Będą utrudnienia na moście Poniatowskiego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje się do remontu dylatacji mostu Poniatowskiego. Pierwsze prace rozpoczną się już w piątek, 12 lipca. Należy spodziewać się niewielkich utrudnień w ruchu. W weekend prace drogowe prowadzone będą też w innych miejscach Warszawy, między innymi na Wale Miedzeszyńskim czy w alei Jana Pawła II.

Drogowcy przypomnieli, że aktualnie trwa remont konstrukcji wiaduktu mostu Poniatowskiego. "Piesi powinni pamiętać, że zamknięty jest chodnik po południowej stronie wiaduktu od Muzeum Wojska Polskiego do ulicy Kruczkowskiego. W ramach przetargu, który przygotowywaliśmy na te roboty, zastrzegliśmy prawo opcji, pozwalające nam zlecić wymianę dylatacji na wiadukcie" - wyjaśniają w komunikacie.

Dylatacje mostu Poniatowskiego do wymianyZDM

Trzy etapy prac

Pierwszy etap robót związanych z wymianą dylatacji rozpocznie się w piątek, 12 lipca około godziny 5. Zamknięty zostanie lewy pas nitki w kierunku centrum, od węzła z Wisłostradą do stacji PKP Powiśle. Przejezdny będzie prawy pas. W czasie prac nie będzie tu buspasa.

Jak wskazuje dalej ZDM, w drugim etapie roboty przeniosą się na prawy pas, a kierowcy pojadą pasem bliżej torowiska tramwajowego. "W obu etapach kierowcy jadący od Pragi-Południe zjadą z mostu Poniatowskiego na Wisłostradę. Także wjazd z Wisłostrady na wiadukt w kierunku centrum będzie odbywał się bez przeszkód" - tłumaczą drogowcy.

W kolejnym etapie zamknięty będzie chodnik po północnej stronie wiaduktu. Następnie roboty będą prowadzone na jezdni w kierunku Pragi-Południe. "Zdajemy sobie sprawę, jak ważny z punktu widzenia transportu i komunikacji jest most Poniatowskiego. Dlatego termin wykonania robót nie jest przypadkowy. Chcemy, aby zakończyły się one jeszcze w wakacje, co pozwoli uniknąć paraliżu komunikacyjnego. Podzielenie prac na trzy etapy również pozwoli zminimalizować utrudnienia" - podkreśla ZDM.

Czyta też: Drogowcy zapowiadali zwężenie Wisłostrady, a tam wciąż po trzy pasy

Prace przy ulicy Karowej stoją
Prace przy ulicy Karowej stojąOlek Klekocki/tvnwarszawa.pl

Frezowanie na Wale Miedzeszyńskim

W najbliższy weekend miejscy drogowcy wyremontują prawy pas Wału Miedzeszyńskiego w kierunku Wawra. Najpierw rozbiorą starą nawierzchnię, a potem ułożą wzmocnienie i nowy asfalt. Od piątku, 12 lipca od godziny 22 do poniedziałku, 15 lipca do godziny 6 od mostu Poniatowskiego do ulicy Zwycięzców kierowcy będą jeździli lewym pasem. W czasie prac nie będzie wjazdu na jezdnię serwisową biegnącą wzdłuż Wału.

Nowe tory

Tramwajarze wracają w okolice dawnego Kina Femina, by dokończyć remont torów. W weekend, 13-14 lipca, naprawią zwrotnice w alei Jana Pawła II. W czasie prac zostaną zamknięte prawe pasy alei "Solidarności" – na przejeździe przez torowisko. Dlatego przed skrzyżowaniem będzie można z nich tylko skręcić w prawo. Prosto kierowcy pojadą z dwóch środkowych pasów.

Większe utrudnienia czekają pasażerów. Tramwaje nie będą jeździły aleją Jana Pawła II miedzy ulicą Stawki a rondem ONZ. Zmienią się trasy linii 17 i 33, a od ronda "Radosława" do Dworca Centralnego będą kursowały autobusy linii zastępczej Z17.

Zmiana jezdni

W poniedziałek, 15 lipca, na kolejnym odcinku alei Rzeczypospolitej wykonawca linii tramwajowej do Wilanowa przełoży ruch drogowy na sąsiednią jezdnię. Zmiany zaplanowano pomiędzy ulicami Klimczaka a Branickiego. Na nowej jezdni będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Kierowcy jadący od alei Wilanowskiej ponownie skręcą w ulicę Hlonda, ale połączenie z aleją Rzeczypospolitej straci ulica Klimczaka.

Autorka/Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: ZDM

Pozostałe wiadomości

Dzieci wraz z ojcem usiłowały przepłynąć w dmuchanych kołach na drugi brzeg Pilicy. Porwał je nurt rzeki. Z pomocą ruszyli ratownicy z WOPR w Białobrzegach (Mazowieckie). "Pompowane zabawki nie zapewniają bezpieczeństwa w rzekach" – przypominają i apelują o rozsądek nad wodą.

