Podczas koncertu prowadzonego przez animatorkę Natalię Leszczyńską zostaną zaprezentowane dwa najgłośniejsze instrumenty orkiestry, jednocześnie skrajnie różniące się wyglądem – flet piccolo zwany pikuliną (Hanna Turonek) i tuba (Krzysztof Mucha), czyli słoń i myszka orkiestry symfonicznej. Każdy z muzyków ukaże najpierw możliwości swojego instrumentu (funk na tubie!), by następnie muzykować wspólnie. Dodatkowo Hanna Turonek zaprezentuje swoją kolekcję fletów z całego świata. Dowiemy się, czy można grać na trzcinie wodnej, miotle i wreszcie – czy można grać na nosie.
Wstęp jest bezpłatny.
Projekty muzyczne na praskim brzegu Wisły
Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce, od kilkunastu lat ma swoją siedzibę na warszawskim Kamionku. Od roku 2021 roku jest jeszcze silniej obecna po prawej stronie Wisły poprzez współpracę z Dzielnicą Wisła i wspólnie realizowane projekty na praskim brzegu. W roku ubiegłym Kwartet puzonowy Sinfonii Varsovii występował na dachu pływającej barki, dając krótkie koncerty na rzece, których można było posłuchać z bulwarów i plaż.
W tym roku Sinfonia Varsovia obecna jest przy pomniku Syreny na bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, gdzie do 2 października 2022 prezentowana jest plenerowa wystawa (czynna codziennie w godzinach 9–21). Znajduje się tam makieta budowanej właśnie na Pradze nowoczesnej sali koncertowej, która będzie siedzibą orkiestry.
Czytaj także: Pierwszy koncert w nowej Sinfonii Varsovii. Słuchało go... 1827 drewnianych ludzików:
Autorka/Autor: katke/gp
Źródło: tvnwarszawa.pl
Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta