Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Na osiedlu znaleźli zranione zwierzątko. Myśleli, że to szczeniak

TVN Warszawa | Bielany

Autor:
mp/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Straż MiejskaZnalezione zwierzątko

Strażnicy miejscy myśleli, że to kolejne wezwanie w sprawie znalezionego szczeniaka. Okazało się jednak, że to nie pies.

W piątek strażnicy z Ekopatrolu otrzymali zlecenie z ulicy Wóycickiego. Ochrona jednego z budynków stwierdziła, że znalazła szczeniaka i prosiła o pomoc. - To było osiedle zamknięte, ochroniarze robili obchód i znaleźli zwierzątko gdzieś na terenie osiedla - mówi Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej.

Po przybyciu na miejsce patrol odebrał od pracowników ochrony pudełko z małym "pieskiem". - Zgodnie z procedurą małe, puchate stworzenie zostało zawiezione do schroniska "Na Paluchu". I tu nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji. Specjaliści ze schroniska stwierdzili, że nie jest to piesek, ale raczej szczenię dzikiego zwierzęcia - relacjonuje strażnik.

"Miał zraniony ogonek"

Jakiego? Żeby się tego dowiedzieć strażnicy udali się do lecznicy Lasów Miejskich. - I tu prawda wyszła na jaw. Okazało się, że jest to mały lisek. Na szczęście w porę trafił w dobre ręce - zaznacza Jabraszko.

Dodaje, że maluch ma dopiero kilka tygodni - jest tak mały, że nie otworzył jeszcze oczu. - Pracownik Lasów Miejskich stwierdził, że ma on około czterech tygodni. Karmią go butelką. Okazało się też, że lisek ma zraniony ogonek. Po wyleczeniu powróci do swojego naturalnego środowiska - zapewnia strażnik.

Autor:mp/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska