Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Nie były to zwyczajne cukierki". Ponad kilogram kokainy w bagażu

Warszawa | Najnowsze

Autor:
ab/b
Źródło:
PAP
IAS w WarszawiePonad kilogram kokainy w cukierkach

Ponad kilogram kokainy w 53 cukierkach przewoziła obywatelka Brazylii, którą skontrolowano na Lotnisku Chopina. Wartość kontrabandy Służba Celno-Skarbowa oszacowała na pół miliona złotych. 39-latka została tymczasowo aresztowana.

Jak podano we wtorkowym komunikacie, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli z przejścia "Nic do zgłoszenia" w strefie przylotów Lotniska Chopina jedną z podróżujących. 39-letnia Brazylijka miała zachowywać się nerwowo.

53 cukierki z kokainą, łącznie ponad kilogram

"W bagażu rejestrowanym zatrzymanej kobiety nie znaleziono nic podejrzanego, ale sprawdzenie zawartości foliowej torby, którą miała ze sobą, przyniosła zaskakujący efekt. W reklamówce znajdowała się jedna paczka hermetycznie zapakowanych cukierków. Jak się okazało, nie były to zwyczajne cukierki, a ujawniony w nich biały proszek tylko przypominał cukier" - czytamy w komunikacie administracji skarbowej.

Wstępne badanie wykazało, że kobieta przewoziła narkotyki, a dokładna analiza wykonana w Centralnym Laboratorium Celno-Skarbowym w Otwocku potwierdziła, że jest to kokaina. W 53 cukierkach znajdował się narkotyk o łącznej wadze ponad jednego kilograma.

Zarzuty i tymczasowy areszt dla Brazylijki

W komunikacie poinformowano, że podróżna została przeszukana i poddana testom na obecność narkotyków w ślinie i w moczu. Przyznała się do przemytu, jednak podczas przesłuchania w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ochota odmówiła składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o trzech miesiącach tymczasowego aresztu.

Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. O zatrzymaniu obywatelki Brazylii powiadomiona została ambasada tego kraju.

KAS przypomina, że za przemyt narkotyków przewidziana jest kara do 15 lat więzienia.

Ponad kilogram kokainy w cukierkach | IAS
Ponad kilogram kokainy w cukierkach | IAS
Ponad kilogram kokainy w cukierkach | IAS

Źródło: PAP

ab/b