Najnowsze

Wstrzymano starty samolotów na Lotnisku Chopina. Powodem "niedyspozycja kontrolera"

Najnowsze

Autor:
est/kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24
Michal Staniewski / Shutterstock.comUtrudnienia na Lotnisku Chopina (zdjęcie ilustracyjne)

W czwartek na kilka minut wstrzymano ruch samolotów na Lotnisku Chopina. Jak poinformowała nas rzeczniczka Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, powodem była niedyspozycja kontrolera. Pierwszą informacje otrzymaliśmy na Kontakt 24.

O problemach na stołecznym lotnisku redakcję Kontaktu 24 poinformował czytelnik. "Nie startują i nie lądują samoloty" - napisał.

Problemy potwierdził Piotr Rudzki z zespołu prasowego Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.- W tej chwili wstrzymane są na naszym lotnisku starty samolotów i z tego, co mi wiadomo, ta sytuacja ma się zakończyć około godziny 12 w południe. Jeśli chodzi o powody, to jest to związane z działaniami Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, która przesłała taki sygnał do naszej wieży kontroli lotów, aby wstrzymać starty - powiedział przed 12 redakcji Kontaktu 24 Rudzki.

Po szczegóły odesłał nas do Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Jej rzeczniczka Agata Król odpisała nam: "Sytuacja wynikała ze zgłoszonej niedyspozycji kontrolera ruchu lotniczego, którego zastąpił inny pracownik. W związku z realizacją procedur bezpieczeństwa utrudnienia na lotnisku Chopina trwały kilka minut".

Redukcją liczby kontrolerów lotów zajmował się niedawno magazynu "Czarno na białym" TVN24 - czytaj więcej.

Łakomski: kontrolerzy, od których bezpośrednio zależy bezpieczeństwo mówią wprost: system należy znieść
Łakomski: kontrolerzy, od których bezpośrednio zależy bezpieczeństwo mówią wprost: system należy znieśćTVN24

Autor:est/kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Źródło zdjęcia głównego: Michal Staniewski / Shutterstock.com

Pozostałe wiadomości