Budowa w Międzylesiu. Tu będzie wjazd do nowego tunelu


W Międzylesiu trwa budowa tunelu pod torami kolejowymi. Jak informuje urząd miasta, powstają przejścia dla pieszych, przebudowano też już instalacje podziemne. Obok robotników cały czas przejeżdżają pociągi.

Drogowcy budują tunel w Międzylesiu, który umożliwi przejazd pod torami kolejowymi. Ratusz poinformował o aktualny stanie prac.

"Przebudowano podziemne instalacje – energetyczne, telekomunikacyjne, wodociągi, kanalizację itp. Trwa przebudowa ul. Żegańskiej" - informuje urząd miasta.

Drogowcy rozpoczynają budowę zachodniej części tunelu. Jak zaznaczają, powstaje przejście dla pieszych, którym przejadą również rowery. W planach są dwa - jedno pod ulicą Żegańską, drugie pod Patriotów.

Robotnicy pracują tuż przy czynnych torach kolejowych, jednak przejeżdżające pociągi im nie przeszkadzają. "Budowa prowadzona jest w trudnych warunkach. Tuż obok ciągle jeżdżą pociągi, pociągi jeżdżą, a budowa tuneli idzie pełną parą" - informuje wykonawca.

Czytaj też o utrudnieniach związanych z budową tunelu

Inwestycja za 87 mln zł

O budowie tunelu w Międzylesiu mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, ma kosztować 87 mln złotych. Za roboty odpowiedzialne jest firma Strabag. Prace obejmą przebudowę obecnych skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

Sam tunel nie powstaje dokładnie w miejscu przejazdu przez tory, a kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę ulicy Lucerny.

Z powodu budowy tunelu i podziemnych przejść trzeba było wyciąć znajdujące się tam drzewa i rozebrać budynki. O pożegnaniu jednego z domów pisaliśmy w styczniu.

Budowa tunelu pod torami w Międzylesiu ma ułatwić życie mieszkańców Wawra, a przede wszystkim kierowcom, którzy na skrzyżowaniu ul. Zwoleńskiej, Żegańskiej i Patriotów utykają w korkach.

Schemat zmian po przebudowieinfoulice.um.warszawa.pl
Etapy inwestycji i zamknięć ulicinfoulice.um.warszawa.pl

Zobacz jak w styczniu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych informował o szczegółach prac:

Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez tory
Tunel nie powstanie w miejscu przejazdu przez toryMateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

ło/ran

Źródło zdjęcia głównego: infoulice.um.warszawa.pl

Pozostałe wiadomości