"Dziupla" na działce teściowej. 39-latek z zarzutem paserstwa

Autor:
mg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KRP VIIZatrzymanie w powiecie otwockim

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie przestępczości samochodowej. Na działce należącej do jego teściowej znaleźli skradziony pojazd z zasłoniętym numerem VIN. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa

Policjanci z grupy "Kobra", specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, ustalili miejsce prowadzenia nielegalnej działalności samochodowej. Zlokalizowali je na jednej z posesji w powiecie otwockim. - Jak ustalili operacyjni, mężczyzna miał być w posiadaniu pojazdu marki Jeep Grand Cherokee, który został skradziony na terenie Warszawy i prawdopodobnie posiada podrobione tablice rejestracyjne - poinformował zastępca oficera prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII Małgorzata Gębczyńska.

Pojazd znajdował się na posesji należącej do teściowej podejrzanego mężczyzny. Po przyjeździe na miejsce policjanci znaleźli poszukiwanego Jeepa Grand Cherokee. - Obecna na miejscu żona mężczyzny oświadczyła, że mąż przyjechał nim na posesję kilka godzin temu, wziął kluczyki od innego pojazdu i odjechał - dodała Małgorzata Gębczyńska.

Policjanci zabezpieczyli skradziony pojazdKRP VII

Pojazd był poszukiwany

Jeep był zamknięty i miał zasłonięty numer VIN znajdujący się na podszybiu. Kiedy podejrzany przyjechał na miejsce, udało się otworzyć samochód. Funkcjonariusze ustalili, że jest poszukiwany. - W marcu bieżącego roku został skradziony w miejscowości Łuki Wielkie. Ustalenia operacyjnych wskazywały na to, że 39-latek jest odpowiedzialny za przyjęcie celem ukrycia, a następnie zbycia pojazdu - przekazała Gębczyńska.

Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Dobrowolnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz otrzymał grzywnę w wysokości 8 tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Co ciekawe, ten sam mężczyzna w czerwcu bieżącego roku wpadł w ręce policji i dobrowolnie poddał się karze wymierzonej przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej Praga Południe. Jak widać, nie było to dla niego nauczką.

Przeczytaj także: Auto skradzione na Bemowie, odzyskano na Pradze. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochodu
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochoduKRP VI

Autor:mg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KRP VII

Pozostałe wiadomości