Niedzielne biegi w dwóch dzielnicach. Utrudnienia na Ursynowie i w Ursusie

Bieg Ursynowa odbędzie się w tą niedzielę
12. Bieg Ursynowa
Źródło: Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
W niedzielę odbędzie się 15. edycja Biegu Ursynowa. Uczestnicy mają do pokonania pięciokilometrową trasę, prowadzącą aleją KEN. Z kolei przez Ursus przebiegnie Bieg Wolności w 34. rocznicę rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP. Do przebiegnięcia jest symboliczne 1989 metrów. Zawody będą się wiązały z utrudnieniami dla kierowców.

W niedzielę, 4 czerwca, ulicami Ursynowa i Ursusa pobiegną uczestnicy biegów. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

Bieg Ursynowa

W 15. edycji Biegu Ursynowa biegacze będą mieli do pokonania pięciokilometrową trasę, wyznaczoną na alei KEN. Rywalizować będą w pętli od ulicy Płaskowickiej do skrzyżowania z ulicami Surowieckiego i Beli Bartoka. Start i meta zlokalizowane będą na wysokości ursynowskiego ratusza. Start o godzinie 10, zawodnicy na pokonanie dystansu będą mieli maksymalnie 45 minut.

Wyznaczone zostaną objazdy, którymi kursować będą autobusy komunikacji miejskiej. Zmiany obowiązywać będą w godz. 8-11.

Organizatorzy przygotowania do biegu rozpoczną na dwie godziny przed startem wydarzenia. O godzinie 8 zamknięty zostanie pierwszy fragment alei KEN. Będzie to zachodnia nitka (po stronie ratusza) na odcinku od ulicy Gandhi do ulicy Płaskowickiej (bez ronda Krahelskiej).

Bieg Ursynowa odbędzie się w tą niedzielę
Bieg Ursynowa odbędzie się w tą niedzielę
Źródło: UM Warszawy

Zamknięte ulice

Całkowite zamknięcie obu jezdni alei KEN na odcinku od ronda Krahelskiej (bez tego skrzyżowania) do ulicy Bartoka (również bez skrzyżowania) nastąpi o godzinie 9.30. Około godziny 11 powinno nastąpić wznowienie ruchu na tej arterii, z wyjątkiem jezdni przy urzędzie (zachodniej) pomiędzy ulicą Gandhi i Płaskowickiej. Tu ruch zostanie przywrócony około 11.30. Rondo Krahelskiej pozostanie przez cały czas trwania imprezy otwarte.

Podczas zmagań zamknięte będą również wloty ulic krzyżujących się z aleją KEN oraz wyjazdy z osiedli łączące się bezpośrednio z trasą biegu. Mieszkańcy ulic położonych na zachód od trasy biegu powinni kierować się ulicami Gandhi, Ciszewskiego, Herbsta do ulicy Pileckiego. Osoby mieszkające po wschodniej stronie alei KEN ulicami Gandhi, Ciszewskiego, Jastrzębskiego będą mogli wyjechać w stronę ulicy Rosoła. W niedzielę, 4 czerwca, na alei KEN, na długości od ulicy Płaskowickiej do skrzyżowania z ulicą Surowieckiego i Bartóka, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju, także na wyznaczonych miejscach parkingowych.

"Organizatorzy zachęcają, by na bieg dojechać metrem – start znajduje się tuż obok stacji Imielin" - przekazał stołeczny ratusz.

Trasa 15. Biegu Ursynowa
Trasa 15. Biegu Ursynowa
Źródło: Bieg Ursynowa

Komunikacja miejska pojedzie objazdami

W związku z 15. Biegiem Ursynowa objazdami kursować będą autobusy linii 136, 148, 179, 185, 193, 209, 217, 239, 263, 503, 715 i 737. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone o godzinie 8. Wówczas, wraz z zamknięciem pierwszego fragmentu alei KEN (od ulicy Gandhi do ronda Krahelskiej), objazdem zaczną kursować autobusy linii 217. Jadąc w stronę Natolina Połnocnego., u zbiegu ulic Cynamonowej i Gandhi, skręcą w prawo w tę drugą i zatrzymają się na przystanku Polinezyjska 03. Stamtąd odjadą również w stronę Metra Wilanowska, a po drodze przejadą przez ulice Gandhi i Rosoła. Ta trasa objazdowa będzie obowiązywać również w trakcie zamknięcia całej trasy biegu.

Od godziny 9.30 na trasy zmienione zostaną skierowane kolejne linie. Objazdami pojadą autobusy: 136 w kierunku Natolina Północnego., 148 i 185 w obu kierunkach, 179 w kierunku Ursynowa Północnego, 193 w stronę Ursynów Północny, 209 w kierunku Ursynów Południowy, 239 w obu kierunkach, 263 w obie strony, 503 w kierunku Natolin Północny, 715 i 737 w kierunku Ursynów Północny.

Bieg na rocznicę częściowo wolnych wyborów

W Ursusie o godzinie 10 wystartuje Bieg Wolności, by na sportowo uczcić 34. rocznicę częściowo wolnych wyborów do Sejmu i Senatu RP. Biegacze zmierzą się na dystansie 1989 metrów symbolizującym przełomową dla polskiej demokracji datę. Trasę będzie można pokonać biegiem, marszem lub z kijkami.

Uczestnicy zawodów wystartują o godzinie 10 z placu Czerwca 1976 roku. Następnie pobiegną ulicą Traktorzystów, zawrócą na wysokości łącznika z ulica Dyrekcyjną, udadzą się z powrotem na plac Czerwca 1976 roku i dalej ulicą Hennela do mety zlokalizowanej na placu.

Bieg Wolności
Bieg Wolności
Źródło: Bieg Wolności

Utrudnienia w ruchu

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami. Trasa biegu będzie wyłączona z ruchu pojazdów w godzinach 9.50-10.30.

Zmiany dotyczyć będą również pasażerów komunikacji miejskiej. W niedzielę, 4 czerwca, od początku dnia do około godziny 14 zamknięta będzie pętla Ursus-Ratusz. Z tego powodu autobusy linii 207 będą kursować na trasie skróconej: Regulska, Posag 7 Panien, Habicha, a autobusy 228 będą jeździć objazdem: Sasanki, Świerszcza, Traktorzystów, Szamoty, Zajezdnia Ursus Północny.

Dodatkowo w godz. 9.30-10.30 inaczej pojedzie także linia 194. W obu kierunkach obowiązywać będzie trasa: Cmentarz Wolski, aleja 4 czerwca 1989 roku., Szamoty, Posag 7 Panien, Gierdziejewskiego, Lalki, Władysława Jagiełły, Wojciechowskiego do PKP Gołąbki.

Trasa Biegu Wolności
Trasa Biegu Wolności
Źródło: https://infoulice.um.warszawa.pl/
Czytaj także: