"Powstańcy uczą nas, że wynik jest czymś innym niż rezultat"

Źródło:
PAP
Marszałek Sejmu do powstańców warszawskich
Marszałek Sejmu do powstańców warszawskichTVN24
wideo 2/10
Marszałek Sejmu do powstańców warszawskichTVN24

- Warszawa składa się z ludzi. Wy jesteście, drodzy powstańcy warszawscy, specjalnym pokoleniem, które tłumaczy naszemu pokoleniu warszawiaków, że przychodzi taki czas w życiu, raz na czyjeś życie, raz na pokolenie, gdy dotyka się historii tam, gdzie ona się tworzy - powiedział marszałek Sejmu Szymon Hołownia, zwracając się do powstańców warszawskich. Zwrócił uwagę, że powstańcy uczą nas, że "wynik jest czymś innym niż rezultat, że przegrana może oznaczać zwycięstwo".

W czwartek mija 80 lat od wybuchu Powstania Warszawskiego. Przed pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przy ul. Wiejskiej w Warszawie trwa uroczystość z udziałem marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Marszałek Sejmu ocenił, że będąc w Warszawie, "nie da się nie czuć, że jest się częścią większej opowieści niż tylko to, co widać na mapie, niż tylko to, co wynika z liczb, statystyk, danych".

"Można przegrać, ale być zwycięzcą"

- Warszawa składa się z ludzi. Wy jesteście, drodzy powstańcy warszawscy, specjalnym pokoleniem, które tłumaczy naszemu pokoleniu warszawiaków, że przychodzi taki czas w życiu, raz na czyjeś życie, raz na pokolenie, gdy dotyka się historii tam, gdzie ona się tworzy. Wyście tej historii dotknęli, a dowodem na to jest to, że uczestniczyliście w Powstaniu Warszawskim, które przedefiniowało wszystkie te pojęcia, jakimi na co dzień się posługujemy, opisując rzeczywistość - powiedział marszałek Hołownia, zwracając się do powstańców.

Zwrócił uwagę, że powstańcy uczą nas, iż "wynik jest czymś innym niż rezultat, że przegrana może oznaczać zwycięstwo". - Tak obwieszczono przegraną, klęskę powstania, ale dziś nikt nie ma wątpliwości, kto zwyciężył w tamtej walce, kto jest zwycięzcą Powstania Warszawskiego - podkreślił marszałek.

Jak mówił, "można przegrać, ale być zwycięzcą". Dodał, że powstanie było "psychologiczną koniecznością". - Politycznie można się spierać, militarnie można toczyć spory, ale psychologicznie nie dało się nie walczyć i o tym mówi wielu - zaznaczył Hołownia.

- Nie mamy wątpliwości co do tego, że dzisiaj, patrząc na was, patrzymy właśnie na bohaterów - powiedział.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia z powstańcami warszawskimiPAP

Wasza służba trwa, wasza walka się nie skończyła

Ocenił, że służba powstańców się nie skończyła. - Skończyło się powstanie, skończyła się bezpośrednia fizyczna walka, ale przecież wy dzisiaj macie kolejny etap swojej walki. Chodzicie do szkół, spotykacie się z harcerzami, zuchami, jesteście w Muzeum Powstania Warszawskiego, piszecie książki, nagrywane są z wami wywiady, opowiadacie całemu światu, co tu się wydarzyło. Wasza służba trwa, wasza walka się nie skończyła - podkreślił Hołownia.

- W jesieni waszego życia państwo polskie, kolejne pokolenia, przyszły do was i powiedziały: walczcie dalej, a wyście na to wezwanie odpowiedzieli otwartymi sercami, całą siłą i zdrowiem, jakie macie, służycie dalej ojczyźnie, pokazując to wszystko, co musimy wiedzieć i za to jesteśmy wam bardzo wdzięczni - dodał.

"To są wzory, które będziemy pamiętać całe życie"

- Państwo Podziemne to absolutny fenomen. Często nasz naród kojarzy się nam z odwagą i bezkompromisowością. I słusznie, bo właśnie Powstanie Warszawskie o tym było. Ale rzadko mówi się o Polkach i Polakach, jako o wzorze dobrej organizacji, który dawał świadectwo całej Europie, że w strasznych czasach okupacji można było zorganizować całe Państwo Podziemne - podkreślił z kolei Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Zaznaczył, że był to fenomen, że wszystkie siły polityczne połączyły się i razem zorganizowały swoje własne, niezależne struktury państwowości, które regulowały praktycznie każdy aspekt życia w okupowanej Polsce.

Przypomniał postać ostatniego dowódcy Armii Krajowej Leopolda Okulickiego, który podczas swojego procesu zachował godność.

- Ta twarda postawa, wyprostowany jak struna, pokazuje nam do dzisiaj, co to znaczy zachować godność w najtrudniejszych okolicznościach. To są wzory, które będziemy pamiętać całe życie. To są wzory, które dodawały nam otuchy i będą dodawały otuchy w czasach najbardziej trudnych - dodał Trzaskowski.

- Fenomen Państwa Podziemnego jest niebywały. Nikt nigdy czegoś takiego na taką skalę, nie próbował - ocenił.

Rafał Trzaskowski przemawia przy Pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej PAP/Paweł Supernak

Przypomniał o prowadzaniu podziemnej edukacji, wydawanej prasie podziemnej, tajnym sądownictwie czy udanym zamachu na dowódcę SS i policji na dystrykt warszawski Generalnego Gubernatorstwa Franza Kutscherę. - Nawet były prowadzone podziemne rozgrywki piłkarskie. W 1942 roku odbyły się piłkarskie mistrzostwa Warszawy w podziemiu, na które zarejestrowało się blisko 50 drużyn - przekazał.

- To pokazuje, jak świetnie zorganizowane było Państwo Podziemne. W tym trudnym momencie umieliśmy tworzyć wspólnotę i umieliśmy być skuteczni. W obliczu zagrożenia potrafimy zdobyć się na odwagę, walczyć do końca, ale również potrafimy się świetnie zorganizować, kiedy jest to potrzebne - podkreślił Trzaskowski.

**

Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 r. o godz. 17.00. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie i największym zrywem niepodległościowym na terenie okupowanej Polski. Do walki w stolicy przystąpiło około 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło około 18 tys. powstańców, 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej wynosiły około 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, około 500 tys. osób, wypędzono z miasta. 

Autorka/Autor:kz

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości

W czwartek, równo o godzinie 17, Warszawa oddała hołd poległym 80 lat temu w Powstaniu Warszawskim. W całym mieście zawyły syreny, a mieszkańcy zatrzymali się na minutę, by w ciszy upamiętnić bohaterów.

Warszawa na minutę zamarła

Warszawa na minutę zamarła

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

O godzinie 17 Warszawa oddała hołd poległym w Powstaniu Warszawskim. W całym mieście zawyły syreny, a mieszkańcy zatrzymali się na minutę, by w ciszy upamiętnić bohaterów. O godzinie "W" nie zapomniano również na stadionie, gdzie odbędzie się koncert amerykańskiej gwiazdy - Taylor Swift.

Niesamowity moment przed koncertem Taylor Swift. Na stadionie zapadła cisza

Niesamowity moment przed koncertem Taylor Swift. Na stadionie zapadła cisza

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W miejscowości Toruń Włościański pod Nasielskiem doszło do awaryjnego lądowania śmigłowca. Straż pożarna potwierdziła, że pilot został zabrany z potłuczeniami do szpitala. Do awarii doszło podczas lotu szkoleniowego.

Awaryjne lądowanie śmigłowca podczas lotu szkoleniowego

Awaryjne lądowanie śmigłowca podczas lotu szkoleniowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Utrudnienia związane są z obchodami 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Od godziny 16.00 tramwaje nie kursują Alejami Jerozolimskimi od placu Zawiszy do ronda Waszyngtona, a także Marszałkowską od placu Konstytucji do placu Bankowego – poinformował Zarząd Transportu Miejskiego. Na objazdy skierowano też autobusy.

