Barierkę zdemontowaną sprzed Sejmu i obiad w towarzystwie marszałka Szymona Hołowni będzie można wylicytować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O licytacji poinformowała Kancelaria Sejmu na portalu X.
"Otwarcie Sejmu dla wszystkich obywateli było jedną z pierwszych decyzji Szymona Hołowni. A jeden z symboli poprzednich lat - barierka sprzed parlamentu - jest do wylicytowania, wraz ze spotkaniem z marszałkiem Sejmu. Zachęcamy do udziału!" - napisano.
📣📍Barierka sprzed #Sejm.u i obiad w towarzystwie Marszałka! 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to okazja do niezwykłej licytacji. Otwarcie Sejmu dla wszystkich obywateli było jedną z pierwszych decyzji @szymon_holownia. A jeden z symboli poprzednich lat - barierka… pic.twitter.com/G7mRlKdMYl
— Sejm RP🇵🇱 (@KancelariaSejmu) January 20, 2024
Do wpisu dołączono nagranie, na którym marszałek spotyka ludzi przed budynkiem Sejmu i przedstawia licytację. - O to właśnie chodzi, by władza nie była odgrodzona od obywateli, tak jak było przez sześć lat, gdy w tym miejscu stały barierki. One już na szczęście zniknęły - zaznaczył Hołownia.
"Przykład do otwierania się na innych"
Jak dodał, jedną barierkę zachowano. - Mam nadzieję, że posłuży wam dobrze za przykład właśnie do otwierania się na innych. Ta barierka jest do wylicytowania na mojej aukcji na tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wraz z, uwaga, obiadem ze skromnym marszałkiem rotacyjnym - przekazał.
Hołownia również podpisał się na barierce, żeby, jak tłumaczył, uwiarygodnić, że to ta barierka sprzed Sejmu. - Licytujcie - zaapelował.
Finał WOŚP
32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 28 stycznia. Tematem tegorocznego finału będą "Płuca po pandemii". Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla 15 oddziałów pulmonologicznych dla dzieci i 49 oddziałów pulmonologicznych dla dorosłych. Fundacja planuje zakup m.in. urządzeń służących do diagnostyki obrazowej, rezonansów magnetycznych, aparatów ultrasonograficznych, polisomnografów, przenośnych spirometrów, systemów do badań bronchoskopowej, sprzętu do rehabilitacji pulmonologicznej i torakochirurgii.
WOŚP 2024. Wielka zadyma w środku zimy
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od 1993 roku. Od 31 lat Fundacja WOŚP dzięki jednodniowym zbiórkom publicznym - czyli Finałom - wspiera polski system opieki medycznej: kupuje najnowocześniejszy sprzęt medyczny dla szpitali, prowadzi osiem ogólnopolskich programów medycznych, realizuje program edukacyjny oraz promuje zdrowy tryb życia i działania profilaktyczne. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych, które przeznaczono na zakup 71,5 tysiąca najróżniejszego sprzętu medycznego. Podczas większości Finałów Orkiestra grała, aby poprawić jakość opieki medycznej dla dzieci. Ale nie tylko, Fundacja między innymi w ubiegłym roku grała na rzecz osób dorosłych. W styczniu 2023 roku udało się zebrać 243 259 387,25 zł na walkę z sepsą. W tym roku około 120 tysięcy wolontariuszy w ponad 1600 sztabach zbiera pieniądze do tradycyjnych tekturowych puszek, a w internecie odbywają się setki internetowych zbiórek i aukcji na rzecz WOŚP.
Źródło: PAP
Źródło zdjęcia głównego: X.com, Szymon Hołownia