Najnowsze

CBA znów w wołomińskim starostwie. Kolejni zatrzymani

Najnowsze

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
CBACentralne Biuro Antykorupcyjne

Zatrzymano kolejne osoby, które mogą być związane ze sprawą korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie - poinformowało w środę Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Jak wyjaśnia CBA w środowym komunikacie, wśród zatrzymanych znaleźli się byli urzędnicy starostwa i Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie, a także przedsiębiorca działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy. "Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowlanych" - informuje biuro.

Zaznaczono, że korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowlanych, jak i odbioru budynku do użytkowania. "Ustalenia śledczych wskazują, że w proceder korupcyjny oprócz urzędników starostwa były zaangażowane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego" - poinformowało CBA.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Jak zaznacza CBA, zgromadzone dowody wskazują, że łączna kwota przyjętych korzyści przez zatrzymanych byłych urzędników to ok. 60 tys. zł. Trzeci z podejrzanych wręczył jednemu z urzędników Wydziału Budownictwa Starostwa Powiatowego w Wołominie korzyść majątkową w kwocie 13 tys. zł.

Pierwsze zatrzymania w ramach tego postępowania miały miejsce w lutym tego roku. Wówczas zostały zatrzymane cztery osoby.

Informowaliśmy o zarzutach dla burmistrza Włoch:

Sesja rady dzielnicy Włochy. Artur W. odwołany

Radni Włoch jednomyślni w sprawie odwołania Artura W. ze stanowiska burmistrzaTVN24
wideo 2/3

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBA