Kobieta poszukiwana za przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu, mężczyzna za oszustwa. Wpadli na Lotnisku Chopina

Źródło:
PAP
Strażnik graniczny z warszawskiego lotniskaNOSG

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na lotnisku Chopina dwoje cudzoziemców. Byli poszukiwani Europejskimi Nakazami Aresztowania. Rumunka przez portugalski sąd, a Chorwat przez Finów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie w miniony weekend zatrzymali dwójkę cudzoziemców poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania. - Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek w strefie tranzytowej Non-Schengen Lotniska Chopina - poinformowała rzeczniczka komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej Dagmara Bielec.

- W trakcie legitymowania, a następnie odprawy granicznej ustalono, że dane 33-letniej obywatelki Rumunii figurują w systemach, jako osoby poszukiwanej Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez władze Portugalii za przestępstwa przeciwko porządkowi publicznemu. Kobieta w chwili zatrzymania znajdowała się w procedurze wydalenia tranzytowego z Nowego Jorku przez Warszawę do Bukaresztu - wyjaśniła kapitan.

Po zatrzymaniu 33-latka została przewieziona do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a następnie postanowieniem sądu umieszczona w jednym ze stołecznych aresztów śledczych.

Chorwat jest podejrzany o oszustwa

Kolejną osobą zatrzymaną w niedzielę przez funkcjonariuszy Straży Granicznej był 28–letni Chorwat. - Mężczyzna po przylocie z Bergamo został wylegitymowany, a następnie zatrzymany - jego dane widniały w bazie SIS, jako osoby poszukiwanej w ramach Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez fiński wymiar sprawiedliwości w celu aresztowania i przekazania lub ekstradycji - podała.

- Mężczyzna podejrzany jest o liczne oszustwa. Jeszcze w poniedziałek cudzoziemiec zostanie przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Warszawie w celu przeprowadzenia dalszych czynności z jego udziałem - dodała rzeczniczka komendanta Nadwiślańskiego Oddziału SG. 

Przeczytaj także: Duża akcja CBŚP, 18 osób zatrzymanych. "Wytwarzali i wprowadzali do obrotu narkotyki"

CBŚP uderzyło w błoński narkobiznes. Zatrzymano 18 osób
CBŚP uderzyło w błoński narkobiznes. Zatrzymano 18 osóbCBŚP

Autorka/Autor:mg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: NOSG

Pozostałe wiadomości

Powstaną dwa nowe ronda - u zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską na Żoliborzu oraz ulic Augustówka i Zawodzie na Mokotowie. W audycie przejść dla pieszych to pierwsze dostało notę 1, a drugie 0. Ronda mają to poprawić sytuację. Do budowy pierwszego są chętne cztery firmy, drugiego - trzy.

To jedne z najgorzej ocenianych przejść dla pieszych w Warszawie. Ronda mają to zmienić

To jedne z najgorzej ocenianych przejść dla pieszych w Warszawie. Ronda mają to zmienić

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Aspirant sztabowy Łukasz Ziębiński w drodze na służbę zauważył leżący na dachu w rowie pojazd, z którego wydobywał się dym. Zatrzymał się w bezpiecznym miejscu i pobiegł na ratunek uwięzionemu we wraku auta kierowcy.

W drodze do pracy uratował kierowcę

W drodze do pracy uratował kierowcę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jest w ciąży, pobił ją partner, z którym mieszka. Uciekła przez okno i poprosiła przechodnia o pomoc. Kobieta trafiła do szpitala, a jej partner do aresztu. 

Pobił kobietę w ciąży, uciekła przez okno

Pobił kobietę w ciąży, uciekła przez okno

Źródło:
tvnwarszawa.pl

41-latka zdenerwowało to, że w jego ocenie ktoś zaparkował swoje auto zbyt blisko niego. - Postanowił więc "ukarać" jego właściciela, urywając wycieraczkę, po czym wsiadł do swojego bmw i odjechał - opisuje rzeczniczka piaseczyńskiej policji. Wszystko nagrała kamera.

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

"Ukarał" kierowcę, bo zaparkował "za blisko", sam był winny

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W stolicy przybywa doświetlonych przejść dla pieszych. To rozwiązanie, które ma poprawić bezpieczeństwo. Na niektórych z nich pojawiły się Bezpieczne Punkty Oświetleniowe. Wykorzystano w nich latarnie ze wzmocnionym słupem i oprawą oświetleniową. To nowe rozwiązanie testowane w pięciu dzielnicach.

Pozornie niczym się nie wyróżniają. W Warszawie jest ich na razie siedem

Pozornie niczym się nie wyróżniają. W Warszawie jest ich na razie siedem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim w niedzielę, 21 kwietnia, w stolicy zaplanowano Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego. Jego uczestnicy przejdą trasą warszawskiego szlaku martyrologii żydowskiej, odmawiając psalmy. Marsz organizuje Polska Rada Chrześcijan i Żydów.

Dziś Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego

Dziś Marsz Modlitwy Szlakiem Pomników Getta Warszawskiego

Źródło:
PAP/tvnwarszawa.pl

Ubiegająca się o funkcję rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Agnieszka Cudnoch-Jędrzejewska nie może kandydować, bo została ukarana karą dyscyplinarną - przekazał w piątek rektor uczelni prof. Zbigniew Gaciong. Jednocześnie poinformował, że sam wycofuje się z ubiegania o reelekcję. Cudnoch-Jędrzejewska stwierdziła, że może dalej ubiegać się o najważniejsze stanowisko na uczelni, bo decyzja o nałożonej na nią karze nie jest prawomocna.

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Rektor ogłosił, że rywalka nie może startować, a sam się wycofuje. Zamieszanie na Uniwersytecie Medycznym

Źródło:
PAP

Policjanci przetransportowali wątrobę, na którą czekał 49-letni pacjent. Organ został pobrany od dawcy w litewskim szpitalu. Krzysztof Zając z Centralnego Szpitala Klinicznego w Warszawie podkreśla, że o losie pacjenta decydowały minuty.

Wątroba z Litwy była ostatnią szansą dla pacjenta warszawskiego szpitala

Wątroba z Litwy była ostatnią szansą dla pacjenta warszawskiego szpitala

Źródło:
tvn24.pl

Pasażerowie podróżujący samolotem z Nowego Jorku do Warszawy mieli nieplanowany postój. Maszyna lądowała na Islandii.

Samolot z Nowego Jorku do Warszawy lądował na Islandii

Samolot z Nowego Jorku do Warszawy lądował na Islandii

Źródło:
PAP

W nocy z piątku na sobotę po raz pierwszy od 1973 roku tramwaj skręcił z ulicy Puławskiej w Goworka. To testowy przejazd, w drugiej połowie maja z otwartej po latach drodze z Dolnego na Górny Mokotów będą mogli skorzystać pasażerowie.

Z ulicy Puławskiej w Goworka. Powrót tramwajów, na razie testowy, po 50 latach

Z ulicy Puławskiej w Goworka. Powrót tramwajów, na razie testowy, po 50 latach

Źródło:
tvn24.pl

Sporo zmian szykuje się dla pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej od czerwca. Pociągi niektórych linii pojadą z większą częstotliwością, inne wrócą na swoje stałe, dłuższe trasy.

Dobre wieści dla pasażerów SKM: więcej pociągów i wydłużone trasy

Dobre wieści dla pasażerów SKM: więcej pociągów i wydłużone trasy

Źródło:
tvnwarszawa.pl