Przygotuj się na:

FERIE W KOMUNIKACJI

W poniedziałek warszawscy uczniowie rozpoczynają ferie zimowe. Przerwa od nauki potrwa do 13 lutego. Komunikacja miejska będzie w tym okresie kursowała na zmienionych zasadach. Linie szkolne zostaną zawieszone.

TVN Warszawa | Praga Południe

Skrzydlaty gość na osiedlu. "Jadł i jadł, ale nie odlatywał"

TVN Warszawa | Praga Południe

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Bocianem zajął się Ekopatrol straży Miejskiej

Między blokami na jednym z południowopraskich osiedli pojawił się bocian. Mieszkańcy myśleli, że nie może odlecieć, bo jest osłabiony z głodu. Nakarmili ptaka, jednak ten wciąż nie odlatywał. Konieczna była pomoc strażników z Ekopatrolu.

Jak informuje Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej, niecodzienny gość pojawił się we wtorek między blokami na ulicy Znanieckiego. - Mieszkańcy zauważyli, że nie może wzbić się w powietrze. Na szczęście, los bociana nie był im obojętny. Doszli do wniosku, że może bocian jest osłabiony z głodu - opisuje Jabraszko.

"Jadł i jadł, ale nie odlatywał"

Spróbowali więc dokarmić bociana podrobami, które są bezpiecznie dla ptasiego przewodu pokarmowego. - Pilnowali także, by ich gościowi nie stała się żadna krzywda. Bocian jadł i jadł, ale nie odlatywał - zaznacza Jabraszko.

Mieszkańcy poprosili więc o pomoc strażników z Ekopatrolu, którzy bezpiecznie odłowili bociana. - Funkcjonariusze nie zauważyli żadnych widocznych kontuzji. Prawdopodobnie brak umiejętności latania wynikał z młodego wieku ptaka - wyjaśnia Jerzy Jabraszko.

Bocian ostatecznie trafił do "Ptasiego Azylu" w stołecznym zoo.

Z kolei na Wóycickiego ochroniarze jednego z budynków znaleźli małe zwierzątko. Wydawało im się, że to szczeniak:

Zwierzak okazał się małym liskiem
Zwierzak okazało się być małym liskiemStraż Miejska

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska

Pozostałe wiadomości