Warszawskie muzea otwierają się na zwiedzających

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Warszawska Zachęta otworzyła się dla zwiedzających
Warszawska Zachęta otworzyła się dla zwiedzających TVN24
wideo 2/7
Warszawska Zachęta otworzyła się dla zwiedzających TVN24

Od wtorku 4 maja w reżimie sanitarnym działać mogą muzea, galerie sztuki i instytucje kultury. Które placówki będą otwarte w Warszawie i od kiedy?

Według nowych regulacji przedstawionych przez rząd, na jednego zwiedzającego w przestrzeniach zamkniętych ma przypadać 15 metrów kwadratowych powierzchni. Utrzymany jest też obowiązek zakrywania ust i nosa.

Co na Zamku Królewskim i w Muzeum Warszawy?

Wśród placówek oczekujących od wtorku ponownie na odwiedzających jest Zamek Królewski w Warszawie. Poza stałą trasą zwiedzania na gości czekają cztery wystawy czasowe, w tym przygotowana z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja wystawa "Polskie elity a upadek Rzeczypospolitej. 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja".

Ponownie otwarta dla zwiedzających będzie także Kordegarda - galeria Narodowego Centrum Kultury. Do 16 maja będzie można w niej zobaczyć wystawę "Obecność. Magdalena Gross / Gela Seksztajn". Na gości czekać będą również Łazienki Królewskie, do 9 maja zwiedzanie - m.in. Pałacu na Wyspie (parter), Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego, Białego Domu z wystawą czasową "Piękne przedmioty. Nabytki 2020" - będzie bezpłatne.

Muzeum Warszawy otwiera się dla publiczności w czwartek 6 maja o godz. 11. Jako podała Ślusareńka, siedziba główna na Rynku Starego Miasta będzie czynna od czwartku do niedzieli w godzinach 11-20.

Nowa wystawa czasowa "Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji" zostanie udostępniona 12 maja w siedzibie głównej na Rynku Starego Miasta. - "Wystawa 'Zwierzęta w Warszawie. Tropem relacji' to próba spojrzenia na stolicę z nieoczywistej, zoocentrycznej perspektywy. Na podstawie świadectw z różnych epok pokazuje, jak zmieniał się nasz stosunek do zwierząt. Jej celem jest zabranie głosu w obronie miejskiej przyrody i zmiana sposobu myślenia o zwierzętach jako mieszkańcach Warszawy" - czytamy w opisie.

Za darmo w Łazienkach Królewskich

Od 4 maja Łazienki Królewskie otwierają się dla zwiedzających. Do 9 maja zwiedzanie jest bezpłatne - poinformowało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

"Zapraszamy do odwiedzenia: Pałacu na Wyspie (parter), Starej Oranżerii, Pałacu Myślewickiego, Białego Domu z wystawą czasową 'Piękne przedmioty. Nabytki 2020.', wystawy czasowej 'Symbole Wolności Bałtyckiej' w Podchorążówce, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a także sklepiku muzealnego w Podchorążówce" - zachęca muzeum.

Obiekty w Łazienkach Królewskich otwarte będą we wtorki, środy i czwartki w godz. 10-16 oraz w piątki, soboty i niedziele w godz. 10-18. Muzeum przypomina, że w 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja organizuje obchody online. Wśród wydarzeń przewidziano lekcje muzealne, wykład, seminarium i warsztaty.

Placówka zaprasza także do udziału w zajęciach edukacyjnych, m.in. warsztatach "Atramentowe historie", które odbędą się 9 maja. Podczas nich, jak zapowiada, "będzie można przenieść się do świata dawnych kaligrafów i królewskich sekretarzy". "Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób 230 lat temu powstała Konstytucja 3 maja, oraz zobaczą jak stawiać litery, takie jak w dokumentach z końca 18. wieku. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma paczkę z materiałami, niezbędnymi do tego, by zacząć swoją przygodę z kaligrafią. W zestawie znajdzie się zaostrzone gęsie pióro, stalówka, atrament i specjalny papier" - wyjaśnia muzeum.

Uczniowie klas 4-6 zapraszani są natomiast na lekcję muzealną o Konstytucji 3 maja. "Poprzez porównanie tekstu Ustawy Rządowej i współczesnej polskiej konstytucji, postaramy się odpowiedzieć na pytania dotyczące sytuacji politycznej i społecznej w Rzeczypospolitej w 18. wieku" - tłumaczy placówka.

Muzeum informuje ponadto, że na wystawie czasowej w Pałacu na Wyspie pokazana zostanie kopia Konstytucji 3 maja z 1791 roku, wypożyczona z Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie. "Ustawę zasadniczą oglądać można będzie do 13 maja w godzinach otwarcia obiektów" - zaznacza.

Wystawy w muzeum POLIN

Również Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN przygotowuje się do ponownego otwarcia, które nastąpi 5 maja - poinformowała starsza specjalistka ds. współpracy z mediami Żaneta Czyżniewska.

"Od najbliższej środy od godz. 10 na zwiedzających czeka wystawa stała '1000 lat historii Żydów polskich', galeria 'Dziedzictwo' oraz instalacja 'Inne Getta' poświęcona gettom w różnych miastach okupowanej Polski" - czytamy w informacji. Jak wyjaśniła Czyżniewska, Muzeum planuje również na czerwiec otwarcie nowej wystawy prac Wilhelma Sasnala.

"Załoga Muzeum POLIN pracuje intensywnie, by zapewnić wszystkim, którzy tu przybędą, komfortowe i bezpieczne zwiedzanie muzeum zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. W Muzeum POLIN niezmiennie czeka wystawa stała '1000 lat historii Żydów polskich' i wędrówka od średniowiecza po współczesność z historiami o królach, wynalazcach, myślicielach i przemysłowcach" - napisano w informacji. Jak dodano, "sporo tu też o miłości, przyjaźni, poświęceniu i walce, ale też o żydowskich świętach, obyczajach, religii i kulturze".

Plany muzeum na lato

Zaznaczono, że "szczególnym miejscem jest galeria 'Dziedzictwo' – kontynuacja wystawy stałej". "To przestrzeń, poświęcona dorobkowi polskich Żydów. Muzeum przypomina w niej ludzi, których dokonania stały się dziedzictwem kolejnych pokoleń i nas dzisiaj. Muzeum prezentuje ich niezwykłe biografie, w których odbicie znajduje wiele burzliwych wydarzeń historycznych" - czytamy w przesłanej informacji.

Zwrócono uwagę, że znaleźć tu można m.in. "opowieść o aktorce i reżyserce Idzie Kamińskiej, producencie filmowym Samuelu Goldwynie, przemysłowcu i filantropie Leopoldzie Kronenbergu, pedagogu Januszu Korczaku, fizyku i działaczu na rzecz pokoju Józefie Rotblacie, czy twórcy esperanto Ludwiku Zamenhofie". Przypomniano, że "trwają też spotkania online w cyklu 'Meet the Family', czyli w serii rozmów z potomkami wybitnych polskich Żydów". Spotkania przygotowała i poprowadzi główna kuratorka wystawy stałej Muzeum POLIN prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett. Odbywać się będą w niedziele o godz. 20 na kanale Friends of POLIN na Facebooku.

"Najbliższe, 9 maja, to rozmowa z artystką Mirą Schor i opowieść o jej ojcu, Ilya Schorze, uznanym i wszechstronnym artyście, malarzu, ilustratorze książek, zajmującym się także metaloplastyką, tworzącym precjoza związane z obrządkiem judaistycznym oraz unikalną biżuterię w srebrze i złocie, prekursorem 'żydowskiego stylu w amerykańskiej sztuce'" - zapowiedziano.

Wirtualne spacery w muzeum POLIN
Wirtualne spacery w muzeum POLINMuzeum POLIN / Youtube

Przypomniano, że "w muzealnej galerii 'Zagłada' dostępna jest również instalacja 'Inne Getta', która prezentuje losy żydowskich mieszkańców kilku polskich miast, którzy w czasie II wojny światowej zostali odizolowani w gettach". "Najbardziej znane jest getto w Warszawie, ale Niemcy utworzyli zamknięte obszary dla mniejszości żydowskiej także we Lwowie, Łodzi, Przemyślu, Radomiu, Rzeszowie czy Tarnowie. Zwiedzający zobaczą osobiste pamiątki dokumentujące życie ludzi w zamknięciu w kilku spośród 600 gett" - napisano.

Zapowiedziano, że od 17 czerwca w Muzeum POLIN czynna będzie również wystawa czasowa pt. "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż". Jak wyjaśniono, "znajdą się na niej obrazy i rysunki, które opisują znajomy, choć nieco oddalony pejzaż i znajome w nim postaci". Kuratorem wystawy jest Adam Szymczyk. "W planach na najbliższe tygodnie Muzeum POLIN ma jeszcze kolejną odsłonę 'Łąki Leśmiana', czyli programu kulturalno-edukacyjnego na lato. W nim plenerowe spotkania literackie i autorskie, koncerty, joga i spacery miejskie" - napisano. Muzeum czynne jest w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i niedziele w godz. 10-18, a w soboty w godz. 10-20. W czwartki wstęp na wystawy jest bezpłatny. We wtorki Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających.

Zachęta z nowymi wystawami

4 maja działalność wznawia Zachęta-Narodowa Galeria Sztuki. "Jesteśmy gotowi. Odliczamy dni do ponownego otwarcia i kolejnych spotkań z naszą publicznością. Widzimy się 4 maja!" - zapowiadała wcześniej Olga Gawerska rzecznik prasowy Zachęty.

W głównej siedzibie prezentowany jest kolejny pokaz prac z cyklu "Żywe magazyny". Tym razem tematem jest dydaktyka. Projekt "Żywe magazyny: Dydaktyka", przygotowany przez grono przewodniczek i edukatorów, w warstwie wizualnej odnosi się do pomocy naukowych wpisanych w estetykę szkolnych klas. Te z kolei znajdują odbicie w pracach takich artystów, jak Zbigniew Dłubak, Dorota Podlaska, Leszek Rózga, Andrzej Tobis oraz grupy Twożywo.

Artyści traktują ten temat w swoich pracach z jednej strony tradycyjnie, z drugiej zaś z dystansem, ironią. "Wystawa bazuje też na pewnej nostalgii - bo siłą rzeczy wspomnienia i emocje warunkują nasze myślenie o szkole i dydaktyce" - wyjaśniła Gawerska.

4 maja wraca również Miejsce Projektów Zachęty w siedzibie przy ul. Gałczyńskiego 3. Bartosz Mucha, projektant działający na pograniczu designu, architektury i sztuk wizualnych, dokumentuje rok swojej pracy w okresie pandemii. "Rożnowskie. Azyl w Tabaszowej" to historia samodzielnej budowy domu i radykalnej zmiany strategii artystycznej i projektowej – teraz bazującej na zbliżeniu do natury i zwrocie ku rzemiosłu.

W Zachęcie trwa obecnie demontaż wystawy "Rzeźba w poszukiwaniu miejsca", ale nadal i na dłużej zostanie w Galerii indywidualna wystawa Joanny Rajkowskiej "Rhizopolis" i niezwykły podziemny las, który będzie można oglądać do 8 sierpnia. Zachęta zaprasza od wtorku do niedzieli w godzinach 12-20, z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego i limitowanym wstępem.

Luzowanie obostrzeń

Jak przypomina Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, ograniczenie to nie obowiązuje w przypadku zbiorów prezentowanych na wolnym powietrzu oraz w lasach, ogrodach i parkach zabytkowych należących do instytucji kultury. W tego typu przestrzeniach otwartych nie obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa, pod warunkiem zachowania dystansu społecznego.

Decyzje odnośnie terminu i zakresu otwarcia instytucji kultury podejmuje jej dyrektor, w zależności od możliwości zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego.

W ubiegłą środę premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski, przedstawili plan odmrażania gospodarki i luzowania obostrzeń w maju. Jak zapowiedzieli, od 4 maja do działalności w reżimie sanitarnym i z limitem osób powracają nie tylko instytucje kultury, ale także galerie, sklepy budowlane, sklepy meblowe (limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych). Oprócz tego, do szkół w trybie stacjonarnym wracają dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych.

Autorka/Autor:katke/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości

Jechał całą szerokością jezdni, jego auto miało uszkodzone koło i urwany zderzak. Na drodze w Ostrołęce świadkowie zablokowali mu drogę, ale kierowca rzucił się jeszcze do ucieczki. Po zatrzymaniu przez policję okazało się, że mężczyzna był pijany, miał sądowy zakaz prowadzenia i jechał kradzionym samochodem.

Pijany jechał kradzionym i uszkodzonym autem, świadkowie zablokowali mu drogę

Pijany jechał kradzionym i uszkodzonym autem, świadkowie zablokowali mu drogę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W stolicy rozpoczął się przegląd syren alarmowych. W jego trakcie mogą być one uruchamiane. Prace potrwają miesiąc.

Przez miesiąc będą testować syreny alarmowe

Przez miesiąc będą testować syreny alarmowe

Źródło:
PAP

Zgłoszenie świadka i szybka reakcja służb zapobiegły tragedii w Ciechanowie. Policjanci tuż przed przyjazdem pociągu ściągnęli z torów zagubionego i zdezorientowanego 75-latka. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego się tam znalazł. Senior trafił pod opiekę lekarzy.

Ściągnęli z torów zagubionego 75-latka, po chwili przejechał pociąg

Ściągnęli z torów zagubionego 75-latka, po chwili przejechał pociąg

Źródło:
PAP

Stołeczni drogowcy poinformowali o priorytetach w zakresie remontów jezdni i budowy dróg rowerowych. Wskazali też miejsca, gdzie niebawem pojawi się więcej zieleni, a także podsumowali, co zostało do zrobienia w kwestii oświetlenia ulic.

Frezowanie, więcej zieleni i nowe ścieżki rowerowe. Miejscy drogowcy o planach na najbliższe miesiące

Frezowanie, więcej zieleni i nowe ścieżki rowerowe. Miejscy drogowcy o planach na najbliższe miesiące

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Kierowcę autobusu zaniepokoiła starsza kobieta, która siedziała w pojeździe od dłuższego czasu i nic nie wskazywało na to, by zamierzała wysiąść. Wezwał strażników miejskich, którzy się nią zajęli. Okazało się, że 82-latka ma problemy z pamięcią, a jej zaginięcie zgłosiła rodzina.

Jeździła autobusem od pętli do pętli, pamiętała tylko imię i nazwisko

Jeździła autobusem od pętli do pętli, pamiętała tylko imię i nazwisko

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura poinformowała o zatrzymaniu pięciu osób w sprawie kradzieży woluminów z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Powołano międzynarodowy zespół śledczy. Wiadomo, że jednej z zatrzymanych osób przedstawiono już zarzuty.

Pięć osób zatrzymanych w związku z kradzieżą cennych starodruków z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Pięć osób zatrzymanych w związku z kradzieżą cennych starodruków z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie

Źródło:
PAP

Ksiądz pełniący posługę w jednej z warszawskich parafii został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Duchowny usłyszał zarzuty, jest podejrzany o oszustwa podatkowe oraz przywłaszczenie pieniędzy pochodzących z darowizn. Straty Skarbu Państwa mogły wynieść ponad pięć milionów złotych.

Ksiądz z warszawskiej parafii zatrzymany przez CBA

Ksiądz z warszawskiej parafii zatrzymany przez CBA

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pierwsza sesja nowej Rady Warszawy z zaprzysiężeniem prezydenta stolicy odbędzie się we wtorek 7 maja o godzinie 14.30 w Pałacu Kultury i Nauki w Sali Warszawskiej na IV piętrze - poinformował komisarz wyborczy.

Jest termin pierwszej sesji nowej Rady Warszawy

Jest termin pierwszej sesji nowej Rady Warszawy

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali 21-latka, który jak ustalili, podawał się za prokuratora oraz policjanta Centralnego Biura Śledczego. Młody mężczyzna usłyszał zarzut oszustwa.

21-letni "prokurator" zatrzymany

21-letni "prokurator" zatrzymany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sobotę, 27 kwietnia, tramwajarze wrócą na ulicę Obozową, gdzie wybudują kolejne przystanki. Zmiany wiążą się z utrudnieniami. Będzie zamykana zarówno jezdnia w stronę Śródmieścia, jak i na Bemowo. Kierowcy pojadą objazdami. Zmienią się też trasy komunikacji miejskiej.

Wybudują kolejne przystanki, kierowcy pojadą objazdami

Wybudują kolejne przystanki, kierowcy pojadą objazdami

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prace przy budowie linii tramwajowej na Sielce w ciągu ulicy Spacerowej i Gagarina zbliżają się do końca. Ratusz zapowiada, że pierwsze składy z pasażerami pojadą na przełomie maja i czerwca. Otwarcie Spacerowej dla kierowców obu kierunkach ma nastąpić już w połowie przyszłego miesiąca.

Ostatni etap prac na Gagarina. Kolejne zmiany w ruchu i jazdy testowe tramwaju

Ostatni etap prac na Gagarina. Kolejne zmiany w ruchu i jazdy testowe tramwaju

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 26 kwietnia, rowerzyści z Warszawskiej Masy Krytycznej oficjalnie rozpoczną sezon pod hasłem "Wiosna wraca rowerem". W sobotę natomiast na ulice wyjadą motocykliści.

W piątek rowerzyści, w sobotę motocykliści

W piątek rowerzyści, w sobotę motocykliści

Źródło:
tvnwarzawa.pl

Na ulicy Koszykowej będzie więcej zieleni. Miejsce betonowych płyt zajmą nasadzenia krzewów i bylin. Zmieni się otoczenie przy ulicy Lindleya, Chałubińskiego i Krzywickiego.

Na Koszykowej mniej betonu, więcej zieleni

Na Koszykowej mniej betonu, więcej zieleni

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Polsce można je spotkać jedynie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Warszawie. Zamieszkała w nim para czapli malgaskich. W naturze ptaki te występują na Madagaskarze, są gatunkiem zagrożonym.

Jedyne w Polsce. Niedawno zamieszkały w warszawskim zoo

Jedyne w Polsce. Niedawno zamieszkały w warszawskim zoo

Źródło:
PAP

Drogowcy na Placu Pięciu Rogów rozstawili kamery i rozpoczęli liczenie. Okazuje się, że miesięcznie przemieszcza się tamtędy ponad milion osób. Tygodniowo ponad 12 tysięcy spacerowiczów ogląda "niebieskie jajo" - interaktywną rzeźbą Joanny Rajkowskiej.

Policzyli ludzi na Placu Pięciu Rogów i sprawdzili zainteresowanie "niebieskim jajem"

Policzyli ludzi na Placu Pięciu Rogów i sprawdzili zainteresowanie "niebieskim jajem"

Źródło:
PAP

W czwartek rano nad południową Norwegią na trzy godziny zamknięto przestrzeń powietrzną. Powodem był "błąd techniczny" w centrum kontroli w Oslo - przekazał norweski operator portów lotniczych. Opóźnienia lotów mogą potrwać cały dzień. Zakłócenia dotknęły także podróżujących z Polski.

Na kilka godzin wstrzymano loty nad Norwegią. Powodem "błąd techniczny"

Na kilka godzin wstrzymano loty nad Norwegią. Powodem "błąd techniczny"

Źródło:
tvn24.pl, Kontakt 24, The Local, mojanorwegia.pl

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 46-latka, który popełnił wykroczenie drogowe. Okazało się, że jego prawo jazdy jest podrobione. Mężczyzna tłumaczył, że kupił je przez internet, bo właściwe mu odebrano. Grozi mu pięć lat więzienia.

Zabrali mu prawo jazdy, nowe kupił w sieci

Zabrali mu prawo jazdy, nowe kupił w sieci

Źródło:
PAP

Kierowcy musieli się rozstać z 55 samochodami. Skonfiskowała je policja, na podstawie nowych przepisów, które weszły w życie 14 marca. Chodzi o nietrzeźwe osoby, które wsiadły za kierownicę. Część tych aut trafiła do "osób godnych zaufania".

Trafiają na policyjne parkingi lub do "osób godnych zaufania". Ile aut skonfiskowano pijanym kierowcom?

Trafiają na policyjne parkingi lub do "osób godnych zaufania". Ile aut skonfiskowano pijanym kierowcom?

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Najpierw było "złe spojrzenie" i żądanie przeprosin. Sytuacja szybko jednak eskalowała. Pojawiły się groźby i żądanie pieniędzy. Napastnicy dostali dwa złote, a po chwili zostali zatrzymani. Dwaj mężczyźni oraz kobieta usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani.

Zaczęło się w autobusie od "złego spojrzenia"

Zaczęło się w autobusie od "złego spojrzenia"

Źródło:
tvn24.pl

32-letni kierujący był tak pijany, że ledwo mówił i nie mógł dmuchnąć w policyjny alkomat. W nocy bez włączonych świateł wjechał pod prąd na jedną z głównych ulic w Piasecznie.

W nocy, bez świateł, jechał jedną z głównych ulic w mieście. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

W nocy, bez świateł, jechał jedną z głównych ulic w mieście. Nie był w stanie dmuchnąć w alkomat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwóch mężczyzn usłyszało zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. W mieszkaniu na terenie Radomia i samochodach podejrzanych znaleziono łącznie 16,5 kilograma kokainy i heroiny.

"Nakryli ich, gdy rozdrabniali i pakowali narkotyki". O wartości sześciu milionów złotych

"Nakryli ich, gdy rozdrabniali i pakowali narkotyki". O wartości sześciu milionów złotych

Źródło:
PAP

Pomimo stałych napraw, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podróżnym, najstarszą nitkę podziemnej kolei w stolicy czekają spore prace modernizacyjne. Pojawią się nowe urządzenia sterowania ruchem, uszczelnione zostaną tunele i dylatacje. Wymienione zostaną też szyny.

Wozi warszawiaków od 30 lat. Wymienią kamery na najstarszych stacjach metra, uszczelnią tunele

Wozi warszawiaków od 30 lat. Wymienią kamery na najstarszych stacjach metra, uszczelnią tunele

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na włączenie do Systemu Informacji Parkingowej 18 parkingów. W ostatnim czasie dołączyły do niego też miejsca postojowe należącej do trzech prywatnych operatorów.

Przy 18 miejskich parkingach pojawi się informacja o wolnych miejscach. Dołączą też prywatne

Przy 18 miejskich parkingach pojawi się informacja o wolnych miejscach. Dołączą też prywatne

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Ochoty pokazali zdjęcia pacjenta jednego z warszawskich szpitali. Proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości starszego mężczyzny, który nie miał przy sobie dokumentów.

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Trafił do szpitala, nie wiadomo, kim jest

Źródło:
tvnwarszawa.pl