Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

ZTM wstrzymuje kodowanie najdroższych biletów

Najnowsze

ZTMZTM wstrzymuje kodowanie

Zarząd Transportu Miejskiego wstrzymuje kodowanie na Warszawską Kartę Miejską biletów na okaziciela. Do kiedy? Tego urzędnicy nie podają.

"Z powodu zaawansowanych prac nad wdrożeniem zabezpieczeń na Warszawskiej Karcie Miejskiej oraz ograniczenia ryzyka utraty zakupionych już kontraktów, Zarząd Transportu Miejskiego jest zmuszony do czasowego wstrzymania kodowania na WKM biletów na okaziciela" - czytamy na stronie ZTM.

Bilet na okaziciela jest najdroższym ze wszystkich rodzajów dostępnych w taryfie ZTM. 30-dniowy normalny kosztuje 230 zł, a 90-dniowy 600. Korzystać z niego można w obu strefach. Nie jest przypisany do konkretnej osoby, więc posługiwać może się nim każdy.

Nie można kodować od wtorku

Urzędnicy przypominają, że gdy wystąpi błąd na karcie spersonalizowanej, to można przekodować bilet na inną. Ale w przypadku kart na okaziciela, takiej możliwości nie ma.

"Biletów na okaziciela nie można kodować od 7 maja 2013 roku. Dotyczy to zarówno terminali w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM, jak i urządzeń w kioskach oraz automatów biletowych. Bilety na okaziciela nie są również kodowane na Elektronicznych Legitymacjach Studenckich. Od 7 maja nie ma także możliwości aktywacji biletów na okaziciela zakupionych wcześniej" - czytamy w komunikacie Zarządu Transportu Miejskiego.

Teraz pasażerowie korzystający z biletów 30 i 90 dniowych na okaziciela kodowanych na WKM powinni zgłaszać się do Punktów Obsługi Pasażerów ZTM w celu wymiany biletów na inny nośnik. W POP ZTM na nowym nośniku zostanie nadany termin ważności biletu zgodnie z tym, jaki był zapisany na karcie.

Ułatwi procedurę wymiany

"W przypadku biletów nieaktywowanych zostanie oznaczony termin ważności zgodnie z życzeniem pasażera, jednakże początek terminu ważności nie może przekroczyć 7 dni od daty zgłoszenia do Punktu ZTM" – zaznaczają przedstawiciele zarządu. "W przypadku posiadania paragonu zakupu biletu, prosimy o jego okazanie w Punkcie Obsługi Pasażerów, co istotnie ułatwi procedurę wymiany biletu. Wymogiem koniecznym do wymiany nośnika wraz z biletem jest bowiem zarejestrowana sprzedaż biletu w systemie ZTM"- dodają.

Pasażerom korzystającym z metra zostaną przy wymianie wydane bezpłatne wejściówki wielokrotnego użycia, które umożliwią przekraczanie bramek do podziemnej kolejki. Z kolei osoby, które chcą kupić bilet 30 lub 90 dniowy na okaziciela, mogą je nabyć jedynie w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM. Początek terminu ważności biletu nie może przekroczyć 7 dni od daty zgłoszenia do Punktu ZTM.

ran//ec

Źródło zdjęcia głównego: ZTM