"Przyłożył broń do siedzenia kierowcy i oddał strzał"

Najnowsze

Autor:
dg/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Policja poszukuje sprawcy ataku na taksówkarzaTVN24
wideo 2/3
TVN24Policja poszukuje sprawcy ataku na taksówkarza

W poniedziałek późnym wieczorem na Mokotowie został postrzelony kierowca taksówki. Mężczyzna trafił do szpitala. Policja poszukuje napastnika.

Informację o postrzeleniu kierowcy samochodu przy Puławskiej 138A otrzymaliśmy na Kontakt 24. Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia. Policjantów zawiadomili świadkowie.

- Około godziny 23.30 do taksówki wsiadł najprawdopodobniej obywatel Tadżykistanu. Kierowcą również był obywatel tego kraju. W pewnym momencie pasażer przyłożył broń do siedzenia kierowcy i oddał strzał, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia - przekazała Iwona Kijowska z Komendy Rejonowej Policji Warszawa II na Mokotowie.

Jak poinformowała, kierowca taksówki został przewieziony do szpitala. - Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - dodała policjantka. Na miejscu przeprowadzono oględziny pojazdu. - Kierowca nie został jeszcze przesłuchany (nie pozwolili na to lekarze - red.). Natomiast pasażer jest poszukiwany przez policjantów - dodała Kijowska.

Szczegółowe ustalenia dotyczące sprawy przekazał reporter TVN 24 Jan Piotrowski. - Mężczyzna oddał strzał siedząc na tylnym fotelu. Natomiast kierowca przez fotel został raniony najprawdopodobniej w odcinek lędźwiowy kręgosłupa - przekazał. I dodał, że stołeczna policja liczy na wsparcie osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Autor:dg/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock