Najnowsze

Konkurs w trakcie sezonu. Food trucki w miejscu popularnego klubu nad Wisłą

Najnowsze

Autor:
b/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Konkurs na teren po Placu Zabaw
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plJest konkurs na teren po Placu Zabaw

Aż do połowy czerwca Zarząd Zieleni zwlekał z ogłoszeniem konkursu na działkę przy Bulwarze Grzymały-Siedleckiego. Jeszcze w tym sezonie ma tam powstać ogródek gastronomiczny, w którym zaparkuje pięć food trucków.

Chodzi o teren w pobliżu pomnika Syreny. W ostatnich latach działał tu popularny klub Plac Zabaw. Pod tą nazwą kryły się cztery bary, w tym jeden z kuchnią, pizzeria, mały pumptrack, serwis rowerowy, scena koncertowa, stoliki wśród zieleni. Wspólnie z przycumowaną obok białą BarKą i schodkami pomiędzy tworzył jedną z najatrakcyjniejszych miejscówek na bulwarach przez kilka sezonów.

Klub wracał do życia z pierwszymi dniami lata. W tym roku nie wrócił. - Dzierżawcy w październiku skończyła się umowa. Później dostaliśmy informację, że nie wyrobi się już na ten sezon. Postanowiliśmy więc dać temu miejscu oddech, nieco je przewietrzyć na jeden sezon - mówił jeszcze w maju "Gazecie Stołecznej" Jan Piotrowski, pełnomocnik ratusza ds. Wisły. Ale 15 czerwca, bez większego rozgłosu, Zarząd Zieleni ogłosił konkurs na wydzierżawienie miejsca po Placu Zabaw. Oferty można składać tylko do 1 lipca.

W dokumentacji konkursowej czytamy, że na plac będzie przeznaczony "na maksymalnie pięć food trucków wraz ogródkami gastronomicznymi i terenem do rekreacji". Wybrana firma będzie też musiała zapewnić toalety i śmietniki (w takim samym układzie jak dotychczas, czyli między skarpą a drogą).

Kto przejmie teren po Placu Zabaw?Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Dlaczego konkurs dopiero teraz?

Miejsce ma ruszyć dwa tygodnie po podpisaniu mowy. Termin jest mocno wyśrubowany i nie ma co liczyć, że powstanie coś równie przemyślanego i atrakcyjnego jak Plac Zabaw. Rodzi się pytanie, dlaczego konkursu nie ogłoszono na wiosnę, by nowy gospodarz miał więcej czasu na przygotowanie oferty i urządzenie miejsca przed startem sezonu, a nie w jego trakcie.

- Nie mogliśmy rozpocząć tej procedury wcześniej - mimo zakończonej w dniu 30 września 2021 roku umowy na dzierżawę - gdyż jeszcze w lutym prowadziliśmy rozmowy z dotychczasowym dzierżawcą w sprawach dotyczących m.in. uporządkowania dzierżawionego terenu. Niezwłocznie po przygotowaniu terenu pod kolejną dzierżawę zajęliśmy się dokumentacją konkursową i opublikowaliśmy konkurs na naszej stronie - tłumaczy Karolina Kwiecień-Łukaszewska, rzeczniczka Zarządu Zieleni. - Nowy dzierżawca, zgodnie z umową, w ciągu 14 dni od podpisania umowy zobowiązany jest do rozpoczęcia działalności. W związku z tym jest duża szansa, że jeszcze w lipcu food trucki pojawią się na bulwarze - dodaje.

Kawałek tego sezonu i cały kolejny

Minimalny czynsz urzędnicy ustalili na 17 900 złotych miesięcznie. Oczywiście wygra ten, kto da najwięcej. Ale ocenie podlegać będą także sposób zagospodarowania, oferta gastronomiczna i referencje. Umowa obejmuje okres do 20 września w tym roku i cały przyszły sezon - od 1 kwietnia do 30 września 2023 roku.

Kto przejmie teren po Placu Zabaw?Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Autor:b/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości