Kilkanaście godzin walczyli z ogniem, jeden ze strażaków trafił do szpitala. Tak wygląda spalona hala w Wólce Kosowskiej

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP
Strażacy ugasili pożar hali magazynowej
Strażacy ugasili pożar hali magazynowejInformacje na gorąco Powiat Piaseczyński
wideo 2/3
Strażacy ugasili pożar hali magazynowejInformacje na gorąco Powiat Piaseczyński

W sobotę po południu wybuchł pożar w jednej z hal w Wólce Kosowskiej. Po kilku godzinach strażacy opanowali ogień. Dogaszanie pogorzeliska trwało od godziny 21. W niedzielę, po godzinie 10 akcja dobiegła końca. Nie ucierpiała żadna osoba postronna, ale jeden ze strażaków w trakcie akcji zgłosił kłopoty oddechowo-krążeniowe i został przewieziony do szpitala.

Od soboty, godziny 21 trwało dogaszanie pożaru, który wybuchł w hali magazynowej w Wólce Kosowskiej. - Cały czas są na miejscu nasze zastępy, przez całą noc było ich sześć, obecnie jest ich cztery Jeszcze przez około 2-3 godziny będziemy prowadzić działania dozorujące i dogaszające. Wyciągane są materiały, znajdujące się na miejscu, które następnie są sukcesywnie przelewane, by usunąć zarzewia ognia - przekazał w niedzielę, po godzinie 8.30 mł. bryg. Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak podkreślił, strażacy nie raportowali żadnego zagrożenia, związanego z jakością powietrza. - Jeżeli teraz unosi się dym to jest to para wodna, związana z przelewaniem pogorzeliska - zaznaczył.

- Chwilę po godzinie 10 straż pożarna zakończyła działania w Wólce Kosowskiej - dowiedział się Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl. Informację o zakończeniu akcji potwierdziła również straż pożarna. - Ostatni zastęp wrócił do koszar około godziny 11. Miejsce przekazaliśmy policji, która będzie prowadziła czynności pod nadzorem prokuratury. Bilans jest taki, że poszkodowany został jeden strażak, który wczoraj podczas akcji zgłaszał dolegliwości. Nikt poza nim nie został poszkodowany. Pożar objął powierzchnię około sześciu tysięcy metrów kwadratowych - podsumował Darmofalski.

Pożar wybuchł w sobotę

W Wólce Kosowskiej koło Warszawy w sobotę po południu zapaliła się hala targowa. Pierwszą informację o pożarze otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Ogień rozprzestrzeniał się. Początkowo płonęło tylko sześć boksów. Ogień zajął później wypełnioną tekstyliami, liczącą 30 tys. m kw. halę, w co najmniej jednej piątej. Strażacy zaznaczali, że akcja w przypadku takich obiektów jak hale z ubraniami, butami, materiałami, jest bardzo trudna.

- Udało nam się zrealizować dość ambitny cel. Ten pożar zamknął się w sześciu tysiącach metrów - przekazał mł. bryg. Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej Państwowej Straży Pożarnej. Dodał, że o godzinie 21 zaczęło się dogaszanie. Z pogorzeliska wyciągane były poszczególne elementy hali oraz jej wyposażenia i były przelewane wodą. Oszacował, że dogaszanie pogorzeliska potrwa nawet do rana.

- W kulminacyjnym punkcie akcji gaśniczej brało w niej udział sześćdziesiąt zastępów straży pożarnej, cztery specjalistyczne drabiny, dwa drony z kamerami termowizyjnymi oraz specjalnie wyposażony pojazd do badania jakości powietrza - podsumował Darmofalski.

Pożar hali w Wólce Kosowskiej Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński

Jeden ze strażaków trafił do szpitala

- Ludzie, którzy byli w hali, ewakuowali się najpierw samodzielnie, a potem z pomocą strażaków, którzy dotarli do Wólki - dodał Darmofalski. - Nie ucierpiała żadna osoba postronna, ale jeden z naszych funkcjonariuszy w trakcie akcji zgłosił kłopoty oddechowo-krążeniowe i został przewieziony do szpitala - przekazał.

- Jakość powietrza nie zagraża zdrowiu mieszkańców - powiedział strażak. Nie było też - jak podkreślił - zagrożenia dla sąsiadujących z halą obiektów sprzedażowych i magazynowych.

Pożar hali w Wólce Kosowskiej OSP KSRG Chynów
Pożar hali targowej w Wólce Kosowskiej. Strażak o akcji
Pożar hali targowej w Wólce Kosowskiej. Strażak o akcji

Przeczytaj także: Pożar samochodu. Auto doszczętnie spłonęło. Jedna osoba trafiła do szpitala

Pożar samochodu w Wawrze
Pożar samochodu w WawrzeMateusz Szmelter/tvnwarszawa.pl

Autorka/Autor:mg,ks/tok,tr/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl, PAP

Źródło zdjęcia głównego: Informacje na gorąco Powiat Piaseczyński

Pozostałe wiadomości

Zarząd Zieleni rozpoczął przygotowania do budowy mostu pieszo-rowerowego w porcie Czerniakowskim. Przeprawa ma być gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Tak będzie wyglądać nowy most przez Wisłę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

71-letni mężczyzna zasłabł w swoim domu i dwa dni leżał na podłodze. Na szczęście wołanie o pomoc usłyszała sąsiadka, która zaalarmowała policję. Pomoc przyszła w ostatniej chwili. W trakcie transportu do karetki stan mężczyzny nagle się pogorszył. Rozpoczęła się walka o jego życie.

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Zasłabł i dwa dni leżał na podłodze. W drodze do karetki walczyli o jego życie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mieszkańcy Warszawy wybierali po raz 11. projekty budżetu obywatelskiego. Spośród 1183 pomysłów zrealizowanych zostanie 293, w tym 20 ogólnomiejskich. Łączna kwota przeznaczona na ten cel to ponad 105 milionów złotych.

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

293 projekty do realizacji za ponad 105 milionów

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dwuletni chłopiec zginął pod kołami samochodu ciężarowego w okolicach Ostrołęki (Mazowieckie). Do zdarzenia doszło, kiedy kierowca, który przyjechał z paszą dla zwierząt, manewrował na podwórku.

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Tragedia pod Ostrołęką. Dwuletnie dziecko zginęło pod kołami ciężarówki

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W związku z kolejnym etapem przebudowy skrzyżowania stołecznych ulic Arkuszowej i Estrady z 3 Maja w podwarszawskich Mościskach od piątku nastąpi zmiana w organizacji ruchu. Zmiany dotyczą też pasażerów komunikacji miejskiej.

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Zmiany w ruchu na wjeździe do Warszawy

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Korytowie koło Żyrardowa. Na leśnej drodze samochód osobowy uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Nie żyje jedna osoba.

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Samochód spłonął po uderzeniu w drzewo, "w środku zwęglone ciało"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z powodu wypadku na stacji Politechnika nieczynnych było pięć stacji pierwszej linii metra. Utrudnienia trwały ponad trzy godziny.

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Wypadek w metrze. Były utrudnienia na pierwszej linii

Aktualizacja:
Źródło:
tvnwarszawa.pl

W sieci pojawiły się filmy nagrane podczas odbywającego się w weekend na Torze Wyścigów Konnych Służewiec Clout Festivalu. Widać na nich zachowanie niektórych ochroniarzy, którzy biją uczestników imprezy, wykręcają im ręce, a także ciągną ich po ziemi. Sprawą interesuje się policja, która zapewnia, że dostępne w sieci nagrania zostaną poddane analizie. Wyjaśnienia zapowiadają organizatorzy i firma ochroniarska.

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Ochroniarze wykręcali ręce i ciągnęli po ziemi uczestników festiwalu. Policja analizuje nagrania

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Do gmachu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na rogu Nowogrodzkiej i Brackiej wszedł mężczyzna, który w torbie miał niebezpieczne przedmioty - powiedział Jakub Pacyniak ze śródmiejskiej policji. 44-latek został zatrzymany. Wstępne ustalenia prokuratora wykazały, że w tym przypadku "nie można mówić o popełnieniu przestępstwa".

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Wszedł do ministerstwa z "niebezpiecznymi przedmiotami". Jest decyzja prokuratury

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl

- W cztery następujące po sobie weekendy pociągi kursujące po linii obwodowej nie zatrzymają się przy peronie 9. Dworca Zachodniego - poinformował rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski.

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Pociągi nie zatrzymają się przy tym peronie. Utrudnienia dotyczą ponad 100 połączeń

Źródło:
PAP

Minister sprawiedliwości Adam Bodnar po zapoznaniu się z treścią opinii Kolegium Sądu Okręgowego w Warszawie odwołał z pełnionych funkcji prezesa i czworo wiceprezesów Sądu Okręgowego w Warszawie - podano w komunikacie resortu sprawiedliwości.

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Prezes i wiceprezesi Sądu Okręgowego w Warszawie odwołani

Źródło:
tvn24.pl
On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

On kradł, oni kupili po "okazyjnej cenie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wracając po imprezie do domu, "stoczył walkę" z drzewkiem w parku. Nie wiedział, że wszystko nagrały kamery monitoringu. Policjanci skierowali sprawę do sądu, młodemu mężczyźnie grozi kara grzywny do tysiąca złotych.

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Po imprezie "walczył" z drzewkiem w parku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek pod Garwolinem. Na auto, w którym znajdował się kierowca, runęło duże drzewo. Ze skutkami nocnej nawałnicy walczyli też straży z Wyszkowa. Dochodziło tam do podtopień, uszkodzone zostały dachy.

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Drzewo runęło na auto, w środku był kierowca

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Z utrudnieniami musieli się liczyć kierowcy, którzy w porannym szczycie wybrali podróż mostem Świętokrzyskim. Jezdnię zablokowali aktywiści i aktywistki z Ostatniego Pokolenia, którzy domagają się większych inwestycji w transport publiczny.

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Aktywiści klimatyczni zablokowali most Świętokrzyski

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ogrodzie zoologicznym w Warszawie na świat przyszedł samczyk irbisa śnieżnego, zwanego Duchem Gór. Kociak skończył właśnie sześć tygodni.

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Ma słodko-puchaty wygląd, ale to "potężny drapieżnik". Duch Gór urodził się w Warszawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zaniepokojenie kota uratowało egzotycznego gościa - informuje stołeczne straż miejska. Mieszkańcy bloku na Bródnie zauważyli dziwne zachowanie swojego pupila, okazało się, że na ich balkonie pojawił się niespodziewany przybysz - gekon. Na miejsce wezwali ekopatrol.

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Kot był zaniepokojony. Jego czujność wzbudził egzotyczny gość

Źródło:
tvnwarszawa.pl