Przygotuj się na:

77. ROCZNICA POWSTANIA - ZMIANY W KOMUNIKACJI

W niedzielę, w zawiązku z obchodami 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stołeczna komunikacja miejska pojedzie inaczej. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe łączące stacje metra i dworce kolejowe z Cmentarzem Wojskowym na Powązkach i Cmentarzem Wolskim. Z kolei do Muzeum Powstania Warszawskiego dowiozą zabytkowe tramwaje linii W.

TVN Warszawa | Ulice

Ciężarówka zawadziła o budowany wiadukt na Ostrobramskiej. Znowu

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
dg/r
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plCiężarówka zawadziła o element remontowanego wiaduktu

Po raz drugi w tym miesiącu kierowca ciężarówki zawadził o metalową skrajnię przy remontowanym wiadukcie na Ostrobramskiej. Pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 22.30 w alei Stanów Zjednoczonych. - Samochód ciężarowy, chcąc przejechać pod remontowanym wiaduktem na ulicy Ostrobramskiej, wjechał w kratownicę ograniczającą wjazdy i utknął - poinformował Michał Konopka ze stołecznej straży pożarnej.

Jak przekazał, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Aby wyciągnąć pojazd z kratownicy, strażacy musieli użyć dźwigu. - Nie było osób poszkodowanych. Kierujący był trzeźwy. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja i zakończyło się mandatem dla kierowcy - przekazała Anna Wójcik z Komendy Stołecznej Policji.

Kolejna kolizja w tym miejscu w ciągu dwóch tygodni

To już drugie takie zdarzenie w ciągu niespełna dwóch tygodni. Wcześniej kierowca, jadąc aleją Stanów Zjednoczonych w kierunku centrum, zawadził o tę samą stalową belkę ze znakiem zakazującym wjazdu pojazdów wyższych niż 3,5 metra. W wyniku kolizji belka spadła na dach kabiny tira.

Jak przekazał w rozmowie z tvnwarszawa.pl rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Jakub Dybalski, po zakończeniu prac modernizacyjnych przejazd pod wiaduktem będzie wyższy. Zostanie odtworzony do parametrów sprzed remontu. - Belka na wysokości 3,5 metra to rozwiązanie tymczasowe związane z toczącymi się obecnie pracami - wyjaśniał.

Autor:dg/r

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl