Jeden z podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie zatrzymany

Autor:
katke
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
KSP: Łukasz G. został zatrzymany na Targówku
KSP: Łukasz G. został zatrzymany na Targówku TVN24
wideo 2/4
TVN24KSP: Łukasz G. został zatrzymany na Targówku

Policja zatrzymała 28-letniego Łukasza G., jednego z podejrzanych o zabójstwo 29-latka na Nowym Świecie w maju 2022 roku. Mężczyzna ukrywał się na Targówku. Wciąż na wolności są pozostali dwaj podejrzani: 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk.

Informację o zatrzymaniu Łukasza G. potwierdził PAP rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkomisarz Sylwester Marczak. - W poniedziałek policjanci Wydziału ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Wydziału Terroru i Zabójstw zatrzymali Łukasza G., poszukiwanego w związku z zabójstwem na Nowym Świecie. Podstawą poszukiwań był list gończy wystawiony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie - wyjaśnił nadkomisarz Marczak.

- Kluczowa w tym przypadku okazała się praca operacyjna policjantów. Nie mam żadnej wątpliwości, że pozostała dwójka nie może spać spokojnie. Zatrzymanie ich jest jedynie kwestią czasu - zaznaczył policjant. Zapewnił przy tym, że od samego początku w tej sprawie była ważna współpraca śledczych z policji i prokuratury.

Zapuścił włosy, nosił okulary. Ukrywał się na Targówku

Jak podkreślił Marczak, do zatrzymania G. doszło w jednym z bloków na warszawskim Targówku. - W trakcie zatrzymania osoba była oczywiście zaskoczona (...) ciężko mówić, żeby ktoś był w stanie ją rozpoznać. Mówimy tutaj o kamuflażu, mówimy tutaj o zapuszczeniu włosów, stosowaniu okularów. Więc w przypadku napotkania na ulicy myślę, że osoby postronne miałyby problem, żeby tę osobę zidentyfikować - opisał rzecznik KSP.

- Podejrzany zostanie niezwłocznie doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie zostanie mu ogłoszony zarzut zabójstwa 29-letniego mężczyzny poprzez trzykrotne ugodzenie pokrzywdzonego ostrym narzędziem w klatkę piersiową, co skutkowało zgonem pokrzywdzonego - przekazała z kolei rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie w Warszawie doszło nad ranem 8 maja zeszłego roku. Do jednego ze sklepów wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe. Pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł.

Poszukiwani listami gończymi

W tej sprawie oprócz zatrzymanego Łukasza G. listem gończym są ścigani 25-letni Dawid Mirkowski oraz 24-letni Sebastian Włodarczyk. Jak wcześniej informowała prokurator Aleksandra Skrzyniarz, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec ściganych mężczyzn, co umożliwiło prokuratorowi wydanie listu gończego i wdrożenie poszukiwań.

28-letni Łukasz G. już wcześniej był znany organom ścigania. Mężczyzna był współpodejrzanym w procesie Krzysztofa U., ps. Fama, oskarżonego o podpalenie klubu przy ul. Foksal.

Na początku lutego 2021 roku został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie za współudział w podpaleniu klubu na 3 lata i 6 miesięcy więzienia. Sąd wymierzył mu także grzywnę. 6 maja 2022 roku sąd drugiej instancji zmniejszył 27-latkowi wyrok do 3 lat więzienia. Wyrok sądu w tej sprawie jest prawomocny. Dwa dni po uprawomocnieniu się wyroku Łukasz G. wspólnie z Sebastianem Włodarczykiem i trzecim mężczyzną mieli brać udział w zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie.

Z kolei 24-letni Dawid Mirkowski to zawodnik mieszanych sztuk walki.

Trzeci poszukiwany mężczyzna - 23-letni Sebastian Włodarczyk - również był już wcześniej znany stołecznym organom ścigania.

Autor:katke

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KSP

Pozostałe wiadomości