Policja zatrzymała małżeństwo seniorów za kradzieże w supermarkecie

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP
ShutterstockMałżeństwo seniorów zatrzymane za kradzieże w supermarkecie (zdj. ilustracyjne)

W ciągu kilku tygodni mieli okradać jeden z supermarketów w Ciechanowie. Policja zatrzymała małżeństwo seniorów: 65-letnią kobietę i 63-letniego mężczyznę. Tym razem próbowali wynieść ze sklepu artykuły spożywcze.

Jak poinformowała w czwartek młodsza aspirant Magda Zarembska z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, 65-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna wynosili z supermarketu alkohol, artykuły spożywcze i przemysłowe - para została zatrzymana, gdy rozpoznał ją pracownik ochrony.

Para od kilku tygodni dokonywała kradzieży

- Zgłaszający mężczyzna, widząc małżeństwo w sklepie, zorientował się, że to nie pierwsza kradzież mieszkańców Ciechanowa. Nagrania z monitoringu sklepu potwierdziły, że para od kilku tygodni dokonywała kradzieży. Straty wyliczono na blisko 900 złotych. Mienie zostało częściowo odzyskane - przekazała młodsza aspirant Zarembska.

Podkreśliła, iż po zatrzymaniu 65-letnia kobieta i 63-letni mężczyzna spędzili noc w policyjnym areszcie, a następnie obojgu przedstawiono "zarzuty kradzieży dokonanej czynem ciągłym, za którą grozi do pięciu lat pozbawienia wolności".

Czytaj również: Rośnie plaga kradzieży. Ze sklepów najczęściej znikają alkohole i drogie kosmetyki

Rośnie liczba kradzieży w Polsce
Rośnie liczba kradzieży w PolsceTVN24

Autor:katke/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości