Autobus "przebrany" za świąteczny prezent kursuje po stolicy

Autor:
kk/b
Źródło:
PAP
Świąteczny autobus MZA

Świąteczny autobus dołączył do taboru warszawskiej komunikacji miejskiej. Od wtorku pasażerowie linii 117 mogą podróżować pojazdem ozdobionym bożonarodzeniowymi motywami. Miejskie Zakłady Autobusowe nie wykluczają, że w grudniu będzie on również kursował na innych trasach w pobliżu Traktu Królewskiego.

Warszawiacy mogą już od kilku dni natknąć się na świątecznie udekorowany pociąg metra, a do mikołajek po stołecznych ulicach jeździ także świąteczny tramwaj. Swoją cegiełkę w budowaniu bożonarodzeniowego klimatu postanowiły również dołożyć Miejskie Zakłady Autobusowe, które przygotowały z tej okazji specjalny pojazd.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Gdzie kursuje świąteczny autobus?

- Autobus jest czerwono-zielony, a przez środek ma poprowadzoną "wstążkę". Wygląda jak prezent pod choinkę. Dodatkowo wewnątrz i na zewnątrz są naklejki z prezentami, również na szybach. Pod sufitem zamontowane są girlandy, a poręcze wyglądają jak świąteczne lizaki - opisywał w rozmowie z Polską Agencją Prasową rzecznik MZA Adam Stawicki.

Na początek pasażerowie będą mogli przejechać się nim na trasie Dworzec Centralny - Gocław. - Kursuje na linii 117, ale bardzo możliwe, że pojawi się też na innych trasach w pobliżu Traktu Królewskiego - zaznaczył Stawicki.

Świąteczny autobus to niskopodłogowy, ekologiczny Solaris Urbino 12 o numerze taborowym 4323, napędzany gazem ziemnym.

Zobacz też, jak wygląda świąteczny skład przygotowany przez Tramwaje Warszawskie:

Świąteczny tramwaj w Warszawie
Świąteczny tramwaj w WarszawieTramwaje Warszawskie / Facebook

Autor:kk/b

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Miejskie Zakłady Autobusowe

Pozostałe wiadomości