"Zastąpił leki mefedronem". Dostawca zatrzymany, pizza nie dojechała

TVN Warszawa | Najnowsze

Autor:
tvnwarszawa.pl
ShutterstockStrażnicy zatrzymali dostawcę pizzy [zdjęcie ilustracyjne]

Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, który prowadził skuter pod wpływem mefedronu. Dostawca pizzy przyznał się do problemów z narkotykami i - jak podaje straż - próbował przekupić funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek na ulicy Kijowskiej. Strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę, bo uznali jego jazdę za "niezborną". Podejrzewali go o prowadzenie pod wpływem alkoholu. - Zgodnie z przepisami strażnicy nie mogą zatrzymać kierowcy w ruchu - informuje Jerzy Jabraszko ze straży miejskiej i dodaje, że zatrzymanie odbyło się dopiero, gdy dostawca pizzy zatrzymał się na czerwonym świetle.

Okazało się, że to nie alkohol winny jest niebezpiecznej jeździe. Dostawca powiedział strażnikom, że zażył mefedron.

Mefedron zamiast leków

"Podczas kontroli mężczyzna przyznał, że zmaga się z uzależnieniem. Zaproponował wszystkie posiadane pieniądze w zamian za odstąpienie od interwencji. Tłumaczył, że jeśli o sprawie dowie się policja, nie będzie mógł dalej pracować jako dostawca pizzy" - relacjonują zdarzenie funkcjonariusze. Mężczyzna miał tłumaczyć, że leczy się z narkomanii, pokazując na dowód leki i zapewniał, że "tylko tego dnia" zastąpił je mefedronem. "Miał mu dodać energii w żmudnej pracy za kółkiem" - czytamy w komunikacie prasowym.

Jak wyjaśnia Jabraszko, prowadzenie pod wpływem środków odurzających to przestępstwo. Dlatego straż miejska przekazała sprawę policji.

Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy też o 29-latku, który został czterokrotnie zatrzymany przez policję:

Policja zatrzymywała 29-latka cztery razyKPP w Płońsku

Autor:tvnwarszawa.pl

Autor:ab/b

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock