TVN Warszawa | Okolice

Zatrzymali go do rutynowej kontroli. Był po amfetaminie, bez prawa jazdy, a auto niedopuszczone do ruchu

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
mp/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
KPP w OtwockuPolicjanci z otwockiej drogówki zatrzymali 32-latka podejrzanego o jazdę pod wpływem narkotyków

Policjanci z otwockiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Z relacji rzeczniczki tamtejszej komendy wynika, że zachowanie mężczyzny wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy: - Był pobudzony, denerwował się, wykonywał nerwowe ruchy. Po badaniu narkotesterem okazało się, że prowadził samochód pod wpływem amfetaminy.

W poniedziałek na ulicy Jarosławskiej w Otwocku, policjanci z Wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, którym podróżowało dwóch mężczyzn.

- Podczas wykonywanych czynności, funkcjonariusze ustalili, że samochód nie jest dopuszczony do ruchu, a na dodatek kierujący nie posiada prawa jazdy. 32-latek został również przebadany przez mundurowych urządzeniem do wykrywania alkoholu w wydychanym powietrzu. Pomiar wskazał, że jest trzeźwy, jednak zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenie policjantów - relacjonuje rzeczniczka otwockiej komendy mł. asp. Paulina Harabin. - Mężczyzna był pobudzony, denerwował się, wykonywał nerwowe ruchy, śpieszył. Takie zachowania wskazują zazwyczaj, że osoba ma coś na sumieniu - wyjaśnia.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

W tym przypadku funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem środków odurzających. - Po przeprowadzeniu badania narkotesterem okazało się, że prowadził samochód będąc pod wpływem amfetaminy. Zatrzymany trafił do policyjnej celi - informuje Harabin.

- Teraz mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających. - Kodeks karny przewiduje za to karę do dwóch lat więzienia. Z kolei za popełnione wykroczenia 32-latek został ukarany mandatami karnymi - podsumowuje policjantka.

32-latkowi grozi do dwóch lat więzienia za popełnione przestępstwoKPP w Otwocku

Informowaliśmy też o zatrzymaniu mężczyzny, który jest podejrzany o pobicie dwóch kobiet w autobusie miejskim:

Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę z autobusu
Policjanci zatrzymali agresywnego mężczyznę z autobusuKRP II

Autor:mp/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KPP w Otwocku

Pozostałe wiadomości