W centrum nie jeżdżą tramwaje

W centrum nie jeżdżą tramwaje

Źródło:
PAP

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego upamiętniono ofiary rzezi na Woli. W pierwszych dniach zrywu w masowych egzekucjach ginęli cywilni mieszkańcy dzielnicy. Szacuje się, że ofiar mogło być nawet kilkadziesiąt tysięcy. - Wymordowano zwykłych mieszkańców, którzy byli wyprowadzani z domów - przypomniał prezydent Andrzej Duda.

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

W masowych egzekucjach zginęło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Woli

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Nie żyje Barbara Sowa ps. Basia, najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Odeszła w czwartek w wieku 106 lat. O śmierci, za zgodą rodziny, poinformowała ogólnopolska kampania BohaterON. W czasie Powstania Warszawskiego "Basia" współorganizowała szpital. Transportowała także opatrunki i leki.

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Zmarła najstarsza uczestniczka Powstania Warszawskiego. Miała 106 lat

Źródło:
PAP

W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zryw mieszkańców stolicy upamiętniono w parku Orlicz-Dreszera. - Nasz mokotowski park był świadkiem zaciekłych walk i dramatów ludzkich - mówił burmistrz dzielnicy.

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

"Dziś słyszymy gwar miasta. Oni 80 lat temu słyszeli wybuchy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Taylor Swift wylądowała na Lotnisku Chopina. Wizyta w Polsce to część trasy koncertowej "The Eras Tour". Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym.

Taylor Swift już w Warszawie

Taylor Swift już w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl, tvn24.pl, fakty.tvn24.pl

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Polsce z okazji 80. rocznicy Powstania Warszawskiego przygotowała film w hołdzie powstańcom. Klip zabiera widzów na sentymentalną wycieczkę po Warszawie tamtych dni z bohaterami wydarzeń sprzed 80 lat.

"W imieniu narodu amerykańskiego oddajemy hołd bohaterom Powstania Warszawskiego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Spod Parku Dreszera wyruszył Marsz Mokotowa. Przeszedł ulicami dzielnicy z przystankiem przy Gołębniku, gdzie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Pułku AK "Baszta", twórców "Marszu Mokotowa", piosenki towarzyszącej powstańcom. Pochód zakończył się przed obeliskiem "Pamięci Żołnierzy AK Powstańców Mokotowa".

Ulicami przeszedł Marsz Mokotowa

Ulicami przeszedł Marsz Mokotowa

Źródło:
PAP

Są takie miejsca, gdzie nie myślimy w kategoriach budżetu, tylko w kategoriach fundamentalnego interesu narodowego - powiedział w 80. rocznicę Powstania Warszawskiego premier Donald Tusk. Poinformował, że zdecydował o przekazaniu dodatkowych 100 milionów złotych na rozbudowę Muzeum Powstania Warszawskiego.

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Będzie dodatkowe 100 milionów złotych na Muzeum Powstania Warszawskiego. Decyzja premiera

Źródło:
TVN24, PAP

Dziś 80. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości odbywać się będą w wielu miejscach w stolicy. Na ulice wyjadą autobusy i tramwaje linii specjalnych. Sprawdź, co będzie się dziś działo.

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Co i gdzie będzie się działo. Uroczystości, zmiany w komunikacji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia, w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, by oddać hołd i uczcić pamięć poległych o godzinie 17, włączone zostaną syreny alarmowe. Sygnał będzie ciągły i potrwa minutę. Zabiją też kościelne dzwony.

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

W godzinę "W" zawyją syreny i zabiją dzwony

Źródło:
tvnwarszawa.pl

1 sierpnia 1944 roku na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora" do walki o wolność stanęło 40-50 tysięcy młodych mężczyzn i kobiet. W rocznicę tego dnia warszawiacy, jak co roku, upamiętnią ich bohaterską walkę. To było 80 lat temu. Warszawa nigdy nie zapomni.

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

80 lat temu chwycili za broń. 63 dni walki o wolną Warszawę, wolną Polskę

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier podczas uroczystości upamiętniających wybuch Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie niemieckich zbrodni. Dodał, że Niemcy nie mogą nigdy zapomnieć o wydarzeniach z 1 sierpnia 1944 roku.

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Prezydent Niemiec na obchodach wybuchu Powstania Warszawskiego prosił o wybaczenie "bestialskich zbrodni"

Źródło:
TVN24, PAP

Taylor Swift zagra trzy koncerty na PGE Narodowym, pierwszy dziś, 1 sierpnia, a kolejne w piątek i w sobotę. Zniecierpliwieni fani już w nocy zaczęli pojawiać się przed stadionem. Niektórzy przyszli nawet w środę o 22.

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Chcą być jak najbliżej sceny. Tłum fanów czeka na koncert Taylor Swift, niektórzy przyszli już w nocy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

To była dość nietypowa interwencja dotycząca zlekceważenia czerwonego światła. Kierująca zatrzymała się przed sygnalizatorem, a potem nagle ruszyła.

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Zatrzymała auto na czerwonym i nagle ruszyła

Źródło:
tvnwarszawa.pl

113 zatrzymanych pijanych kierowców to efekt dwudniowych porannych kontroli, prowadzonych przez policjantów z Mazowsza. Niechlubny rekordzista to 35-latek, wydmuchał 3,5 promila. 99 kierowców pożegnało się z prawem jazdy.

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Miał dwa promile, prowadził karawan. Kontrole trzeźwości kierowców na drogach Mazowsza

Źródło:
PAP

Luksusowe auto uczestniczyło w kolizji na ulicy Czerniakowskiej. Jak ustalił nasz reporter, kierowca mclarena, którym jest znany artysta, zderzył się z dwoma innymi autami.

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Kolizja z udziałem mclarena wartego blisko dwa miliony. Za kierownicą znany artysta

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Żołnierze 1. Warszawskiej Brygady Pancernej upamiętnili swojego kolegę - zabitego podczas służby na granicy Mateusza Sitka. Na jego cześć imię Sitek-21 otrzymał jeden z czołgów Abrams należących do brygady.

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Jeden z Abramsów otrzymał imię Sitek-21

Źródło:
PAP

Stołeczni i mazowieccy policjanci podsumowali pierwszą połowę wakacji na drogach. Były, niestety, ofiary śmiertelne. Nie brakowało też pijanych kierowców.

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Półmetek wakacji na drogach. 26 osób nie żyje

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Przy Cytadeli Warszawskiej zapalił się zaparkowany samochód. Ogień pojawił się na masce auta. Interweniowali strażacy.

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Zaparkowany samochód stanął w płomieniach

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zostali wezwani do uszkodzonego szlabanu, strzegącego wjazdu na jedno z osiedli na Mokotowie. W kolejnym kroku złożyli wizytę 46-latkowi. "Przyznał się i dodał, że teraz tego żałuje" - opisała policja.

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Zniszczył szlaban. Teraz żałuje i obiecuje, że wszystko naprawi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skontrolowali kierowców aut przewozu osób przy dworcach Centralnym i Zachodnim. Trzech z jedenastu przebywało w Polsce nielegalnie.

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Sprawdzili kierowców przewozu osób, trzech musi opuścić Polskę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W środę na uroczystej sesji Rady Warszawy, zwołanej z okazji Dnia Pamięci Warszawy, wręczono oznaki Honorowego Obywatela Miasta Stołecznego Warszawy pięciu osobom. To czworo powstańców warszawskich, a także osadzony w kolonii karnej dziennikarz i działacz mniejszości polskiej na Białorusi Andrzej Poczobut.

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Warszawa ma pięciu nowych honorowych obywateli

Źródło:
PAP

Przy pomniku Żołnierzy "Żywiciela" na Żoliborzu odbyły się uroczystości z okazji 80. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. - Sądzę, że pamięć o naszym wysiłku zbrojnym będzie kontynuowana, w historii, w jej opowiadaniu - powiedział powstaniec Bogusław Kamola, ps. Hipek. Odczytano również "Żoliborskie Credo", w którym nawiązano do ocen powstania.

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Uroczystości na Żoliborzu. "My niedługo odejdziemy z tej ziemi, a wy zostaniecie. Dbajcie o tradycję, dbajcie o historię"

Źródło:
PAP

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni, a nie - jak zapowiadano - trzy dni. Taką decyzję podjął prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Ogień na kopcu Powstania Warszawskiego będzie płonął 63 dni

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

- Powstanie długo oczekiwane przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower - poinformowali w środę kolejarze. Spółka PKP wskazała, że otwarcie nastąpi w ciągu czterech miesięcy. Stare przejście zostało zamknięte w 2017 roku ze względu na budowę najwyższego biurowca stolicy.

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Przejście łączące Dworzec Centralny i Varso Tower, są konkrety

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Nielegalnie handlował w niedzielę przy Parku Moczydło. Swoje stoisko rozłożył na pasie zieleni i chodniku utrudniając przejście przechodniom. Gdy strażniczki miejskie podjęły interwencję, obrzucił je stekiem wyzwisk. Sprawa trafi do sądu.

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

"Miotając przekleństwami, nie liczył się nawet z obecnością rodziców z małymi dziećmi"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W drodze na ryby strzelał z wiatrówki gazowej do wiat przystankowych w Sochaczewie - informuje policja. Zniszczył 11 szyb, a szkody wynikające z działania 31-latka oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych.

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

"Auto przejeżdża obok przystanku, szyba rozpada się na drobne kawałki"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Akcja służb w przejściu podziemnym na Puławskiej. Płonęły drzwi do pomieszczeń technicznych. Nagranie oraz pierwszą informację otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Z przejścia podziemnego zaczęły się wydostawać kłęby dymu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do poważnie wyglądającego wypadku doszło w porannym szczycie na trasie wylotowej z Warszawy. Ucierpiała jedna osoba.

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Traktor zderzył się z autem osobowym. Jedna osoba w szpitalu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W wieku 102 lat zmarł Ireneusz Rudnicki ps. "Emir", żołnierz batalionu "Kiliński". Był jednym z powstańców, którzy zawiesili polską flagę na zdobytym budynku "PAST-y.

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

"Bardzo smutna wiadomość w przededniu 80. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nie żyje "Emir"

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Z okazji 20. rocznicy Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowano wystawę 80 wyjątkowych przedmiotów. Dziś tworzą muzealną kolekcją, wczoraj należały do żołnierzy, sanitariuszek czy zwykłych mieszkańców walczącej Warszawy. Wszystkie trafiły do muzeum dzięki darczyńcom, dlatego wystawa jest także hołdem dla nich.

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Puderniczka, która ocaliła życie, konspiracyjny aparat, rewolwer przemycony w gorsecie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest nowy termin otwarcia tymczasowego targowiska przy Marywilskiej - przekazała prezes spółki Marywilska 44 Małgorzata Konarska. Mowa o drugiej połowie sierpnia.

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Kiedy otwarcie tymczasowego targowiska na Marywilskiej? Podano nowy termin

Źródło:
PAP

Tysiące fanów przyjeżdżają na koncerty Taylor Swift w Warszawie. Wokalistka wystąpi 1, 2 i 3 sierpnia na PGE Narodowym – w ramach światowej trasy "The Eras Tour". Równocześnie w stolicy odbywają się obchody rocznicy Powstania Warszawskiego, co wiąże się z zamkniętymi ulicami i zakazami parkowania. Stołeczny ratusz zachęca, by w związku z kumulacją utrudnień na koncerty Swift dojechać komunikację miejską. Metro dowiezie pod sam stadion, podobnie tramwaje i autobusy czy kolej.

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Taylor Swift w Warszawie. Jak dojechać i wrócić z koncertów? Miasto przygotowało poradnik komunikacyjny

Źródło:
tvnwarszawa.pl