TVN Warszawa | Śródmieście

Mobilizacja przed 11 listopada. Będzie spotkanie służb miejskich z policją i Służbą Ochrony Państwa

TVN Warszawa | Śródmieście

Autor:
gp
Źródło:
PAP
Policja o Marszu Niepodległości: jesteśmy przygotowani na każdy wariant
Policja o Marszu Niepodległości: jesteśmy przygotowani na każdy wariantTVN24
wideo 2/6
TVN24Policja o Marszu Niepodległości: jesteśmy przygotowani na każdy wariant

Na poniedziałek zaplanowane zostało spotkanie służb miejskich, policji i Służby Ochrony Państwa przed Świętem Niepodległości. Będą omawiane sprawy bezpieczeństwa 11 listopada.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiedzieli, że mimo negatywnej decyzji władz stolicy oraz sądu, to coroczne wydarzenie się odbędzie. 11 listopada o godzinie 13 demonstracja ma wyruszyć z ronda Dmowskiego w kierunku błoni wokół Stadionu PGE Narodowego. W tym samym miejscu zgromadzenie zapowiedziała grupa 14 Kobiet z Mostu. W stolicy ma się odbyć ponadto wiele innych wydarzeń związanych z upamiętnieniem odzyskania niepodległości.

Zbigniew Ziobro składa skargę do Sądu Najwyższego w sprawie Marszu Niepodległości.

Dlatego – jak poinformował stołeczny ratusz - na 8 listopada zaplanowano spotkanie służb miejskich, policji i Służby Ochrony Państwa, podczas którego przekazane zostaną informacje o przygotowaniach i gotowości do realizacji zadań, jak również zasady współpracy.

Przygotowania

"Natomiast 11 listopada będzie działał sztab do koordynacji uroczystości i zgromadzeń na terenie Warszawy, a na terenie miasta będą skierowani obserwatorzy z upoważnienia Prezydenta m.st. Warszawy" – przekazały służby prasowe władz miasta.

Święto Niepodległości pod hasłem "Dzień szacunku dla munduru".

Dodatkowo 11 listopada zostanie zwiększony stan osobowy operatorów kamer w Zakładzie Obsługi Monitoringu Miejskiego z zadaniem pilnej obserwacji wydarzeń na terenie miasta oraz zostanie zapewniona maksymalna ilość sił i środków ze strony Straży Miejskiej.

Zapewniono ponadto, że "Zarząd Dróg Miejskich jest w stałym kontakcie z wykonawcą odpowiedzialnym za prace na Rondzie Dmowskiego, który został poproszony o uprzątnięcie placu budowy i na kilka dni przed 11 listopada zostanie skontrolowana sytuacja na miejscu".

Autor:gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości