42 kilometry, osiem tysięcy biegaczy. Dziś Maraton Warszawski

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu Warszawskiego
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu Warszawskiego
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Tysiące biegaczy wystartowały w niedzielę o poranku w Maratonie Warszawskim. Wydarzeniu towarzyszą także mniejsze biegi. Uczestnicy ruszyli z Konwiktorskiej, a trasy obejmują Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Pragę, Żoliborz czy Bielany. Multimedialny Park Fontann zmienił się w strefę kibica. Z biegami wiążą się utrudnienia w kilku dzielnicach, zamknięte zostały niektóre drogi oraz wprowadzono zakazy parkowania.

Maraton Warszawski to rokrocznie święto biegaczy. Jako jeden z nielicznych na świecie odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku. W tym roku w weekendowym programie przewidziane są zarówno biegi dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Uczestnicy rywalizować będą na dystansach: maratońskim (42,195 km) i 10 kilometrów.

Wymagający maraton z szybką trasą

44. Maraton Warszawski rozpoczął się o godzinie 9.00 na Konwiktorskiej, w pobliżu stadionu Polonii Warszawa. - Trasa biegnie bardzo spektakularnymi trasami takimi jak Łazienki Królewskie, Stare Miasto, warszawska Praga… Bardzo się cieszę, że Fundacja i my, jako miasto stołeczne Warszawa, możemy wspólnie realizować inne przedsięwzięcia. Stąd też te trasy są mi dobrze znane, bo miałem przyjemność po nich biegać - mówił Janusz Samel, dyrektor miejskiego biura sportu i rekreacji.

Z Konwiktorskiej zawodnicy pobiegną na Żoliborz, do placu Wilsona, skąd skierują się w stronę Wisłostrady. Dalej wrócą do mostu Gdańskiego, którym przebiegną na drugi brzeg Wisły. Potem przez rondo Starzyńskiego dotrą do Namysłowskiej, gdzie skręcą do Ratuszowej. Dalej trasa prowadzi przez Wybrzeże Szczecińskie, Okrzei, Jagiellońską, Sokolą i Zamoście w okolice Stadionu Narodowego. Tam zawrócą do mostu Świętokrzyskiego.

Po jego przekroczeniu trasa prowadzi przez Powiśle i dalej przez Rozbrat, Myśliwiecką, Agrykolę i Łazienki Królewskie. Przez park zawodnicy dotrą do Gagarina, skąd skierują się na Belwederską i do Śródmieścia dotrą Traktem Królewskim. Przed placem Zamkowy skręcą w Miodową i dalej Bonifraterską znowu w kierunku Żoliborza. Za placem Wilsona zawodnicy pobiegną w stronę Bielan. Ulicami Mickiewicza, Rudzką i Lektykarską dotrą do Podleśnej i tam skierują się w stronę Wisłostrady. Zbiegną z niej za mostem Gdańskim przez Zakroczymską i Konwiktorską ponownie skierują się w stronę mostu. Przekroczą go po raz drugi. Potem przebiegną przez Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie znowu do mostu Świętokrzyskiego. Końcówka trasy prowadzi przez Zajęczą, Dobrą i Karową znowu do Wisłostrady. Meta będzie zlokalizowana przy Parku Fontann.

Ratusz zachęca do kibicowania i zapewnia, że organizatorzy będą starali się minimalizować utrudnienia w ruchu dla mieszkańców Warszawy. Niemniej w tych okolicach należy się liczyć ze zmianami w komunikacji miejskiej, utrudnionym dojazdem dla aut i tymczasowymi zakazami parkowania.

Trasa 44. Maratonu WarszawskiegoMaraton Warszawski

"Potrzebny był nam maraton totalny!"

Udział we wszystkich biegach rozgrywanych w ramach tegorocznej edycji zadeklarowało blisko 8000 biegaczy z niemal 60 krajów. Organizatorzy przygotowali atestowaną, sprzyjającą rekordom trasę z punktami kibicowania oraz miasteczko biegacza w Multimedialnym Parku Fontann.

