Ścieżki rowerowe, wiadukt, kładka. Rusza przetarg na Marynarską

ZMIDMarynarska będzie szersza

Szersza, z estakadą na wysokości ul. Postępu i kładką dla pieszych. Drogowcy ogłosili przetarg na przebudowę ul. Marynarskiej. Wykonawca będzie musiał zacząć od aktualizacji projektu. Inwestycja ma być gotowa za ponad dwa lata.

O tym, że Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ma w planach prace na Marynarskiej, pisaliśmy na początku roku. Już wiadomo, że nie rozpoczną się w 2015. Wyłoniona firma będzie musiała najpierw zaktualizować projekt przebudowy. Potem rozpoczną się prace budowlane.

Wiadukt, kładka, przebudowa torowiska

- Ulica Marynarska zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w obu kierunkach. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt, wyposażony w schody ruchome. W rejonie ulicy Wynalazek wybudowana zostanie kładka dla pieszych - wymienia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka ZMID.

Ponadto, wybudowane zostaną ekrany akustyczne w sąsiedztwie szkoły i na wiadukcie, chodniki i ścieżki rowerowe oraz posadzone zostaną drzewa i krzewy.

Drogowcy przebudują także linię tramwajową od skrzyżowania z ul. Rzymowskiego do nowej pętli przy ul. Suwak (przesuną bliżej budynków).

Po zakończeniu prac ruch na ulicy będzie bezkolizyjny - na skrzyżowaniach z ul. Wynalazek i Postępu zlikwidowane zostaną skręty w lewo.

Trudne dni dla Mordoru

Niestety informacja ta ma słodko-gorzki smak. Prace na pewno dadzą się we znaki kierowcom, pasażerom i pracownikom pobliskich biur. Chociaż drogowcy nie chcą mówić jeszcze o utrudnieniach, to już teraz można się domyślać, że będą bardzo uciążliwe.

Otwarcie ofert nastąpi 18 listopada. Wyłoniony wykonawca będzie miał 26 miesięcy na aktualizację projektu oraz przebudowę ulicy. Oznacza to, że zakończenia inwestycji należy spodziewać się na przełomie 2017 i 2018 roku. Drogowcy na ten cel mają zarezerwowane 86 mln złotych.

Przebudują ulicę Marynarską
Przebudują ulicę MarynarskąArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

su/r

Źródło zdjęcia głównego: ZMID

Pozostałe wiadomości