TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka znów wjechała w skrajnię przy budowanym wiadukcie

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Ciężarówka znów wjechała w skrajnię przy budowanym wiadukcie
Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plCiężarówka znów wjechała w skrajnię przy budowanym wiadukcie

Ciężarówka jadąca w kierunku ronda Wiatraczna uderzyła w skrajnię w alei Stanów Zjednoczonych. Belka spadła na kabinę kierowcy.

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu w alei Stanów Zjednoczonych, w miejscu, gdzie przebiega ona pod budowanym od nowa wiaduktem ulicy Ostrobramskiej. - Ciężarówka uderzyła w osadzoną na dwóch filarach skrajnię. W wyniku kolizji spadła na pojazd - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl, który był na miejscu.

Na miejsce przyjechały policja, pogotowie oraz kilka zastępów straży pożarnej.

- Kierowca został przebadany przez zespół pogotowia na miejscu. Nie wymaga hospitalizacji. Na miejscu działa sześć zastępów straży pożarnej. Trwa próba zdjęcia skrajni z ciężarówki - informował Łukasz Płaskociński ze stołecznej straży pożarnej.

Były utrudnienia w ruchu. Objazd prowadzono przez Ostrobramską. W czasie utrudnień autobusowe linie 141, 143, 188, 523 były kierowane na objazdy.

Nie pierwszy raz

W ciągu ostatnich tygodni do kolizji w tym miejscu doszło już dwukrotnie. Pierwszy raz na początku lipca. Wtedy również stalowy element spadł na kabinę kierowcy. Sytuacja powtórzyła się niespełna dwa tygodnie później. W obu przypadkach strażacy musieli użyć ciężkiego sprzętu, żeby zdjąć kratownicę z pojazdu.

Jak wyjaśniał w rozmowie z tvnwarszawa.pl przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich, skrajnia jest rozwiązaniem tymczasowym, zastosowanym ze względu na trwającą przebudowę wiaduktu. Po zakończeniu prac przejazd ma być wyższy.

Autor:dg/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości