Rozbił dwa auta, był pijany. To ksiądz. Kuria liczy, że zostanie "sprawiedliwie ukarany"

Autor:
bż/gp
Źródło:
tvn24.pl
Ksiądz miał ponad dwa promile (materiał z 17.03.2023)
Ksiądz miał ponad dwa promile (materiał z 17.03.2023)tvn24.pl
wideo 2/4
tvn24.plKsiądz miał ponad dwa promile

W czwartek wieczorem w Żelechowie samochód osobowy uderzył w jedno auto, a potem w kolejne. Za kierownicą - jak się okazało - siedział wikariusz jednej z okolicznych parafii. - To bulwersująca sprawa. Nikt nie powinien po pijanemu siadać za kierownicą. Fakt, że dopuścił się tego ksiądz, jest dla nas dodatkowo bolesny - mówi tvn24.pl rzecznik warszawskiej kurii, ks. Przemysław Śliwiński.

Do zdarzenia w mediach społecznościowych odniosła się jego uczestniczka, która napisała na Facebooku, że duchowny "przestraszony po zabraniu kluczyków, przesiadł się na miejsce pasażera".

Pierwsze informacje o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

Pijany ksiądz spowodował kolizjęOchotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Aspirant sztabowy Katarzyna Zych z policji w Grodzisku Mazowieckim mówi, że do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 21 na ulicy Długiej. - Seat zderzył się z hondą, następnie odbił się i uderzył w zaparkowanego przed posesją volkswagena - przekazuje policjantka. Dodaje, że kierowca seata był pijany i miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

Ostatecznie, jak zaznacza policjantka, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Zostało zakwalifikowane, jako kolizja. Sprawą prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości ma zająć się sąd. Za to przestępstwo polski Kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat więzienia. 

"Wyjątkowo bolesne"

Ksiądz Przemysław Śliwiński, rzecznik warszawskiej kurii potwierdza w rozmowie z tvn24.pl, że pijany kierowca jest wikariuszem w jednej z podległych parafii. 

- Nikt nie powinien siadać za kierownicą po spożyciu jakiejkolwiek ilości alkoholu. To naganne, głupie i karygodne. Fakt, że dopuścił się tego czynu duchowny, jest dla nas bardzo bolesny - przekazuje ksiądz.

W zdarzeniu nikt nie ucierpiałOchotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Dodaje, że kuria liczy, że wikariusz zostanie "sprawiedliwie ukarany".

- Nikt nie może liczyć na pobłażliwość w tak poważnych sprawach. Zaznaczam, że niezależnie od konsekwencji prawnych, ksiądz zostanie w przyszłym tygodniu wezwany do kurii, gdzie dowie się o konsekwencjach kościelnych - przekazuje ks. Śliwiński.

Jakich? Na to pytanie ksiądz jeszcze nie chce odpowiadać, tłumacząc, że jest jeszcze na to za wcześnie.

- Z pewnością będziemy chcieli, żeby ksiądz poddał się terapii. O innych krokach będziemy mogli powiedzieć później - kończy ks. Śliwiński.

Do kolizji doszło w Żelechowie
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:bż/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Ochotnicza Straż Pożarna w Żelechowie

Pozostałe wiadomości