W 2014 roku najwięcej wypadków (138) wydarzyło się w grudniu. Najtragiczniejszy okazał się jednak listopad. W tym miesiącu na stołecznych drogach życie straciło 10 osób. Zdecydowanie najostrożniej kierowcy jeździli w lutym. Drogówka odnotowała wtedy 54 wypadki i jedną ofiarę śmiertelną.
Policjanci policzyli też jaki jest najniebezpieczniejszy dzień tygodnia. Statystycznie o wypadek najłatwiej we wtorek. We wtorki miało miejsce 200 wypadków, z 215 rannymi i 15 ofiarami śmiertelnymi.
Jeżeli chodzi o godziny, to najczęściej kierowcy zderzali się, (324 razy) w popołudniowym szczycie, w godzinach 14.00 – 18.00.
Najniebezpieczniejsze ulice
W zestawieniu ilości wypadków najgorzej wypadają stołeczne arterie. Pierwsze dwa miejsca są takie jak przed rokiem. Najwięcej wypadków (35) wydarzyło się w Al. Jerozolimskich. Drugie miejsce, 34 wypadki, 3 zabitych, zajmuje ulica Puławska. Przed rokiem pozycja trzecia należała do Górczewskiej, która w tym roku jest poza pierwszą, niechlubną, piętnastką. Jej miejsce zajęła al. Solidarności, na której doszło do 29 wypadków z jedną ofiarą śmiertelną.
Powody, dla których ulice te plasują się tak wysoko wyjaśniał Piotr Jakubczak ze stołecznej drogówki. - To długie ciągi komunikacyjne, przez co jest więcej uczestników ruchu i zwiększa się prawdopodobieństwo zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że do Warszawy przyjeżdżają użytkownicy, którzy nie znają miasta – tłumaczył policjant.
Wypadek w Al. Jerozolimskich
Najniebezpieczniejsze skrzyżowania
W minionym roku najniebezpieczniejsze było skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Maczka. Policjanci odnotowali 5 zdarzeń w których zginęła jedna osoba, a 5 zostało rannych.
Kolejne miejsce zajmuje skrzyżowanie Marszałkowska – Królewska na którym doszło do 4 wypadków. Pierwszą trójkę zamyka Szyszkowa – Rebusowa, gdzie w 4 wypadkach rannych zostało 10 osób.
Na siódmym miejscu w policyjnych statystykach umieszczono skrzyżowanie ul. Broniewskiego i Krasińskiego. W kwietniu ubiegłego roku toyota śmiertelnie potrąciła tam 10-letniego chłopca.
Wypadek na Broniewskiego
Z kolei na ósmy miejscu znalazło się skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Anielewicza. W sierpniu ubiegłego roku doszło tam do wypadku z udziałem dwóch autobusów.
Tak wyglądało zderzenie mercedesa i autobusów
Najniebezpieczniejsze okazały się w 2014 roku ulice Śródmieścia w 137 wypadkach ranne zostały 154 osoby, a 5 straciło życie. Jednak najtragiczniejsze wypadki miały miejsce na Mokotowie, gdzie zginęło 7 osób.
Najmniej wypadków (7) miało miejsce na Wilanowie. Zginęły tu jednak dwie osoby. Z zerowym bilansem ofiar zamknął się 2014 rok w Wesołej i Rembertowie.
Wypadki w Warszawie
wp//ec
Źródło zdjęcia głównego: targeo