Najnowsze

Rozpalili ognisko, bo chcieli upiec ziemniaki. Ogień wymknął się spod kontroli

Najnowsze

Autor:
kk
Źródło:
PAP
Straż MiejskaStrażnicy miejscy interweniowali na Skwerze Wołyńskim

Trzech nietrzeźwych mężczyzn rozpaliło ognisko przy Skwerze Wołyńskim, by upiec ziemniaki. Ogień zaczął wymykać się spod kontroli i zajmować pobliskie drzewa. Niewiele brakowało, by biesiadnicy zostali poparzeni. Sytuację opanowali strażnicy miejscy, którzy wezwali straż pożarną.

Do interwencji straży miejskiej doszło w poniedziałek wieczorem. Patrol z oddziału terenowego na Wrzecionie zauważył kłęby dymu unoszące się przy Skwerze Wołyńskim na Bielanach. Okazało się, że to dym z ogniska rozpalonego przez trzech nietrzeźwych mężczyzn. Ognisko miało dwa metry średnicy, a płomienie sięgały gałęzi rosnących tam drzew.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

- Jeden z nietrzeźwych mężczyzn leżał tak blisko ogniska, że jego ubranie mogło w każdej chwili zająć się ogniem. Drugi, chwiejąc się na nogach, zbliżał się do ognia. Strażnicy natychmiast odciągnęli obu mężczyzn na bezpieczną odległość i wezwali straż pożarną - powiedział Jerzy Jabraszko ze stołecznej straży miejskiej. - Trzeci z mężczyzn, z którym można było nawiązać kontakt, powiedział funkcjonariuszom, że oni "chcieli sobie tylko upiec ziemniaki" - dodał.

Strażacy sprawnie ugasili ognisko i zaczynające się już palić drzewa. Jak poinformował Jabraszko, nietrzeźwi mężczyźni w wieku 37 i 32 lata zostali przewiezieni do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych przy ulicy Kolskiej.

Informowaliśmy też o pożarze traw na Białołęce:

Pożar na Białołęce
Pożar na BiałołęceTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Straż Miejska

Pozostałe wiadomości