Psy z "Palucha" będą promować adopcje bezdomnych zwierząt

Autor:
ng/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Akcja "Adoptuj Warszawiaka" w Parku Skaryszewskim
Akcja "Adoptuj Warszawiaka" w Parku SkaryszewskimTVN24
wideo 2/6
TVN24Akcja "Adoptuj Warszawiaka" w Parku Skaryszewskim

Kefir, Bajgiel i Lukrecja to trzy z kilkudziesięciu psów, które będzie można spotkać już 18 marca w Parku Skaryszewskim, w ramach akcji "Adoptuj Warszawiaka". Jej celem jest promocja adopcji zwierząt oraz zachęcenie mieszkańców stolicy do odwiedzenia schroniska na Paluchu.

18 marca odbędzie się pierwsza w tym roku odsłona akcji "Adoptuj Warszawiaka". Jak zwykle będzie to okazja ku temu, by poznać podopiecznych warszawskiego schroniska dla zwierząt i pomóc w poszukiwaniu dla nich najlepszych domów.

- Psy z "Palucha" pojawiają się cyklicznie podczas wydarzeń kulturalnych, imprez czy weekendowego leniuchowania w charakterystycznych miejscach stolicy. W sobotniej akcji weźmie udział aż kilkadziesiąt czworonogów - mówi Monika Beuth, rzeczniczka prasowa Urzędu m. st. Warszawy.

Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać m.in. poruszającą się na wózku, młodą suczkę Lukrecję, energicznego miłośnika wody Kefira i Bajgla, psa małego ciałem, lecz wielkiego duchem.

ZOBACZ: Cztery razy więcej miejsca niż na Paluchu. Będzie nowa kociarnia w Wawrze.

Jak podkreśla rzeczniczka stołecznego Urzędu Miejskiego, celem akcji "Adoptuj Warszawiaka" jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i wolontariatu oraz dotarcie do mieszkańców stolicy, którzy z różnych względów nie odwiedzili jeszcze placówki przy ul. Paluch 2.

Bezpłatne czipowanie i inne atrakcje

Wszyscy ci, którzy zjawią się na wydarzeniu ze swoimi czworonogami, będą mogli bezpłatnie je zaczipować. Specjalna strefa zostanie przewidziana również dla miłośników kotów.

Organizatorzy liczą również, że sobotnia akcja ściągnie do parku byłych mieszkańców schroniska wraz ze swoimi nowymi właścicielami.

Kolejne takie plenerowe spotkanie z czworonogami z Palucha planowane jest na kwiecień.

ZOBACZ: W schronisku na Paluchu powstanie pawilon dla starszych psów.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ng/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Schronisko "Na Paluchu"

Pozostałe wiadomości