- Po dwóch latach pandemii możemy powiedzieć, że wróciliśmy w końcu na właściwe tory. Być może wielu z nas zaniechało aktywności fizycznej w tym czasie, a jeśli nie zaniechało, to nie uczestniczyło w tego typu imprezach, bo ich nie było, dlatego trzeba to odbudować - podkreślił Marek Tronina, Dyrektor 44. Maratonu Warszawskiego. I dodał: - Potrzebny był nam maraton totalny!

Maraton Warszawski to także walka o jak najlepszy wynik. Organizatorzy przypominają, że obecnie wśród mężczyzn obowiązuje rekord Kenijczyka Sammy’ego Kibeta, który dokładnie 11 lat temu pokonał dystans maratoński w czasie 2:08:17. Kobiety, aby zapisać się na karcie historii, będą musiały pobić rekord 2:29:04, który trzy lata temu ustanowiła rodaczka Sammy’ego - Rebecca Korir.

Ratusz uruchomił infolonię

W związku z maratonem kierowcy powinni mieć na uwadze zamknięcia niektórych ulic. Ulice były zamykane już na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji. Od soboty, 24 września, od godz. 21:00 do niedzieli, 25 września, do godz. 22:00 zamknięta są jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa, na odcinku od ul. Krasińskiego do Nowego Zjazdu. W tym czasie ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od Starego i Nowego Miasta. Jezdnia Wisłostrady w kierunku Gdańska będzie cały czas przejezdna.

Jezdnia Wisłostrady w kierunku Wilanowa na odcinku  od ul. Gwiaździstej do Trasy Armii Krajowej  zostanie zamknięta w niedzielę w godz. 9:00-15:30. W tych samych godzinach nie będzie można zjechać z trasy mostu Marii Skłodowskiej-Curie w stronę centrum. Także na tym odcinku Wisłostrada w kierunku Gdańska będzie przejezdna przez cały czas.

Także od soboty, od godz. 20:00, zostaną zamknięte ul. Konwiktorska i Sanguszki. Na obie ruch wróci w niedzielę, odpowiednio o godz. 20:00 i 22:00.

Szczegółowe informacje dotyczące organizacji biegu dostępne są na stronie Maratonu Warszawskiego. Dodatkowo w sobotę, 24 września, w godz. 10:00-20:00 oraz w niedzielę, 25 września, w godz. 7:00-15:00 działać będzie specjalna infolinia dla mieszkańców dotycząca utrudnień. Jak podaje ratusz konsultanci czekać będą pod numerem telefonu 503 860 516.

Ograniczenia w parkowaniu

W związku z biegami oprócz zmian w organizacji ruchu wprowadzone zostaną również ograniczenia w parkowaniu. Pierwsze z nich będą obowiązywać już w piątek, 23 września. Zakaz parkowania wraz z tabliczką informującą o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela zostanie ustawiony na ul. Boleść (na odcinku od ul. Rybaki, w kierunku Wisłostrady). Zakaz będzie obowiązywał do poniedziałku, 26 września.

W weekend, 24 i 25 września, podobne ograniczenia wprowadzone zostaną na ul. Konwiktorskiej, Sanguszki oraz Bonifraterskiej (na odcinku Muranowska-Sapieżyńska, w kierunku Miodowej). W niedzielę zakaz parkowania zostanie wprowadzony na ulicach Szymanowskiej, Okrzei (obustronnie, od ulicy Panieńskiej), Belwederskiej (od skrzyżowania z Gagarina w kierunku centrum) oraz Al. Ujazdowskie (na odcinku Matejki-Wilcza w kierunku centrum).

Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Zamknięte ulice na maratońskiej trasie

Od godziny 8.30 do 14.30 zamknięte będą ulice, leżące w pobliżu Konwiktorskiej (m. in. Muranowska, Andersa, Mickiewicza, czy Krasińskiego). O godz. 9:00 zamknięte dla ruchu zostaną również ulice Mickiewicza (na północ od pl. Wilsona), Rudzka, Gdańska, Lektykarska i Podleśna, którymi biec będą uczestnicy Warszawskiej Dychy. Później tą trasą biec będą maratończycy, dlatego ulice pozostaną wyłączone z ruchu do godz. 15:00.

Następnie trasę na Pragę maratończycy pokonają mostem Gdańskim (jezdnia w kierunku Pragi będzie zamknięta w godz. 8:30-16:30; w stronę Śródmieścia przeprawa będzie cały czas przejezdna). Następnie pobiegną ulicami Starzyńskiego (biegacze poruszać się będą wiaduktem nad rondem Starzyńskiego, jezdnia w kierunku Targówka będzie zamknięta w godz. 8:30-11:30), Namysłowską (zamknięta w godz. 8:30-12:00), Ratuszową (nieprzejezdna w godz. 8:30-12:00), Wybrzeżem Helskim i Wybrzeżem Szczecińskim (zamknięte w godz. 8:30-17:00), Okrzei, Jagiellońską, Sokolą i Zamoście (wszystkie będą wyłączone z ruchu w godz. 8:30-12:00). Następnie ponownie wbiegną na ul. Wybrzeże Szczecińskie, by po pokonaniu niespełna kilometra zawrócić przed łącznicami mostu Poniatowskiego. Dalej maratończycy pobiegną w stronę mostu Świętokrzyskiego.

Most Świętokrzyski będzie zamknięty dla ruchu w godzinach 8:30-17:00, a ulicami znajdującymi się w jego pobliżu nie będzie można przejechać w godzinach 8.30-13.00 (są to m. in. Tamka, Kruczkowskiego, Rozbrat, czy Myśliwiecka).

Dalej maratończycy będą kontynuowali rywalizację na Trakcie Królewskim, czyli ul. Belwederskiej (zamknięta w godz. 9:00-13:30), Al. Ujazdowskich, placu Trzech Krzyży i Nowym Świecie (ulice te będą wyłączone z ruchu w godz. 9:00-14:00). Następnie biec będą Krakowskim Przedmieściem i ul. Miodową (zamknięta w godz. 9:00-14:15), przez pl. Krasińskich, Bonifraterską do Muranowskiej (wyłączone z ruchu w godz. 9:00-14:30).

Stamtąd maratończycy ponownie wrócą na Bielany i Żoliborz, a potem na most Gdański, z którego zbiegną na Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte w godz. 8:30-17:00), by dotrzeć do mostu Świętokrzyskiego. Dalej pobiegną ulicami Zajęczą, Dobrą, Karową (zamknięte w 10:00-17:30) dotrą ponownie do Wisłostrady (jezdnia w kierunku Wilanowa zamknięta od soboty od godz. 21:00 do niedzieli do godz. 22:00). Meta zmagań usytuowana będzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann (tuż przed ul. Boleść).

Bieg drużynowy i na 10 kilometrów

Znajdzie się również coś dla biegaczy, którzy nie lubią uprawiać sportu samemu. W Bridgestone Sztafecie Maratońskiej uczestnicy wystartują w 3-osobowych zespołach. Drużyna będzie musiała przebiec trzy odcinki kolejno – około 14, 10 oraz 18 kilometrów. Start biegu wyznaczony jest na godzinę 9.00 w niedzielę.

Z kolei premierowa edycja Pekao S.A. Warszawskiej Dychy to bieg zarówno dla bijących życiowe rekordy, jak i amatorów biegania, którzy chcą zweryfikować swoją kondycję. Bieg rozpocznie się w niedzielę o godzinie 9:30 na ulicy Konwiktorskiej i będzie prowadził w stronę Żoliborza i Bielan.

Zawodnicy poruszać się będą po ulicach, którymi wcześniej lub nieco później przemieszczać się będą maratończycy. Zawodnicy z ul. Konwiktorskiej pobiegną ulicami: Muranowską, Andersa, Mickiewicza, pl. Wilsona, Mickiewicza, Rudzką, Lektykarską, Podleśną i skręcą w prawo (na południe) w ul. Gwiaździstą. Następnie przebiegną fragmentem ul. Krasińskiego, by dostać się na zachodnią jezdnię Wisłostrady. Meta zmagań zlokalizowana będzie przed Multimedialnym Parkiem Fontann, na wysokości ul. Sanguszki.

Trasa Pekao S.A. Warszawskiej DychyMaraton Warszawski

Pobiegną także dzieci i młodzież

Maratonowi będzie towarzyszył także bieg dla dzieci i młodzieży, które chcą poczuć smak rywalizacji i przede wszystkim dobrej, sportowej zabawy. Czeka na nich Mini Maraton, czyli bieg pod hasłem “Mały Wielki Bieg”. Młodzi biegacze startować będą w sobotę od godziny 11.00. Organizatorzy podkreślają, że powstał on po to, by kształtować dobre nawyki wśród dzieci i młodzieży, a także stworzyć im bezpieczną płaszczyznę do współzawodnictwa. Bieg ten podzielony jest na 8 kategorii - w zależności od wieku uczestnicy pobiegną różnych dystansach.

Zawody odbędą się w sobotę, 24 września na Stadionie Polonii. Po raz pierwszy w historii młodzi uczestnicy Mini Maratonu będą ścigać się na murawie boiska przy płynącym z trybun dopingu swoich rodzin. Limit wieku uczestników wynosi 17 lat. Dla najlepszych w każdej kategorii wiekowej przewidziano pamiątkowe puchary.

Autorka/Autor:mg,dg, kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Koparka połączyła nowy tunel dla pasażerów ze starym przejściem podziemnym na Dworcu Zachodnim. W grudniu Wola zyska nowe podziemne połączenie z Ochotą.

Podziemne połączenie Woli z Ochotą

Podziemne połączenie Woli z Ochotą

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Zachęta została metaforycznie wyczyszczona. Odgłosy sprzątania: szorowania, odkurzania, froterowania można było usłyszeć podczas symbolicznego odświeżania gmachu galerii w performansie "Czyszczenie Zachęty" Katarzyny Krakowiak–Bałki.

Symboliczne "Czyszczenie Zachęty"

Symboliczne "Czyszczenie Zachęty"

Źródło:
PAP

Kładka pieszo-rowerowa łącząca brzegi Wisły, została otwarta. Od teraz panoramę stolicy mogą z niej podziwiać mieszkańcy i turyści. Konstrukcja łączy ulicę Karową na Powiślu i Okrzei na Pradze. Nowy most ma 452 metry długości i pod tym względem stał się jedną z najdłuższych tego typu przepraw na świecie.

Pierwsi spacerowicze i rowerzyści na nowym moście

Pierwsi spacerowicze i rowerzyści na nowym moście

Aktualizacja:
Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Po awaryjnym lądowania na początku marca, niewielka awionetka nadal leży na podmokłym terenie w okolicy Zakola Wawerskiego. Prokuratura do wyciągnięcia samolotu z trudno dostępnego terenu rozważa wykorzystanie śmigłowca. Jak wynika z naszych informacji, zarówno policja jak i straż pożarna nie chcą podjąć się tego zadania, a koszt wynajęcia śmigłowca od prywatnej firmy jest dla prokuratury za wysoki. 

Uszkodzony  samolot od miesiąca leży na mokradłach, ma trafić na parking kościoła. Jest jeden problem 

Uszkodzony samolot od miesiąca leży na mokradłach, ma trafić na parking kościoła. Jest jeden problem 

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1. Warszawską Brygadę Pancerną zasiliły czołgi Abrams. Do stolicy przyjechały z Poznania. Wojskowi pochwalili się nagraniem z odbioru sprzętu. Jest to kolejna dostawa amerykańskiego.

Sznur czołgów na platformach. Abramsy przyjechały do Warszawy

Sznur czołgów na platformach. Abramsy przyjechały do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl, TVN24

Kolizja z udziałem nietrzeźwego kierowcy na Ochocie. Brały w niej udział cztery samochody osobowe, nikt nie ucierpiał.

Cztery auta rozbite, jeden z kierowców pijany. Zderzenie przy Dworcu Zachodnim

Cztery auta rozbite, jeden z kierowców pijany. Zderzenie przy Dworcu Zachodnim

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pojawił się nowy pomysł na zagospodarowanie kamienicy po Empiku, nieopodal ronda de Gaulle'a. Wicemarszałkini Senatu i kandydatka na prezydentkę Warszawy Magdalena Biejat zaproponowała, by urządzić tam dom rzemiosła.

Pustostan po Empiku straszy od dwóch lat. Biejat ma pomysł na kamienicę

Pustostan po Empiku straszy od dwóch lat. Biejat ma pomysł na kamienicę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

ABW przeprowadziła w środę szereg czynności procesowych, w tym przeszukań na terenie Warszawy i Tychów - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. Chodzi o śledztwo w sprawie ujawnionej działalności szpiegowskiej na rzecz Rosji. Jak dodał Dobrzyński, zabezpieczono 48,5 tysiąca euro oraz 36 tysięcy dolarów.

Akcja ABW w Warszawie i Tychach przeciwko siatce rosyjskich szpiegów

Akcja ABW w Warszawie i Tychach przeciwko siatce rosyjskich szpiegów

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Policjanci warszawskiej drogówki dostali zgłoszenie, że na parkingu centrum handlowego przy ulicy Modlińskiej driftuje kierowca mercedesa. Zareagowali natychmiast i przerwali "popisy". Wystawili kierowcy mandat na pięć tysięcy złotych i zatrzymali dowód rejestracyjny auta.

"Popisy" na parkingu kosztowały go pięć tysięcy złotych

"Popisy" na parkingu kosztowały go pięć tysięcy złotych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W 1998 roku zginął pracownik jednej z warszawskich hurtowni. Tej sprawy przez lata nie udawało się wyjaśnić. Teraz śledczy poinformowali o przełomie i zatrzymaniu podejrzanego o zbrodnię. Usłyszał już zarzuty i został aresztowany.

Przełom w sprawie zabójstwa pracownika hurtowni. Zatrzymanie po 26 latach

Przełom w sprawie zabójstwa pracownika hurtowni. Zatrzymanie po 26 latach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z mieszkania w Śródmieściu zniknął zegarek warty 40 tysięcy złotych. Zostało puste pudełko, ale nie było żadnych śladów kradzieży.

Tajemnicze zaginięcie cennego zegarka

Tajemnicze zaginięcie cennego zegarka

Źródło:
tvnwarszawa.pl

24 automaty znaleźli funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej w nielegalnym salonie gier hazardowych, który zlikwidowali w Płońsku (Mazowieckie). Miesiąc temu w tym samym miejscu likwidowali podobny salon.

Dziewięć już działało, 15 było przygotowanych do rozstawienia

Dziewięć już działało, 15 było przygotowanych do rozstawienia

Źródło:
PAP

W ostatni weekend marca Trakt Królewski zmieni się w deptak. Ulice Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, zwyczajem poprzednich lat, będą zamykane dla ruchu samochodowego.

Krakowskie Przedmieście poleca się na świąteczny spacer. Trakt Królewski znów będzie deptakiem

Krakowskie Przedmieście poleca się na świąteczny spacer. Trakt Królewski znów będzie deptakiem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Był pijany i nie miał prawa jazdy, spowodował wypadek. On wyszedł z niego niemal bez szwanku, ale ciężko ranny jest pasażer. 35-letni kierowca został tymczasowo aresztowany.

