Ciało kobiety w wykopie, zmarła z wychłodzenia

Zwłoki kobiety znaleziono w wykopie w miejscowości Winnica
Do zdarzenia doszło w Pułtusku
Źródło: Google Earth

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 72-letniej kobiety. Jej ciało znaleziono w ubiegłym tygodniu w wykopie budowlanym. Przyczyną śmierci było wychłodzenie.

Informację o ciele kobiety znalezionym w wykopie pod budowę światłowodu w miejscowości Winnica podał jako pierwszy lokalny portal pultusk24.pl. Stało się to w ubiegły poniedziałek, 17 marca, około godziny 8 rano pracownicy firmy budowlanej.

Zwłoki kobiety znaleziono w wykopie w miejscowości Winnica
Zwłoki kobiety znaleziono w wykopie w miejscowości Winnica
Źródło: tvnwarszawa.pl

Zmarła z wychłodzenia

Prokurator Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, poinformowała, że tożsamość kobiety została ustalona. To 72-letnia mieszkanka miejscowości Winnica. - Została przeprowadzona sekcja zwłok. Biegły jako przyczynę zgonu wskazał wychłodzenie - wyjaśniła prokurator Łukasiewicz. - W tej sprawie nikt nie został zatrzymany, nikomu nie przedstawiono zarzutów - dodała.

Prokurator przekazała, że "Prokuratura Rejonowa w Pułtusku prowadzi postępowanie w kierunku przestępstwa tzw. nieumyślnego spowodowania śmierci". Śledczy sprawdzą m.in., czy wykop był właściwie zabezpieczony.

Czytaj też: Biegli o przyczynach śmierci trzyletniej Emilki

nie zyje trzyletnia dziewczynka
Nie żyje trzyletnia dziewczynka. Była w "stanie wycieńczenia i niedożywienia"
Źródło: TVN24
Czytaj także: