Najnowsze

Auto skradzione na Bemowie, odzyskano na Pradze. Policja zatrzymała dwóch mężczyzn

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
PAP
Policja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochodu
KRP VIPolicja zatrzymała dwóch podejrzanych o kradzież samochodu

Na Bemowie doszło do kradzieży osobowego suzuki. Skradzione auto zostało namierzone na Pradze Północ. Zatrzymano dwóch podejrzanych.

Funkcjonariusze z grupy Skorpion działającej przy północnopraskiej komendzie analizują również kradzieże aut w innych dzielnicach Warszawy i współpracują z policjantami innych jednostek, by jak najszybciej dotrzeć do sprawców. - Tak było i tym razem. Operacyjni z grupy Skorpion uzyskali informację o kradzieży suzuki swift z Bemowa - przekazała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko.

- We współpracy z mundurowymi z Bemowa, wykorzystując różne metody pracy operacyjnej ustalili tożsamość mężczyzn, którzy mieli dopuścić się tej kradzieży - podała.

Zarzuty i policyjny dozór

Według ustaleń śledczych mężczyźni mieli się pojawić się przy ulicy Marcinkowskiego na Pradze Północ. - Policjanci zaplanowali działania w tym rejonie, gdzie kilka dni temu skontrolowali mężczyzn i suzuki, którym się poruszali. Potwierdzili, że pojazd figuruje w policyjnych systemach, jako skradziony - zaznaczyła.

- Policyjny technik wykonał oględziny zabezpieczonego pojazdu. Po sporządzeniu niezbędnej dokumentacji mundurowi przekazali pojazd właścicielce - dodała policjantka.

Zatrzymany 45-latek i 31-latek zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie. - Prokurator przedstawił im zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem pojazdu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Decyzją prokuratora obaj zostali objęci policyjnym dozorem. Za zarzucany czyn może im grozić do 10 lat więzienia.

Autor:dg/gp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KRP VI

Pozostałe wiadomości