Był pijany, spowodował wypadek, trafił do aresztu

Był pijany, spowodował wypadek, trafił do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 18-letni kierowca, którego zatrzymali po wieczornym, kilkunastokilometrowym pościgu policjanci z Piaseczna.

"Pędził przed siebie, nie zważał na to, jakie zagrożenie stwarza"

"Pędził przed siebie, nie zważał na to, jakie zagrożenie stwarza"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Działający od niespełna trzech lat sklep socjalny Spichlerz ma problemy. Fundacja prowadząca placówkę poinformowała, że czeka ją eksmisja. Urzędnicy odpowiadali, że ta nie płaci czynszu, choć dostała lokal na preferencyjnych warunkach. Na dziś dług wynosi prawie 280 tysięcy złotych. - Fundacja jest nierzetelnym partnerem - twierdzi wiceprezydentka stolicy Aldona Machnowska-Góra. Zaplanowana na czwartek eksmisja została odwołana.

Socjalnemu Spichlerzowi grozi eksmisja. "Czuję się wrobiony, wykorzystany"

Socjalnemu Spichlerzowi grozi eksmisja. "Czuję się wrobiony, wykorzystany"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Start w wyborach na urząd prezydenta Warszawy potwierdziło sześcioro kandydatów: Rafał Trzaskowski, Magdalena Biejat, Tomasz Bocheński, Przemysław Wipler, Janusz Korwin-Mikke i Romuald Starosielec. W TVP Info zorganizowano debatę z ich udziałem. Byli pytani między innymi o edukację, transport, zdrowie, bezpieczeństwo, mieszkania oraz światopogląd. Był też rzut "świerszczem" oraz pytanie o książki do czytania w metrze.

Kandydaci na prezydenta Warszawy między innymi o transporcie i zdrowiu

Kandydaci na prezydenta Warszawy między innymi o transporcie i zdrowiu

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Nowe przejście pod torami na stacji Warszawa Gdańska ułatwi podróżnym dostęp na perony i do pociągów oraz usprawni przesiadki na metro, autobusy i tramwaje. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości około 80 milionów złotych na zaprojektowanie i wybudowanie nowych rozwiązań.

Nowe przejście pod torami i łatwiejszy dostęp na perony. Będą zmiany na stacji Warszawa Gdańska

Nowe przejście pod torami i łatwiejszy dostęp na perony. Będą zmiany na stacji Warszawa Gdańska

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest pozwolenie na budowę, które umożliwia ogłoszenie przetargu na wykonawcę remontu Elizeum, podziemnego salonu księcia Kazimierza Poniatowskiego. - Remont nie będzie ani krótki, ani łatwy. Potrwa trzy lata - zapowiedział stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki.

Jest pozwolenie. Podziemne miejsce schadzek brata króla czeka remont

Jest pozwolenie. Podziemne miejsce schadzek brata króla czeka remont

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Około 200 ewakuowanych osób, blokada dróg dojazdowych do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin oraz interwencja pirotechników z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Wszystko z powodu porzuconej walizki na parkingu przed terminalem lotniska.

Ewakuacja 200 osób i blokada dróg dojazdowych do lotniska

Ewakuacja 200 osób i blokada dróg dojazdowych do lotniska

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwa wagony pociągu osobowego, który zjeżdżał na stację postojową, wyjechały poza tory. Nie było w nim pasażerów. Były utrudnienia w ruchu kolejowym.

Dwa wagony pociągu wypadły z szyn

Dwa wagony pociągu wypadły z szyn

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiosenna pogoda sprzyja pracom na ostatnim odcinku linii M2 na Bemowie. Na stacji Karolin budowniczowie wybierają już ziemię z poziomu -2, a na Stacji Techniczno-Postojowej rozpoczęło się betonowanie kanałów przeglądowych w halach elektrowozowni.

Są już dwa piętra pod ziemią

Są już dwa piętra pod ziemią

Źródło:
tvnwarszawa.pl