Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Mata wystąpi na Lotnisku Bemowo. Jak dojechać na koncert?

Najnowsze

Autor:
kk/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Fryderyki 2021. Materiał "Faktów" TVN z 06.08.2021
Fryderyki 2021. Materiał "Faktów" TVN z 06.08.2021

Koncert Maty na Lotnisku Bemowo odbędzie się w sobotę około godziny 20. Artysta będzie promował utwory z drugiej solowej płyty "Młody Matczak". Organizatorzy zapowiadają, że będzie to "największy solowy koncert w historii polskiego hip hopu". Na imprezę najłatwiej dotrzeć komunikacją miejską. Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi specjalne linie autobusowe, ułatwiające dojazd na Bemowo i powrót do domu.

Mata, czyli Michał Matczak wystąpi w Warszawie w sobotę 2 października. Organizatorzy zapowiadają, że sobotnie wydarzenie będzie jedynym w 2021 roku występem Maty promującym w Polsce materiał z albumu "Młody Matczak". Jego oficjalna premiera miała miejsce 1 października, ale krążek już w przedsprzedaży zdążył się pokryć podwójną platyną. Fani kupili do tej pory ponad 60 tysięcy egzemplarzy. Na albumie znajduje się 21 kawałków, w tym popularna "Patoreakcja" czy "Papuga".

"Nadchodzący koncert Maty na Lotnisku Bemowo będzie największym solowym koncertem w historii polskiego hip hopu" - reklamuje wydarzenie agencja Sold Out. Chwali się też rekordową liczbą sprzedanych biletów. Na płycie lotniska może pojawić się kilkadziesiąt tysięcy osób. - Chciałem, żeby to było jedyne, niepowtarzalne wydarzenie. Tylko raz tego doświadczę, a nie że będę robił teatr w każdym mieście i udawał te same emocje. Dlatego tak robimy - mówił Mata w czerwcowym wywiadzie w kanale PopkillerTV Plus.

Koncert rozpocznie się między 19.30 a 20.00, jednak organizatorzy zachęcają do wcześniejszego przybycia na miejsce, by uniknąć kolejek. Bramki będą otwarte od godziny 14.00. Posiadacze biletów regularnych i biletów VIP mogą korzystać z wejścia od strony skrzyżowania ulic Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich. Warto też zostawić samochody w domach lub na parkingach P+R, a na Lotnisko Bemowo dojechać komunikacją miejską.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Mata wystąpi 2 października na Lotnisku BemowoAgnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Zarząd Transportu Miejskiego przygotował specjalne rozkłady jazdy, by ułatwić dotarcie i powrót z koncertu. Mieszkańcy Bemowa muszą natomiast liczyć się z tym, że policja może zamknąć przejazd przez ulice Piastów Śląskich i Powstańców Śląskich, a wtedy zostaną wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Dojazd na koncert

Na Lotnisko Bemowo najlepiej dojechać tramwajem linii 24. Pomiędzy 15.00 a 20.00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy na trasie pomiędzy aleją Zieleniecką a pętlą Nowe Bemowo.

Ponadto uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa 984, kursująca pomiędzy stacjami metra a Lotniskiem Bemowo. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 20 minut na dwóch trasach: METRO KSIĘCIA JANUSZA - E. Ciołka - Newelska - Księcia Janusza - Dywizjonu 303 - Radiowa - Wrocławska - Powstańców Śląskich - PIASTÓW ŚLĄSKICH oraz METRO MŁOCINY - J. Kasprowicza - al. W. Reymonta - Powstańców Śląskich - PIASTÓW ŚLĄSKICH.

Jeśli ulica Piastów Śląskich zostanie zamknięta na odcinku Żołnierzy Wyklętych - Powstańców Śląskich, autobusy linii 122 i 171 będą jeździły objazdem przez ulicę Powstańców Śląskich.

Powrót z koncertu

Około godziny 22.00 ZTM uruchomi dwie specjalne linie autobusowe 941 (CONRADA - J. Kochanowskiego - Galla Anonima - A. Jarzębskiego - al. Zjednoczenia - J. Kasprowicza - T. Nocznickiego - METRO MŁOCINY) oraz 942 (WROCŁAWSKA - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - E. Ciołka - Górczewska - METRO KSIĘCIA JANUSZA).

Będą też zmiany w częstotliwości kursowania pociągów metra w godzinach 22.00 - 23.30. Na pierwszej i drugiej linii będą wówczas kursowały z częstotliwością co 7,5 minuty.

Dodatkowo po zakończeniu imprezy policja może wstrzymać ruch na ulicy Powstańców Śląskich pomiędzy Piastów Śląskich a gen. Maczka oraz na ulicy Piastów Śląskich. Będzie to oznaczało skierowanie tramwajów linii 10, 23, 24, 26 i 35 na objazdy. Składy linii 10, 23, 24 i 26 będą dojeżdżały do Koła, a 35 do Metra Młociny. Trasy objazdowe zostaną wprowadzone także dla autobusów linii: 112, 122, 171, 184, 201, 220, N01 i N43.

Autor:kk/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Agnieszka Sadowska/Agencja Gazeta

Pozostałe wiadomości