"Biegnij Warszawo" i dwa marsze. Ponad 30 autobusów pojedzie objazdami

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.pl / materiały organizatora11. edycja "Biegnij Warszawo"

Bieg i dwa marsze czekają nas w pierwszy weekend października.  Mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu i zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Pierwsze zgromadzenie publiczne odbędzie się w sobotę 5 października. Uczestnicy Marszu Różańcowego zbiorą się na placu Trzech Krzyży o godzinie 12. Stamtąd wyruszą Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem do placu Zamkowego.

W trakcie przemarszu swoje trasy zmienią autobusy linii 108, które pojadą ulicą Kruczkowskiego i zawrócą pod wiaduktem mostu Poniatowskiego. Na objazdy zostaną też skierowane linie 116, 180, 222 i 503 (w kierunkach: Wilanowa, Spartańskiej i Natolina Północnego). Pojadą Kapucyńską do alei "Solidarności" i dalej przez plac Bankowy, a potem ulicami: Marszałkowską - Alejami Jerozolimskimi - Kruczą - Piękną. Z powrotem będą kursowały Piękną, Kruczą i dalej ulicami: Świętokrzyską i Marszałkowską. Autobusy linii 518 pojadą ulicami: Kapucyńską - aleją "Solidarności" - Marszałkowską i będą zawracały na rondzie Dmowskiego.

Utrudnienia czekają również pasażerów linii 118 i 166, które pojadą ulicami: Piękną - Górnośląską - Myśliwiecką - Rozbrat oraz linii 127 i 171 (w kierunku Mariensztatu i Torwaru), które pojadą Alejami Jerozolimskimi do Wisłostrady, a z powrotem Wisłostradą do Trasy Łazienkowskiej i dalej ulicami Waryńskiego i Marszałkowską. Linia 195 z Alej Ujazdowskich pojedzie Piękną i zawróci na placu Konstytucji.

"Biegnij Warszawo"

W niedzielę 6 października, zaplanowana została kolejna edycja imprezy sportowej "Biegnij Warszawo". Utrudnienia rozpoczną się jeszcze zanim biegacze staną na starcie. Z powodów przygotowań do biegu od godziny 21 w sobotę zamknięta będzie ulica Łazienkowska - na odcinku od wjazdu na parking przy COS Torwar do Myśliwieckiej.

Kolejne zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w niedzielę o godzinie 7 rano. Będą one obowiązywać do godziny 14. Zachodnia jezdnia Czerniakowskiej (prowadząca w kierunku Wilanowa) będzie wyłączona z ruchu na odcinku od Trasy Łazienkowskiej do Szwoleżerów. Kierowcy jadący od strony Żoliborza będą musieli zjechać na most lub Trasę Łazienkowską. Nie będzie też można zjechać z nich na jezdnię w kierunku Wilanowa.

Bieg rozpocznie się o godzinie 12, jednak ulice na jego trasie zostaną zamknięte godzinę wcześniej - nie przejedziemy nimi między 11 a 14.

Trasa biegu "Biegnij Warszawo"materiały organizatora

Start zlokalizowany będzie na ulicy Czerniakowskiej. Trasa biegu będzie prowadziła ulicami: Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą, Alejami Ujazdowskimi (jezdnia w kierunku centrum będzie zamknięta od Gagarina do placu Trzech Krzyży; ruch w kierunku Wilanowa będzie odbywał się jednym pasem), przez plac Trzech Krzyży, Nowym Światem (zamknięta jezdnia w kierunku ronda de Gaulle’a), Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego (zamknięte obie jezdnie w kierunku Grochowa; nie będzie można wjechać z Wisłostrady na most w kierunku Grochowa), Wałem Miedzeszyńskim i Wybrzeżem Szczecińskim (zamknięte jezdnie w kierunku Pragi od Zwycięzców do Okrzei), Zamoście (biegacze zawrócą na wysokości ulicy Sokolej), mostem Świętokrzyskim, Zajęczą, Dobrą, Tamką, Kruczkowskiego, Rozbrat i Łazienkowską, na której zlokalizowana będzie meta.

Marsz obok biegu

Wydarzeniem towarzyszącym biegowi jest marsz "Maszeruję - Kibicuję". Rozpocznie się po starcie zawodników, o godzinie 12.25. Uczestnicy przejdą ulicami Szwoleżerów, aleją Hopfera, Hoene-Wrońskiego, aleją Bobkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką i Kusocińskiego.

W związku z zamknięciem Łazienkowskiej, od godziny 21 autobusy linii 107, 159 i 171 (tylko w kierunku Chomiczówki) oraz nocnych N33 i N83 będą kursowały objazdem: ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką.

Podczas biegu - od 11 do 14 - trasy zmienią autobusy linii 102, 105, 107, 108, 111 (tylko w kierunku Gocławia), 116, 117 (tylko w kierunku Gocławia), 118, 125, 127, 141 (tylko w kierunku P+R Al. Krakowska), 146, 147, 158 (tylko w kierunku Witolina), 159, 162, 166, 171, 180, 185 (tylko w kierunku Ursynowa Zach.), 187 (tylko w kierunku Stegien), 195, 202, 222, 503, 507 (tylko w kierunku Gocławia), 518, 521 (tylko w kierunku Falenicy).

TAK WYGLĄDAŁA UBIEGŁOROCZNA EDYCJA "BIEGNIJ WARSZAWO":

"Biegnij Warszawo" po raz dziesiąty

Biegacze na ulicachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk/b

Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa.pl / materiały organizatora