TVN Warszawa | Ulice

11 firm chce budować estakadę. Unia daje prawie całą kwotę

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ulica Żołnierska po remoncie
Ulica Żołnierska po remoncieArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/8
Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plUlica Żołnierska po remoncie

Miasto otworzyło oferty w przetargu na budowę nowego wiaduktu w ciągu ulic Żołnierskiej i Marsa. Zgłosiło się 11 firm.

Budowa estakady będzie trzecim i ostatnim etapem modernizacji Marsa i Żołnierskiej od Naddnieprzańskiej do granicy miasta. Ułatwi wjazd mieszkańcom Rembertowa, Wesołej i podwarszawskich miejscowości. Jak zaznacza ratusz, będzie to ważny krok - zachodnia estakada umożliwi bezkolizyjny przejazd przez skrzyżowanie Żołnierskiej i Marsa w stronę centrum Warszawy.

Budowa ma ruszyć w przyszłym roku i potrwać 20 miesięcy. Prace obejmą też budowę odwodnienia, energooszczędnego oświetlenia, nowej sygnalizacji świetlnej i zieleni. Do przetargu zgłosiło się 11 firm, a ich oferty mieszczą się w przedziale od 57 do ponad 72 milionów złotych. Jeśli wybrana zostanie jedna z tańszych, prawie cały koszt pokryją środki unijne. Warszawa dostała bowiem blisko 53 miliony złotych na realizację inwestycji.

We wrześniu ubiegłego roku zakończył się drugi etap przebudowy ciągu ulic Marsa i Żołnierskiej. Nie rozwiązało to jednak problemów wciąż korkującego się skrzyżowania.

Budowa 500-metrowego wiaduktu ma umożliwić kierowcom bezkolizyjny przejazd od Żołnierskiej do Trasy Siekierkowskiej. Jak informowaliśmy już na tvnwarszawa.pl, wiaduktu w kierunku Trasy Siekierkowskiej nie udało się wybudować od razu z powodu sporu miasta z Instytutem Prymasa Wyszyńskiego. Chodziło o zdjęcie ochrony konserwatorskiej z fragmentu działki pod estakadą. Ostatecznie doszło jednak do porozumienia.

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości