Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU TRASY ŁAZIENKOWSKIEJ

- Z uwagi na warunki atmosferyczne zamknięcie północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nastąpi w sobotę przed południem - przekazała nam Małgorzata Gajewska, rzeczniczka prasowa Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. Już w piątek uruchomiona zostanie część buspasów wytyczonych na czas remontu.

Najnowsze

Wypadek turystki przy schodach ruchomych. Z pomocą ruszyli spacerowicze i strażnicy miejscy

Najnowsze

Autor:
dg/gp
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.plPlac Zamkowy to chętne odwiedzane miejsce

Spacerowicze na placu Zamkowym pomogli turystce z Estonii, która miała wypadek przy schodach ruchomych. Do przyjazdu pogotowia poszkodowaną zajęli się patrolujący okolicę strażnicy miejscy.

Świąteczna iluminacja, choinka na placu Zamkowym i noworoczny jarmark przyciągnęły w piątkowe popołudnie na Stare Miasto licznych odwiedzających. Jak relacjonują stołeczni strażnicy miejscy, do patrolujących okolice funkcjonariuszy podbiegł mężczyzna i poinformował, że przy schodach ruchomych doszło do wypadku. Strażnicy ruszyli w tamtym kierunku.

"Na miejscu zastali około 30-letnią zagraniczną turystkę z obficie krwawiącą raną nosa. Obolała siedziała na chodniku przy wyjściu ze schodów. Nim strażnicy przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, ktoś z przechodniów zaoferował się, że wezwie pogotowie. Funkcjonariusze zatamowali krwawienie oraz okryli poszkodowaną kocem termicznym, aby zapobiec wychłodzeniu" - poinformowała w komunikacie stołeczna Straż Miejska.

OGLĄDAJ TVN24 NA TVN24 GO >>>

Turystka uskarżała się również na ból kolana. Zanim na miejsce dojechało pogotowie ratunkowe, strażnicy zabezpieczyli złamany nos poszkodowanej, a także opatrzyli boleśnie uszkodzone kolano. Medycy zabrali poszkodowaną do szpitala na Solcu.

"Na uznanie zasługuje zachowanie świadków wypadku, którzy nie tylko nie utrudniali akcji ratowniczej, ale ruszyli z solidarną pomocą turystce z Estonii" - podkreślili w komunikacie strażnicy.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy także o prowadzonej przed świętami przez strażników miejskich akcji "Starówka":

Blisko 60 interwencji w ramach akcji "Starówka"
Blisko 60 interwencji w ramach akcji "Starówka"Straż Miejska

Autor:dg/gp

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości