Wjechał na przejazd, połamał półrogatkę i uciekł. Kolejarze przekazali policji nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim
PKP PLK / YouTube
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim PKP PLK / YouTube

Kolejarze publikują nagranie niebezpiecznej sytuacji w Nowym Dworze Mazowieckim. Kierowca auta osobowego wjechał na przejazd kolejowy mimo opadających rogatek. Jedna z nich wylądowała na masce samochodu i po chwili została wyłamana. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia. O zdarzeniu zawiadomiono policję.

Sytuację zarejestrowały kamery monitoringu zamontowane na przejeździe kolejowym w Nowym Dworze Mazowieckim. 1 czerwca około godziny 23.00 "kierowca wjechał na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji świetno-dźwiękowej oraz opuszczających się rogatek" - przekazał naszej redakcji Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. - Uszkodził zamkniętą półrogatkę i odjechał z miejsca zdarzenia - dodał nasz rozmówca.

Jak podkreślił Wilgusiak, kierowca naraził swoim zachowaniem nie tylko siebie samego i współpasażerów, ale też spowodował utrudnienia w ruchu pociągów na trasie Warszawa - Trójmiasto.

Nagranie zostało przekazane policji

Na miejsce zdarzenia skierowane zostały służby techniczne. - Do czasu usunięcia dewastacji urządzeń wprowadzono dodatkowe procedury bezpieczeństwa. Pociągi zwalniały do 20 kilometrów na godzinę, maszyniści podawali sygnał "baczność", ostrzegając kierowców o zbliżaniu się pociągu - wyjaśnił Wilgusiak. Dodał, że rogatki zostały naprawione przed północą.

- Nagranie zostało przekazane policji w celu ustalenia sprawcy i ukarania go oraz pokrycia kosztów naprawy - zaznaczył Wilgusiak. 

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Kierowcy są sprawcami 99 procent wypadków na przejazdach

- Warto podkreślić, że 99 procent wypadków na przejazdach wynika z nieodpowiedzialności i karygodnego zachowania kierowców. Najczęściej popełnianymi przez kierowców błędami są: omijanie slalomem zamkniętych zapór, ignorowanie znaku stop, wjeżdżanie pod opadające rogatki, zbyt szybka jazda. To zagrożenie życia kierowcy, jego pasażerów oraz pasażerów i obsługi pociągów - zauważył przedstawiciel PKP PLK.

Dodał, że zdarza się lekceważenie zasady niewjeżdżania na tory, gdy nie ma możliwości zjazdu z przejazdu. Są też osoby jeżdżące "na pamięć", które kierują się przeświadczeniem, że "o tej porze nic nie jeździ". - Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie. Zbliżając się do przejazdu, należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność, upewnić się, że nie zbliża się pociąg - przypomniał.

Czytaj też: Utknąłeś na przejeździe? Wjedź w szlaban! Naprawy pokryje ubezpieczenie

Autorka/Autor:kk//rzw

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PKP PLK / YouTube

Pozostałe wiadomości

W niedzielę strażacy prowadzili poszukiwania 32-latka na Wiśle w okolicy Nowego Dworu Mazowieckiego. Niestety odnalezionego mężczyzny nie udało się uratować. Równie tragicznie zakończyła się akcja ratunkowa na jeziorze Zegrzyńskim w Nieporęcie, podczas której z wody wyciągnięto 33-letniego mężczyznę.

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Jednego porwał nurt Wisły, drugi zniknął w jeziorze koło mola. Młodzi mężczyźni utonęli

Aktualizacja:
Źródło:
tvnnwarszawa.pl, PAP

"Sprawcy uderzali i kopali 32-latka, powodując obrażenia twarzy" - opisuje wydarzenia z soboty Komenda Stołeczna Policji. Powodem bandyckiego ataku było zwrócenie uwagi na zbyt głośne zachowanie w tramwaju.

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Bili i kopali po głowie, bo zwrócił im uwagę, że są zbyt głośno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Panoramę Warszawy z 46. piętra można podziwiać z budynku Varso Tower, wchodzącego w skład kompleksu biurowo-usługowego Varso Place. Na tvnwarszawa.pl pokazujemy najświeższe zdjęcia.

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Tak wygląda Warszawa z 46. piętra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Skala tej inwestycji - jak na owe czasy - była potężna. Powstały o niej piosenki, zagrała też w wielu filmach. Właśnie mija pół wieku odkąd warszawiacy po raz pierwszy przejechali Trasą Łazienkowską.

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

"Jasna, długa, prosta, szeroka jak morze". Trasa Łazienkowska kończy 50 lat

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Czerniakowskiej zderzyły się dwa samochody. Jeden przeleciał przez barierę energochłonną i zakończył jazdę na poręczy kładki dla pieszych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Po zderzeniu wypadł z drogi i wjechał w kładkę dla pieszych

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W niedzielę w alei Krakowskiej doszczętnie spłonął samochód osobowy. Na szczęście podróżującym osobom udało się opuścić pojazd, przed rozwinięciem się pożaru.

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

"Zobaczył dym wydobywający się z komory silnika". Auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na autostradzie A2 pod Grodziskiem Mazowieckim zapaliła się ciężarówka, przewożąca warzywa. Pojazd stanął w płomieniach, a nad okolicą unosił się gęsty dym. Do akcji gaśniczej ruszyli strażacy.

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Ciężarówka w ogniu. Buchające płomienie i gęsty dym na autostradzie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkaniec Garwolina przejął się losem małego dzika. Przygarnął do mieszkania w bloku zwierzę, która błąkało się po lesie. Sąsiedzi wezwali policję. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna.

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Przygarnął do mieszkania małego dzika. Sąsiedzi wezwali policję

Źródło:
PAP

Stołeczni policjanci skontrolowali przewoźników na aplikację. Wykryli 11 naruszeń ustawy o transporcie drogowym lub przepisów porządkowych. Posypały się mandaty, zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych.

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Policja kontrolowała taksówki na aplikację, posypały się mandaty

Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

Jest pierwsza wizualizacja toru łyżwiarskiego Stegny. Wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska pokazała ją w mediach społecznościowych, informując jednocześnie o ogłoszonym przetargu na wybór wykonawcy modernizowanego obiektu.

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Tak ma wyglądać tor łyżwiarski Stegny. Jest przetarg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Rejonowa w Otwocku bada okoliczności śmierci 11-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w tamtejszym szpitalu. Z ustaleń reportera tvnwarszawa.pl wynikało, że w szpitalu zabrakło specjalistycznego sprzętu, dlatego do placówki wezwano zespół ratownictwa medycznego. Wykonana została już sekcja, ale śledczy wciąż czekają na jej wyniki.

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

W szpitalu nie było sprzętu, zmarła 11-miesięczna dziewczynka. Prokuratura zabezpieczyła monitoring

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dokładnie w trzecią rocznicę tragicznego wypadku w samym centrum Warszawy zapadł wyrok na kierowcę porsche. Mężczyzna pojednał się z rodziną ofiary, a ta zgodziła na karę w zawieszeniu. Sędzia był jednak innego zdania i uznał, że Patryk D., który pędził Marszałkowską prawie 140 kilometrów na godzinę, musi trafić za kratki.

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Pędził białym porsche, uderzył w pieszego o kulach. Wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl