Najnowsze

Wypadek na torach przy Dworcu Zachodnim

Najnowsze

Autor:
dg
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Wypadek przy Dworcu Zachodnim
Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.plWypadek przy Dworcu Zachodnim

W okolicy Dworca Zachodniego pociąg potrącił mężczyznę. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Były utrudnienia w ruchu kolejowym.

O zdarzeniu dowiedział się reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz. - Do wypadku doszło na wysokości adresu Aleje Jerozolimskie 132. Pociąg Kolei Mazowieckich potrącił osobę. Na miejscu są wszystkie służby: straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Pomiędzy dworcem autobusowym a kolejowym lądował również śmigłowiec LPR - przekazał nasz reporter.

Informację o wypadku potwierdziła Komenda Stołeczna Policji. - Około godziny 18 wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Rembertów-Sochaczew. Trwa akcja ratunkowa. Są utrudnienia w ruchu kolejowym - poinformowała Gabriela Putyra z KSP.

Jak ustalił później Artur Węgrzynowicz, ranny mężczyzna został zabrany do szpitala karetką. - W miejscu, gdzie doszło do wypadku, jest dzikie przejście przez torowisko - powiedział.

O utrudnieniach w ruchu ostrzegała również spółka PKP PLK. "Ruch pociągów odbywa się tylko po jednym torze Warszawa Centralna - Warszawa Zachodnia. Część pociągów podmiejskich skierowano przez Warszawę Centralną. Mogą wystąpić dość znaczne opóźnienia pociągów" - przekazano w komunikacie.

Około godziny 20 Koleje Mazowieckie poinformowały o zakończeniu utrudnień. "Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów" - podała spółka.

Autor:dg

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości