Mieszkańcy Bródna w środę będą mogli wrócić z pracy metrem

Autor:
dg/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Metro na Bródno
Metro na Bródno Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plMetro na Bródno

Stołeczny ratusz uzyskał wszystkie pozwolenia potrzebne do otwarcia drugiej linii metra na Bródno. Jak zapowiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, pociągi z pasażerami przejadą przez nowe stacje w środę około godziny 13.30.

"Właśnie dostałem informację nt. 3 nowych stacji: inwestycja zakończona, wszystkie pozwolenia kompletne. Jutro o 13:30 mieszkanki i mieszkańcy Warszawy pojadą już ze stacji M2: Zacisze, Kondratowicza i Bródno" - napisał w mediach społecznościowych prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prace budowlane zakończyły się w sierpniu. Powstały trzy stacje: Zacisze zlokalizowana pod Figara, przy skrzyżowaniu z ulicami Codzienną, Rolanda i Spójni (długa na 176 metrów), Kondratowicza zlokalizowana pod Kondratowicza, między skrzyżowaniami z Malborską i 20. Dywizji Piechoty PW a Św. Wincentego (długa na 314 m), Bródno zlokalizowana w Kondratowicza, pomiędzy skrzyżowaniami z Bazyliańskią i Rembielińską oraz z Łabiszyńską (długa na 697,5 m – wraz z komorami rozjazdów i torów odstawczych).

Aby dopuścić tu ruch pasażerski Metro Warszawskie musiało zgromadzić komplet pozwoleń wydanych przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla stacji oraz odcinków tunelowych wraz wentylatorniami.

Dzięki nowym stacjom podróż z Bródna na Świętokrzyską w centrum miasta potrwa około 20 minut.

Autor:dg/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: UM Warszawa

Pozostałe wiadomości