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały przepłynąć rzekę. Nurt porwał czwórkę dzieci

W dmuchanych kołach z ojcem próbowały przepłynąć rzekę. Nurt porwał czwórkę dzieci

Źródło:
PAP

Około 300 pracowników uwija się codziennie jak w ukropie na budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Spektakularny biały budynek w centrum Warszawy zostanie otwarty dla zwiedzających w październiku. Zajrzeliśmy do niego z kamerą.

Światło "uniesie" wielką bryłę, widoki miasta mają zachwycać

Światło "uniesie" wielką bryłę, widoki miasta mają zachwycać

Źródło:
tvnwarszawa.pl

18-latka musiała opuścić mieszkanie po policyjnej interwencji i decyzji prokuratora. Nie wolno jej się też zbliżać do matki. Córce może grozić do pięciu lat więzienia.

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

18-latka z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do matki

Źródło:
tvn24.pl

Awantura domowa, spożywanie alkoholu w miejscu publicznym oraz zakłócanie porządku publicznego – powody zgłoszeń na numer alarmowy, których dokonywała 61-letnia ciechanowianka były różne. W trakcie, gdy policjanci przeprowadzali czynności w związku z jednym zawiadomieniem, kobieta zgłaszała telefonicznie kolejne. Wszystkie, by zrobić "na złość". Teraz zgłaszająca stanie przed sądem.

Dzwoniła na 112 i zgłaszała interwencje, by zrobić "na złość" sąsiadom

Dzwoniła na 112 i zgłaszała interwencje, by zrobić "na złość" sąsiadom

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zalew Zegrzyński leży niecałe 30 kilometrów na północ od centrum Warszawy. Rowery wodne, strzeżona plaża, miejsca do grillowania - to wszystko zachęca okolicznych mieszkańców, ale też warszawiaków, by chłodzić się tu w upalne dni. Do Zegrza dojeżdża pociąg, ale droga ze stacji na plażę to koszmar. Piesi muszą przejść prawie trzy kilometry, większość poboczem przy ruchliwej trasie. 

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Obok pędzących aut, za barierą energochłonną i przez krzaki. Dojście na popularną plażę jak z koszmaru

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy mają ręce pełne pracy po weekendowych nawałnicach, które przechodziły przez stolicę. Wpłynęło kilkaset zgłoszeń, swoje działania wciąż prowadzi Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego.

Pracowity weekend strażaków, już ponad 700 interwencji

Pracowity weekend strażaków, już ponad 700 interwencji

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

- Zabytkowe ogrody Muzeum Łazienki Królewskie są zamknięte z uwagi na konieczność kontroli i usunięcia skutków nocnej bardzo intensywnej nawałnicy - przekazała w sobotę Anita Kacprzyk, przedstawicielka muzeum. Ogród zamknięty będzie również w niedzielę, odwołano zaplanowane w nim imprezy.

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

"Pracownicy nie pamiętają takiej skali zniszczeń". Łazienki Królewskie wciąż zamknięte

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

62-letnia Polka była poszukiwana czerwoną notą Interpolu, Europejskim Nakazem Aresztowania oraz listem gończym. Została zatrzymana przez strażników granicznych na lotnisku Warszawa-Modlin.

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Przyleciała z Londynu i trafiła do aresztu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

50-letni kierowca zginął w porannym wypadku w powiecie ciechanowskim. - To już trzecia ofiara wypadków, do których doszło na mazowieckich drogach od początku weekendu – poinformowała w niedzielę rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Zjechał na pobocze, uderzył w drzewo. Nie żyje

Źródło:
PAP

Na terenie przedszkola osy zbudowały gniazda w plenerowych zabawkach w ogrodzie. Zauważyli je pracownicy, którzy poprosili o pomoc strażników miejskich, a ci strażaków.

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Osy zamieszkały w zabawkach przy przedszkolu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Ciało, najprawdopodobniej kobiety, zostało w sobotę wyłowione z Wisły w Warszawie. - Jest w znacznym stanie rozkładu, praktycznie uniemożliwiającym identyfikację. Zostaną pobrane próbki DNA - poinformowała policja.

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Z Wisły wyłowiono ciało. "Nie była możliwa identyfikacja"

Źródło:
PAP

Groźnie wyglądająca kolizja na płockim lotnisku. Podczas lądowania jedna z maszyn wywróciła się, na jej pokładzie były dwie osoby.

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Samolot uderzył w płytę lotniska. Na pokładzie były dwie osoby

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

40-letni mężczyzna został napadnięty na placu Konstytucji. Jak podała straż miejska, został pobity i skopany do nieprzytomności. Poszkodowanemu na pomoc ruszył strażnik.

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Bili pięściami i kopali. 40-latek napadnięty w środku dnia w centrum miasta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek odniósł się w piątek do blokad ulic organizowanych w ostatnim czasie w Warszawie przez aktywistki i aktywistów z Ostatniego Pokolenia. - Nie ma tutaj przestrzeni dla wymierzania we własnym zakresie sprawiedliwości - skomentował próby usuwania protestujących przez kierowców na własną rękę.

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Wiceszef MSWiA komentuje próby usuwania protestujących przez kierowców

Źródło:
PAP