Mata oskarżony o posiadanie marihuany. Na ławie oskarżonych siądzie też jego kolega

Autor:
kz/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Jacek Dubois: rzadko wierzę w przypadki, zbiegi okoliczności
Jacek Dubois: rzadko wierzę w przypadki, zbiegi okolicznościTVN24
wideo 2/3
TVN24Jacek Dubois: rzadko wierzę w przypadki, zbiegi okoliczności

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko znanemu raperowi Michałowi M. Śledczy zarzucają mu posiadanie środków odurzających. Zarzuty usłyszał także kolega Maty.

Jak poinformowała nas Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie, akt oskarżenia został skierowany do sądu 31 maja. - Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto - powiedziała. I dodała, że oskarżony został również znajomy rapera, który posiadał 0,39 grama konopi (zostali zatrzymani razem).

Jak ustaliliśmy, obaj przyznali się do winy. Tłumaczyli, że marihuanę posiadali na własny użytek.

Zatrzymani na Mokotowie

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia tego roku, na Mokotowie. Późnym wieczorem policjanci kontrolowali prewencyjnie ulicę Okolską na Mokotowie, ponieważ często dochodzi tam do kradzieży. Po godzinie 23 przechodzili tamtędy dwaj mężczyźni - w wieku 21 i 24 lat, którzy ze względu na "późną porę wzbudzili podejrzenia policjantów".

Na widok patrolu mężczyźni zaczęli odchodzić szybkim krokiem. Policjanci wylegitymowali ich. Wówczas, jak informowała policja, dobrowolnie wyjęli z kieszeni kurtki woreczki foliowe z zapięciem strunowym.

Obaj zostali zatrzymani. Badania narkotesterem potwierdziły, że znaleziony susz to marihuana. 24-latek posiadał pół grama suszu, a raper nieco ponad gram.

Co grozi za posiadanie?

Na podstawie artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadanie marihuany jest zagrożone karą do trzech lat więzienia. Ale, jak czytamy w ustawie, jeśli są to "środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy, postępowanie można umorzyć również przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa lub dochodzenia, jeżeli orzeczenie wobec sprawcy kary byłoby niecelowe ze względu na okoliczności popełnienia czynu, a także stopień jego społecznej szkodliwości".

Ostatnio o raperze było również głośno w kontekście koncertu, jaki dał z barki pływającej po Wiśle. Policja podawało, że przyszły tysiące osób, niektóre wskakiwały do rzeki, chcąc dopłynąć do barki. W pewnym momencie policjanci przerwali występ, podpływając wcześniej na motorówce. Decyzję tłumaczyli względami bezpieczeństwa.

Kim jest Mata?

21-letni Mata to najpopularniejszy raper młodego pokolenia. Zasłynął takimi piosenkami jak "Patoreakcja", "Papuga" czy "Patointeligencja". Wszystkie mają miliony wyświetleń. Podczas ostatniej edycji branżowych Popkillerów otrzymał siedem nagród.

Autor:kz/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości