42 kilometry, osiem tysięcy biegaczy. Dziś Maraton Warszawski

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Uczestnicy na trasie Maratonu Warszawskiego (wideo archiwalne)
Uczestnicy na trasie Maratonu Warszawskiego (wideo archiwalne)
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Tysiące biegaczy wystartowały w niedzielę o poranku w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu towarzyszą także mniejsze biegi. Uczestnicy ruszyli z Konwiktorskiej, a trasy obejmują Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Pragę, Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann zmienił się w strefę kibica. Z biegami wiążą się utrudnienia w kilku dzielnicach, zamknięte zostały niektóre drogi oraz wprowadzono zakazy parkowania.

Maraton Warszawski to rokrocznie święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. W tym roku w weekendowym programie przewidziane są zarówno biegi dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Uczestnicy rywalizować będą na dystansach: maratońskim (42,195 km) i 10 kilometrów.

Wymagający maraton z szybką trasą

44. Maraton Warszawski rozpoczął się o godzinie 9.00 na Konwiktorskiej, w pobliżu stadionu Polonii Warszawa. - Trasa biegnie bardzo spektakularnymi trasami takimi jak Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawska Praga… Bardzo się cieszę, że Fundacja i my, jako miasto stołeczne Warszawa, możemy wspólnie realizować inne przedsięwzięcia. Stąd też te trasy są mi dobrze znane, bo miałem przyjemność po nich biegać - mówił Janusz Samel, dyrektor miejskiego biura sportu i rekreacji.

Z Konwiktorskiej zawodnicy pobiegną na Żoliborz, do placu Wilsona, skąd skierują się w stronę Wisłostrady. Dalej wrócą do mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugi brzeg Wisły. Potem przez rondo Starzyńskiego dotrą do Namysłowskiej, gdzie skręcą do Ratuszowej. Dalej trasa prowadzi przez Wybrzeże Szczecińskie, Okrzei, Jagiellońską, Sokolą i Zamoście w okolice Stadionu Narodowego. Tam zawrócą do mostu Świętokrzyskiego.

Po jego przekroczeniu trasa prowadzi przez Powiśle i dalej przez Rozbrat, Myśliwiecką, Agrykolę i Łazienki Królewskie. Przez park zawodnicy dotrą do Gagarina, skąd skierują się na Belwederską i do Śródmieścia dotrą Traktem Królewskim. Przed placem Zamkowy skręcą w Miodową i dalej Bonifraterską znowu w kierunku Żoliborza. Za placem Wilsona zawodnicy pobiegną w stronę Bielan. Ulicami Mickiewicza, Rudzką i Lektykarską dotrą do Podleśnej i tam skierują się w stronę Wisłostrady. Zbiegną z niej za mostem Gdańskim przez Zakroczymską i Konwiktorską ponownie skierują się w stronę mostu. Przekroczą go po raz drugi. Potem przebiegną przez Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie znowu do mostu Świętokrzyskiego. Końcówka trasy prowadzi przez Zajęczą, Dobrą i Karową znowu do Wisłostrady. Meta będzie zlokalizowana przy Parku Fontann.

Ratusz zachęca do kibicowania i zapewnia, że organizatorzy będą starali się minimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Warszawy. Niemniej w tych okolicach należy się liczyć ze zmianami w komunikacji miejskiej, utrudnionym dojazdem dla aut i tymczasowymi zakazami parkowania.

Trasa 44. Maratonu WarszawskiegoMaraton Warszawski

"Potrzebny był nam maraton totalny!"

Udział we wszystkich biegach rozgrywanych w ramach tegorocznej edycji zadeklarowało blisko 8000 biegaczy z niemal 60 krajów. Organizatorzy przygotowali atestowaną, sprzyjającą rekordom trasę z punktami kibicowania oraz miasteczko biegacza w Multimedialnym Parku Fontann.

- Po dwóch latach pandemii możemy powiedzieć, że wróciliśmy w końcu na właściwe tory. Być może wielu z nas zaniechało aktywności fizycznej w tym czasie, a jeśli nie zaniechało, to nie uczestniczyło w tego typu imprezach, bo ich nie było, dlatego trzeba to odbudować - podkreślił Marek Tronina, Dyrektor 44. Maratonu Warszawskiego. I dodał: - Potrzebny był nam maraton totalny!

Maraton Warszawski to także walka o jak najlepszy wynik. Organizatorzy przypominają, że obecnie wśród mężczyzn obowiązuje rekord Kenijczyka Sammy’ego Kibeta, który dokładnie 11 lat temu pokonał dystans maratoński w czasie 2:08:17. Kobiety, aby zapisać się na karcie historii, będą musiały pobić rekord 2:29:04, który trzy lata temu ustanowiła rodaczka Sammy’ego - Rebecca Korir.

Ratusz uruchomił infolonię

W związku z maratonem kierowcy powinni mieć na uwadze zamknięcia niektórych ulic. Ulice były zamykane już na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji. Od soboty, 24 września, od godz. 21:00 do niedzieli, 25 września, do godz. 22:00 zamknięta są jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa, na odcinku od ul. Krasińskiego do Nowego Zjazdu. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od Starego i Nowego Miasta. Jezdnia Wisłostrady w kierunku Gdańska będzie cały czas przejezdna.

Jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku  od ul. Gwiaździstej do Trasy Armii Krajowej  zostanie zamknięta w niedzielę w godz. 9:00-15:30. W tych samych godzinach nie będzie można zjechać z trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie w stronę centrum. Także na tym odcinku Wisłostrada w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas.

Także od soboty, od godz. 20:00, zostaną zamknięte ul. Konwiktorska i Sanguszki. Na obie ruch wróci w niedzielę, odpowiednio o godz. 20:00 i 22:00.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji biegu dostępne są na stronie Maratonu Warszawskiego. Dodatkowo w sobotę, 24 września, w godz. 10:00-20:00 oraz w niedzielę, 25 września, w godz. 7:00-15:00 działać będzie specjalna infolinia dla mieszkańców dotycząca utrudnień. Jak podaje ratusz konsultanci czekać będą pod numerem telefonu 503 860 516.

Ograniczenia w parkowaniu

W związku z biegami oprócz zmian w organizacji ruchu wprowadzone zostaną również ograniczenia w parkowaniu. Pierwsze z nich będą obowiązywać już w piątek, 23 września. Zakaz parkowania wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela zostanie ustawiony na ul. Boleść (na odcinku od ul. Rybaki, w kierunku Wisłostrady). Zakaz będzie obowiązywał do poniedziałku, 26 września.

W weekend, 24 i 25 września, podobne ograniczenia wprowadzone zostaną na ul. Konwiktorskiej, Sanguszki oraz Bonifraterskiej (na odcinku Muranowska-Sapieżyńska, w kierunku Miodowej). W niedzielę zakaz parkowania zostanie wprowadzony na ulicach Szymanowskiej, Okrzei (obustronnie, od ulicy Panieńskiej), Belwederskiej (od skrzyżowania z Gagarina w kierunku centrum) oraz Al. Ujazdowskie (na odcinku Matejki-Wilcza w kierunku centrum).

Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Zamknięte ulice na maratońskiej trasie

Od godziny 8.30 do 14.30 zamknięte będą ulice, leżące w pobliżu Konwiktorskiej (m. in. Muranowska, Andersa, Mickiewicza, czy Krasińskiego). O godz. 9:00 zamknięte dla ruchu zostaną również ulice Mickiewicza (na północ od pl. Wilsona), Rudzka, Gdańska, Lektykarska i Podleśna, którymi biec będą uczestnicy Warszawskiej Dychy. Później tą trasą biec będą maratończycy, dlatego ulice pozostaną wyłączone z ruchu do godz. 15:00.

Następnie trasę na Pragę maratończycy pokonają mostem Gdańskim (jezdnia w kierunku Pragi będzie zamknięta w godz. 8:30-16:30; w stronę Śródmieścia przeprawa będzie cały czas przejezdna). Następnie pobiegną ulicami Starzyńskiego (biegacze poruszać się będą wiaduktem nad rondem Starzyńskiego, jezdnia w kierunku Targówka będzie zamknięta w godz. 8:30-11:30), Namysłowską (zamknięta w godz. 8:30-12:00), Ratuszową (nieprzejezdna w godz. 8:30-12:00), Wybrzeżem Helskim i Wybrzeżem Szczecińskim (zamknięte w godz. 8:30-17:00), Okrzei, Jagiellońską, Sokolą i Zamoście (wszystkie będą wyłączone z ruchu w godz. 8:30-12:00). Następnie ponownie wbiegną na ul. Wybrzeże Szczecińskie, by po pokonaniu niespełna kilometra zawrócić przed łącznicami mostu Poniatowskiego. Dalej maratończycy pobiegną w stronę mostu Świętokrzyskiego.

Most Świętokrzyski będzie zamknięty dla ruchu w godzinach 8:30-17:00, a ulicami znajdującymi się w jego pobliżu nie będzie można przejechać w godzinach 8.30-13.00 (są to m. in. Tamka, Kruczkowskiego, Rozbrat, czy Myśliwiecka).

Dalej maratończycy będą kontynuowali rywalizację na Trakcie Królewskim, czyli ul. Belwederskiej (zamknięta w godz. 9:00-13:30), Al. Ujazdowskich, placu Trzech Krzyży i Nowym Świecie (ulice te będą wyłączone z ruchu w godz. 9:00-14:00). Następnie biec będą Krakowskim Przedmieściem i ul. Miodową (zamknięta w godz. 9:00-14:15), przez pl. Krasińskich, Bonifraterską do Muranowskiej (wyłączone z ruchu w godz. 9:00-14:30).

Stamtąd maratończycy ponownie wrócą na Bielany i Żoliborz, a potem na most Gdański, z którego zbiegną na Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte w godz. 8:30-17:00), by dotrzeć do mostu Świętokrzyskiego. Dalej pobiegną ulicami Zajęczą, Dobrą, Karową (zamknięte w 10:00-17:30) dotrą ponownie do Wisłostrady (jezdnia w kierunku Wilanowa zamknięta od soboty od godz. 21:00 do niedzieli do godz. 22:00). Meta zmagań usytuowana będzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann (tuż przed ul. Boleść).

Bieg drużynowy i na 10 kilometrów

Znajdzie się również coś dla biegaczy, którzy nie lubią uprawiać sportu samemu. W Bridgestone Sztafecie Maratońskiej uczestnicy wystartują w 3-osobowych zespołach. Drużyna będzie musiała przebiec trzy odcinki kolejno – około 14, 10 oraz 18 kilometrów. Start biegu wyznaczony jest na godzinę 9.00 w niedzielę.

Z kolei premierowa edycja Pekao S.A. Warszawskiej Dychy to bieg zarówno dla bijących życiowe rekordy, jak i amatorów biegania, którzy chcą zweryfikować swoją kondycję. Bieg rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:30 na ulicy Konwiktorskiej i będzie prowadził w stronę Żoliborza i Bielan.

Zawodnicy poruszać się będą po ulicach, którymi wcześniej lub nieco później przemieszczać się będą maratończycy. Zawodnicy z ul. Konwiktorskiej pobiegną ulicami: Muranowską, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Rudzką, Lektykarską, Podleśną i skręcą w prawo (na południe) w ul. Gwiaździstą. Następnie przebiegną fragmentem ul. Krasińskiego, by dostać się na zachodnią jezdnię Wisłostrady. Meta zmagań zlokalizowana będzie przed Multimedialnym Parkiem Fontann, na wysokości ul. Sanguszki.

Trasa Pekao S.A. Warszawskiej DychyMaraton Warszawski

Pobiegną także dzieci i młodzież

Maratonowi będzie towarzyszył także bieg dla dzieci i młodzieży, które chcą poczuć smak rywalizacji i przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy. Czeka na nich Mini Maraton, czyli bieg pod hasłem “Mały Wielki Bieg”. Młodzi biegacze startować będą w sobotę od godziny 11.00. Organizatorzy podkreślają, że powstał on po to, by kształtować dobre nawyki wśród dzieci i młodzieży, a także stworzyć im bezpieczną płaszczyznę do współzawodnictwa. Bieg ten podzielony jest na 8 kategorii - w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach.

Zawody odbędą się w sobotę, 24 września na Stadionie Polonii. Po raz pierwszy w historii młodzi uczestnicy Mini Maratonu będą ścigać się na murawie boiska przy płynącym z trybun dopingu swoich rodzin. Limit wieku uczestników wynosi 17 lat. Dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej przewidziano pamiątkowe puchary.

Autorka/Autor:mg,dg, kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Saturn - kundel z podwarszawskiego schroniska - stał się dawcą nerki dla rasowego owczarka z hodowli. Fundacja zajmująca się ochroną zwierząt informuje teraz, że lekarz weterynarii, który okaleczył psa, usłyszał wyrok.

Wyciął nerkę Saturnowi i przeszczepił innemu psu. Sąd skazał lekarza weterynarii

Wyciął nerkę Saturnowi i przeszczepił innemu psu. Sąd skazał lekarza weterynarii

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pięć tysięcy złotych mandatu i 10 punktów karnych kosztowało 20-latka driftowanie na parkingu przed sklepem w Piasecznie. Wszystkiemu przyglądali się członkowie jego rodziny, a ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć".

Driftował na parkingu. Jego ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć"

Driftował na parkingu. Jego ojciec tłumaczył, że "młody tylko uczy się jeździć"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Skrzywdził rodzinę, odebrał ojca dzieciom - mówią o Łukaszu Ż. żona i matka zmarłego 37-letniego Rafała. Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na Trasie Łazienkowskiej w czwartek zostanie przewieziony z Niemiec do Polski. Prokuratura przedstawi mu zarzuty.

Matka ofiary wypadku na Trasie Łazienkowskiej o Łukaszu Ż.: zasługuje na najwyższą karę, jaka jest w Polsce

Matka ofiary wypadku na Trasie Łazienkowskiej o Łukaszu Ż.: zasługuje na najwyższą karę, jaka jest w Polsce

Źródło:
"Uwaga!" TVN, tvnwarszawa.pl

- Moją rolą, jako mamy, jest zadbać o to, żeby dzieci nie zapomniały, jaki był tatuś. Każdej nocy o tym rozmawiamy, krzyczymy: "tatusiu, kochamy cię" - tak mówi wdowa po panu Rafale, który zginął dwa miesiące temu w wypadku na Trasie Łazienkowskiej w Warszawie. Auto, którym jechała cała rodzina, staranował swoim samochodem Łukasz Ż. 14 listopada mężczyzna trafi z Niemiec prosto w ręce polskich służb.

"Każdej nocy krzyczymy do taty: dobranoc, tatusiu, kochamy cię"

"Każdej nocy krzyczymy do taty: dobranoc, tatusiu, kochamy cię"

Źródło:
Fakty TVN

W miejscowości Jedlińsk pod Radomiem dachowała karetka, która wracała z wezwania, bez pacjenta. "Jechało nią dwóch mężczyzn, jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi trafił do szpitala" - podała policja. Prokuratura wyjaśnia, kto był sprawcą wypadku.

Dachowała karetka, zginął ratownik. Prokuratura: ambulans wjechał na czerwonym świetle

Dachowała karetka, zginął ratownik. Prokuratura: ambulans wjechał na czerwonym świetle

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Policjant z Ostrołęki wracał po służbie do domu, gdy zobaczył siedzącego na poboczu mężczyznę. Pieszy był wyraźnie zdezorientowany, na nogach miał klapki. Funkcjonariusz pomógł wyziębionemu mężczyźnie, który miał zamiar pieszo dotrzeć do domu. Miał jeszcze 30 kilometrów.

Siedział na poboczu, na nogach miał klapki. Mówił, że idzie do domu

Siedział na poboczu, na nogach miał klapki. Mówił, że idzie do domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Twarz miał zakrytą szalikiem, a na głowie kaptur. Groził pracownikom stacji paliw przedmiotem przypominającym broń palną. Ukradł pieniądze z kasy i uciekł w kierunku drogi wojewódzkiej numer 7.

Pracownikom stacji paliw groził bronią, uciekł z gotówką

Pracownikom stacji paliw groził bronią, uciekł z gotówką

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zakończyło się śledztwo w sprawie ataku w szkole w Kadzidle (Mazowieckie). 18-letni Albert G. zaatakował uczniów. Do szpitali trafiły trzy osoby. Tuż po zdarzeniu nożownik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa wielu osób. Po roku od zdarzenia stanie przed sądem.

"Planował zabójstwo co najmniej ośmiu uczniów"

"Planował zabójstwo co najmniej ośmiu uczniów"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę przed Sądem Okręgowym w Warszawie mowy końcowe wygłosili obrońcy oskarżonych w sprawie o zabójstwo byłego premiera Piotra Jaroszewicza i jego żony. To jedna z najgłośniejszych zbrodni początku lat 90. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku.

Zabójstwo Jaroszewiczów. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku

Zabójstwo Jaroszewiczów. Sąd wyznaczył datę ogłoszenia wyroku

Źródło:
PAP

Policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku pod Legionowem. Ranni zostali mężczyźni wykonujący prace na drodze. Obaj stali przed autem, w które wjechał inny kierowca.

Malowali pasy na drodze, w ich auto uderzył inny kierowca. Ranni

Malowali pasy na drodze, w ich auto uderzył inny kierowca. Ranni

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

"Decyzją Mazowieckiego Konserwatora Zabytków wpisem objęte zostały brama główna wraz ogrodzeniem (trzy przęsła), budynek dyrekcji, hala kolebkowa, części hali spawalni, części hali tłoczni wraz z rampą wjazdową oraz główne ciągi komunikacyjne i teren położony przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie" - poinformowano w środę.

Brama główna FSO wpisana do rejestru zabytków

Brama główna FSO wpisana do rejestru zabytków

Źródło:
PAP

Jak wynika z danych ratusza, przemoc domowa w dalszym ciągu jest silnie związana z płcią i zdecydowana większość osób jej doświadczających to kobiety. A w skrajnych przypadkach może być przyczyną bezdomności. Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności. One bardzo potrzebują wsparcia.

"Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności"

"Kobiety stanowią 20 procent osób w kryzysie bezdomności"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Parking P+R przy stacji metra Młociny przejdzie kompleksową przebudowę. Wymieniona zostanie nawierzchnia, a obiekt zyska rozwiązania, które ograniczą zużycie energii.

Największy parking P+R do przebudowy

Największy parking P+R do przebudowy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura przesłuchała już wszystkich świadków w sprawie śmierci 31-latka na plebanii w Drobinie niedaleko Płocka (Mazowieckie). Śledczy mają otrzymać na początku lutego przyszłego roku wyniki badań toksykologicznych zmarłego.

Śmierć na plebanii. Przesłuchali wszystkich świadków, czekają na wyniki badań

Śmierć na plebanii. Przesłuchali wszystkich świadków, czekają na wyniki badań

Źródło:
PAP

75-latkę osaczali przez kilka dni. Przekonali ją, że bierze udział w policyjnej obławie i jest świadkiem incognito. Byli tak wiarygodni, że nie wierzyła prawdziwym policjantom i swoim bliskim, którzy sygnał o jej dziwnym zachowaniu dostali od pracownika banku. Przekazała oszustom ponad pół miliona złotych. Na jej szczęście prawdziwi policjanci działali. Oszuści wpadli w zasadzkę, a teraz zostali oskarżeni o oszustwo, grozi im do 10 lat więzienia.

Zmanipulowali ją tak, że tylko im ufała. Oddała oszustom pół miliona. Wpadli w zasadzkę, staną przed sądem

Zmanipulowali ją tak, że tylko im ufała. Oddała oszustom pół miliona. Wpadli w zasadzkę, staną przed sądem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na terenie powiatu kozienickiego doszło do dwóch groźnych wypadków z udziałem dzikich zwierząt. W Magnuszewie kierowca zderzył się z łosiem, który wbiegł na jezdnię. W Zajezierzu kobieta potrąciła sarnę. Policja przestrzega przed wzmożonym ruchem zwierząt w rejonach zalesionych.

Groźne wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Groźne wypadki z udziałem dzikich zwierząt

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Studenci, którzy nie kupowali dyplomów, ale rzetelnie na nie zapracowali, mają poważne problemy. Po aferze korupcyjnej Collegium Humanum zmieniło nazwę, ale to tylko spotęgowało kłopoty. Część studentów zdecydowała się już na pozew zbiorowy przeciwko uczelni. Materiał Łukasza Łubiana z programu "Polska i Świat" TVN24.

Uczciwi oberwali rykoszetem. Problemy studentów byłego Collegium Humanum

Uczciwi oberwali rykoszetem. Problemy studentów byłego Collegium Humanum

Źródło:
TVN24

Urząd dzielnicy Mokotów zapowiedział, że w najbliższych miesiącach wybudowane zostanie 650 metrów nowej drogi rowerowej w ciągu ulic Domaniewskiej i Suwak. W ramach prac przebudowane zostaną chodniki oraz jedno z przejść dla pieszych.

Przedłużą ścieżkę rowerową w "Mordorze". Zbudują wyniesione skrzyżowanie

Przedłużą ścieżkę rowerową w "Mordorze". Zbudują wyniesione skrzyżowanie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja zatrzymała 23-letnią mieszkankę warszawskiego Targówka podejrzaną o posiadanie znacznej ilości mefedronu i marihuany. W mieszkaniu kobiety znaleziono m.in. pojemniki z poporcjowanymi narkotykami oraz wagę elektroniczną.

Marihuana i mefedron w mieszkaniu 23-latki. Miały trafić na praskie ulice

Marihuana i mefedron w mieszkaniu 23-latki. Miały trafić na praskie ulice

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Piaseczna w niecałą godzinę dwukrotnie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który prowadził samochód nietrzeźwy i bez prawa jazdy. - Musiałem odwieźć partnerkę do domu - tłumaczył.

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Nietrzeźwy, bez prawa jazdy, zakochany. Zatrzymali go dwa razy w ciągu godziny

Źródło:
PAP

Auto ciężarowe, dwa busy i samochód osobowy. W środę rano na autostradzie A2 doszło do poważnego wypadku. Są ranni.

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Zderzenie kilku aut na A2. Ranni

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali czterech obywateli Turcji, w tym podejrzanego o brutalny atak nożem. 23-latek usłyszał już zarzuty: usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, posiadania narkotyków oraz kierowania samochodem pod ich wpływem.

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

"Wyciągnął nóż i brutalnie dźgnął nim 35-latka w klatkę piersiową"

Źródło:
tvnwarszawa.pl