Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

W rękawiczkach i przyłbicach dostarczyli świąteczne paczki potrzebującym

TVN Warszawa | Ochota

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Świąteczne paczki dla mieszkańców Ochoty

Wolontariusze spółdzielni "Kto rano wstaje" rozdawali mieszkańcom Ochoty świąteczne paczki. Dostali je najbardziej potrzebujący mieszkańcy dzielnicy. Swoją akcję "Śniadanie Wielkanocne z dostawą" zorganizował ratusz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Akcję pomocy z okazji świąt wielkanocnych zorganizował urząd dzielnicy Ochota i spółdzielnia socjalna "Kto rano wstaje", która działa przy warszawskim Caritasie. Zadanie nie było proste. Wolontariusze musieli w tym roku zachować odpowiednie środki ostrożności w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Dary dostarczali w piątek w rękawiczkach i przyłbicach, ograniczając kontakty do minimum. Paczki ze świąteczną babką i innymi produktami trafiły do najbardziej potrzebujących mieszkańców Ochoty.

- To projekt dzielnicy Ochota. Są to paczki żywnościowe dla osób, które nie mogą sobie ich same kupić. Z powodu koronawirusa ci ludzie nie mogą wychodzić, więc my im je dostarczamy. To kawa konserwy, ciastko. W czasach, gdy nie ma epidemii, ci ludzie też nie są w stanie wyjść do sklepu i tego kupić – mówił Grzegorz Kępka ze spółdzielni "Kto rano wstaje".

Świąteczne paczki pod drzwi

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Z kolei stołeczny ratusz rozdaje w Wielkanoc razem z Fundacją Wolne Miejsce prezenty dla całej Warszawy. Wszystko w ramach akcji "Śniadanie Wielkanocne z dostawą". Wcześniej potrzebujący mogli zgłosić się telefonicznie, później byli umieszczani na liście wolontariuszy.

Jak zapowiadali wcześniej urzędnicy, obecna sytuacja epidemiczna uniemożliwia tradycyjne spotkanie. Dlatego paczki z tradycyjnymi przysmakami i upominkami trafią pod drzwi 2700 osób. Wolontariusze zostawiają je w umówionych wcześniej miejscach. Do akcji współorganizowanej przez ratusz zgłosiło się łącznie 230 osób zaangażowanych w tym roku w pomoc.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Tagi:
Raporty: