Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Rozbetonują staw, zasadzą nową zieleń. Pole Mokotowskie czekają zmiany

Najnowsze

Autor:
ran
Źródło:
PAP
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plW młodości mieszkał tu Ryszard Kapuściński

Pole Mokotowskie czekają zmiany - ma być więcej zieleni, a staw zyska nowe życie. Zarząd Zieleni ogłosił właśnie przetarg na prace. Zakończyć mają się za półtora roku.

Jak poinformował Zarząd Zieleni, "przetarg dotyczy pierwszego etapu robót budowlanych i obejmuje elementy objęte dofinansowaniem unijnym oraz domki fińskie". Modernizacją zostaną objęte istniejące miejsca rekreacyjne, ale powstaną też nowe.

Na terenie największego stołecznego parku powstanie nowy ogród sensoryczny, nasadzona zostanie też zieleń "55 drzew, ponad 6 tysięcy krzewów, 17 tysięcy bylin, niemal 1,5 hektarów łąk kwietnych, do tego tysiące pnączy, roślin cebulowych, roślin szuwarowych i wodnych" – napisano.

Staw do rozbetonowania

Zmieni się również duży staw, który zostanie rozbetonowany i zyska bardziej naturalny charakter. "Na południowy zachód od istniejącego zbiornika powstanie dodatkowo nowy układ wodny. Estetyka stawów nawiązywać będzie do zbiorników naturalnych ze strefą szuwaru oraz strefami roślin wodnych" – przekazał Zarząd Zieleni.

Dodatkowo powstaną siłownie plenerowe, toalety publiczne, rozbudowane zostaną place zabaw. Wyremontowane zostaną popadające w ruinę domki fińskie, w tym ten, w którym mieszkał Ryszarda Kapuścińskiego, w którym powstanie centrum reportażu. "W czasie trwania prac budowlanych zadbamy o bezpieczeństwo żyjących tam płazów i zapewnimy im zastępcze miejsce godów. W tym celu planujemy wybudować tymczasowy zbiornik wodny zlokalizowany w rejonie tzw. małych stawów" - podkreślił Zarząd Zieleni.

Będą zmiany na Polu MokotowskimWXCA

W piątek został ogłoszony przetarg na roboty budowlane. "Otwarcie ofert odbędzie się 28 czerwca. Zakończenie prac planowane jest na koniec listopada 2022 roku" – poinformowano, dodając, że "szczegółowy harmonogram prac będzie znany po wyłonieniu wykonawcy".

Podczas prac mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami. "Przyszłe prace budowlane będą wymagały częściowego wyłączenia parku z użytkowania. Postaramy się, by było to możliwie najmniej uciążliwe dla Państwa - mieszkańców korzystających z tej przestrzeni parkowej. O szczegółach będziemy informować na bieżąco" - zaznaczył Zarząd Zieleni.

Autor:ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: WXCA