Przygotuj się na:

ZMIANY I UTRUDNIENIA NA GÓRCZEWSKIEJ

Od nocy z 31 maja na 1 czerwca ruch w obu kierunkach będzie odbywał się jezdnią w kierunku centrum.

  Spłonęły dwa drewniane domy jednorodzinne. "Pożar niełatwy do ugaszenia"

  TVN Warszawa | Okolice

  Autor:
  mp/ran
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Aciu Artek / Kontakt 24Pożar domów jednorodzinnych w Markach

  Dwa jednorodzinne domy spalone i jeden nadpalony - to bilans nocnego pożaru na osiedlu Lisi Jar w Markach. Nikt nie został ranny, ale jak przyznaje straż pożarna, mieszkańcy budynków nie mogą już do nich wrócić. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na Kontakt24.

  Strażacy zgłoszenie o pożarze na osiedlu Lisi Jar dostali około godziny 3.45. Jak mówi Daniel Kwiatkowski z wołomińskiej straży pożarnej, dotyczyło tego, że pali się garaż na jednej posesji. Na miejscu okazało się jednak, że pożar zdążył się już rozprzestrzenić na znacznie większy obszar.

  - Kiedy dojechaliśmy na miejsce paliły się już dwa budynki mieszkalne wybudowane w konstrukcji drewnianej (kanadyjskiej) w zabudowie szeregowej. Zagrożony był też trzeci, który dopiero zaczynał się palić - relacjonuje Kwiatkowski.

  Dwa spalone, jeden nadpalony

  Zaznacza, że w początkowej fazie akcji strażacy starali się najpierw obronić przed ogniem właśnie ten trzeci budynek, gdzie pożar nie był tak zaawansowany. I udało się - został tylko nadpalony. - Niestety pozostałe dwa uległy spaleniu. Mieszkało w nich w sumie siedem osób - informuje strażak.

  Żadna z nich nie została ranna, ale do swoich domów już nie mogą wrócić. Jak przyznaje Kwiatkowski, nadają się one raczej do rozbiórki.

  "Pożar niełatwy do ugaszenia"

  Z żywiołem walczyło osiem zastępów straży pożarnej, czyli około 30 ratowników.

  Akcja zakończyła się około godziny 8. - Ze względu na drewnianą konstrukcję budynków był to pożar niełatwy do ugaszenia. - przyznaje strażak i dodaje: - chodzi między innymi o to, że są tam warstwowe ściany i dużo elementów, które trzeba rozebrać, żeby ugasić ogień.

  Autor:mp/ran

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: Aciu Artek / Kontakt 24