Dwie osoby z ranami kłutymi, jedna ze złamaniem. Awantura na drodze pod Mińskiem Mazowieckim

Aktualizacja:
Autor:
kz,
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Do zdarzenia doszło pod Mińskiem
Do zdarzenia doszło pod Mińskiem
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl
Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl Do zdarzenia doszło pod Mińskiem

Trzy osoby zostały poszkodowane w efekcie awantury w Rudzienku. W ruch poszedł nóż, interweniowały służby. Policja podaje, że bezdomny zaatakował mężczyznę spacerującego po lokalnej drodze. Napastnika ujęła trzecia osoba, która w trakcie obywatelskiego zatrzymania doznała urazu nogi.

Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w miejscowości Rudzienko pod Mińskiem Mazowieckim. - Zostaliśmy zadysponowani do osób poszkodowanych w wyniku zranienia nożem - powiedział nam Kamil Płochocki ze straży pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Jak dodał, dwie osoby mają rany kłute. - Jedna doznała urazu kończyny - przekazał strażak.

Płochocki zaznaczył, że działania strażaków polegały na udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanym. Następnie ranni zostali przekazali ratownikom medycznym.

Na miejsce przyjechała też policja. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. - W sprawie zatrzymaliśmy jedną osobę - powiedziała nam krótko Gabriela Putyra z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Mieszkaniec gminy Dobre zaatakowany na drodze

Nieco więcej szczegółów przekazała około godziny 17 Elżbieta Zagórska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Mińsku Mazowieckim. - W sobotę około południa spacerujący po drodze w miejscowości Rudzienko mieszkaniec pobliskiej gminy Dobre został zaatakowany nożem przez innego mężczyznę - poinformowała.

Policjantka wyjaśniła, że napastnik został ujęty przez trzeciego mężczyznę w ramach obywatelskiego zatrzymania. Okazał się nim 51-latek, który miał półtora promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie posiada stałego miejsca pobytu, ostatnio przebywał w Warszawie.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, napastnik był jedynie lekko poszkodowany i po opatrzeniu rannej nogi został przewieziony na komisariat policji. Natomiast osoba, która dokonała obywatelskiego zatrzymania, doznała urazu kończyny.

Autor:kz, kk

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości