Wyremontowali tory fundując przeszkodę dla "kółeczkowych"

Przeszkoda na przejściu przez tory tramwajowe
Przeszkoda na przejściu przez tory tramwajowe
tvnwarszawa.pl
tvnwarszawa.plPrzeszkoda na przejściu przez tory tramwajowe

Na Żoliborzu dobiega końca remont torowiska. Tramwaje jeżdżą już normalnie, trwają prace wykończeniowe. "Zadbano" też o niepełnosprawnych - przy jednym z przejść dla pieszych zbudowano podjazd. Za stromy i za wysoki.

Remont torowiska w ciągu ulicy Popiełuszki jeszcze trwa, jest więc szansa, że Tramwaje Warszawskie poprawią przejście dla pieszych na wysokości ulicy Poli Gojawiczyńskiej.

Za ciężko pod górę...

Po wschodniej stronie przejścia przez torowisko, do pokonania jest tam nienaturalnie wysoki podjazd. Osoba na wózku, która nie rozpędzi się wcześniej, może mieć problem z wjechaniem pod ten pagórek.

... za szybko w dół

Będzie on też przeszkodą dla rodziców z dziecięcymi wózkami, a zimą, ukryty może okazać się utrudnieniem dla każdego. I to nie tylko dlatego, że ciężko będzie pod niego podejść. Niebezpieczna może być próbo pokonania go w drugą stronę.

- Tym bardziej, że nie ma poziomego spocznika, a coś takiego może spowodować poślizgnięcie się osoby na wózku lub osoby starszej w momencie opadów śniegu. Taka osoba wyjedzie na środek ulicy - zauważa Marek Sołtys, znany jako Szalony Wózkowicz.

Sołtys nie raz obnażał fakt, że odpowiedzialni za remonty urzędnicy i ich wykonawcy zapominają o potrzebach "kółeczkowych" - niepełnosprawnych, rodziców czy nawet przechodniów z walizkami na kółkach, którzy w takich miejscach często skazani są na pomoc innych lub nadkładanie drogi.

Niepełnosprawni mają problem również na Dworcu Centralnym, gdzie sa problemy z podjazdem na peronach:

Problemy z podjazdem na Dworcu Centralnym
Problemy z podjazdem na Dworcu CentralnymTPSW

roody/par

Pozostałe wiadomości