Zdymisjonowany komendant straży miejskiej znalazł nową pracę w ratuszu. Na dyrektorskim stanowisku

Autor:
katke/b
Źródło:
PAP
"Podziękowałem komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu"
"Podziękowałem komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Podziękowałem komendantowi Zbigniewowi Leszczyńskiemu"

Krytykowany przez lata, w końcu zdymisjonowany, były komendant stołecznej straży miejskiej Zbigniew Leszczyński zalazł nową posadę w miejskiej jednostce. Został pełniącym obowiązki dyrektora Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu.

Zbigniew Leszczyński przez kilkanaście lat stał na czele straży miejskiej w Warszawie. Co najmniej przez kilka ostatnich był krytykowany m.in. przez aktywistów miejskich za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W ubiegłym roku wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu straży miejskiej na zakup motorówki za ponad pół miliona złotych. To przelało czarę goryczy. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji. I choć przetarg nie został unieważniony, nie dopatrzono się złamania prawa czy procedur, to niedługo później Trzaskowski poinformował o zdymisjonowaniu Leszczyńskiego z funkcji komendanta. Na nową szefową strażników wskazano Magdalenę Ejsmont.

Nie może zostać zwolniony

Zbigniew Leszczyński jest w tzw. okresie ochronnym (pozostały mu dwa lata do emerytury), dlatego nie może zostać zwolniony. - Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem - mówiła w maju rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth. - Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek - dodała.

Zbigniew Leszczyński został odwołany po 16 latach służbyStraż miejska w Warszawie

Ma nowe stanowisko

Teraz już wiadomo, że były komendant trafił na dyrektorskie stanowisko do mało znanej spółki miejskiej, gdzie najprawdopodobniej pozostanie już do emerytury.

Zakład Obsługi Systemu Monitoringu został utworzony 1 kwietnia 2003 roku dla obsługi systemu monitoringu wizyjnego, zapewniającego całodobową obserwację miejsc szczególnie zagrożonych w stolicy. Zakład rozpoczął działalność 1 czerwca 2003 roku, jest samodzielną jednostką budżetową i organizacyjną m.st. Warszawy.

Nadzór merytoryczny nad działalnością Zakładu Obsługi Systemu Monitoringu sprawuje Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Autor:katke/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż miejska w Warszawie

Pozostałe wiadomości