Kenijczyk i Etiopka triumfują w Maratonie Warszawskim

Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu Warszawskiego
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2
Uczestnicy na trasie 44. Maratonu WarszawskiegoArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Są wyniki 44. Maratonu Warszawskiego. Zwycięzcami tegorocznej edycji są Kenijczyk Joseph Munywoki i Etiopka Demissie Ayantu Abera. Biegaczka ustanowiła rekord imprezy. W tegorocznym maratonie wzięło udział ponad osiem tysięcy biegaczy z niemal 60 krajów.

Maraton Warszawski wystartował w niedzielę rano z ulicy Konwiktorskiej. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 42 kilometrów. Trasa wiodła przez kilka dzielnic: Śródmieście, Żoliborz, Bielany, Mokotów, Pragę Południe i Pragę Północ. Meta znajdowała się na wysokości Multimedialnego Parku Fontann na Wybrzeżu Gdyńskim.

Jako pierwszy na mecie pojawił się Kenijczyk Joseph Munywoki. Rywalizację kobiet wygrała natomiast Demissie Ayantu Abera z Etiopii.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Wyniki Maratonu Warszawskiego

Munywoki osiągnął czas 2:10.07. Drugi wśród mężczyzn był Etiopczyk Danel Derese, który uzyskał wynik 2:12.18, a trzeci - Dickson Kiptoo z Kenii z czasem 2:12.47. Czwarty był kolejny Etiopczyk Muleta Neda Grurara, który stracił do podium 21 sekund.

Najszybszy z Polaków to Dariusz Nożyński. Finiszował czasem 2:27.08, co dało mu ósme miejsce. W czołowej dziesiątce było trzech Kenijczyków i pięciu Etiopczyków.

Niepobity został rekord imprezy, należący do Kenijczyka Sammy’ego Kibeta, który 11 lat temu pokonał dystans maratoński w czasie 2:08:17.

Etiopka pobiła rekord Maratonu Warszawskiego

Etiopka Demissie Ayantu Abera ustanowiła rekord imprezy - 2:28.35. Poprzedni rekord maratonu warszawskiego kobiet wynosił 2:29.04, ustanowiła go trzy lata temu Rebecca Korir z Kenii. Triumfatorka tegorocznej edycji poprawiła go o 29 sekund.

Drugie miejsce zajęła najlepsza z Polek - Iwona Bernardelli - 2:32.25, trzecia była Ewa Jagielska - 3:35.45. Tuż za podium znalazła się Emilia Mazek - 2:39.08.

Osiem tysięcy biegaczy na starcie

Udział we wszystkich biegach rozgrywanych w ramach tegorocznej edycji zadeklarowało blisko 8000 biegaczy z niemal 60 krajów. Organizatorzy przygotowali atestowaną, sprzyjającą rekordom trasę z punktami kibicowania oraz miasteczko biegacza w Multimedialnym Parku Fontann.

Tegorocznej edycji imprezy towarzyszyły biegi na krótszych dystansach. Organizatorzy przygotowali Bridgestone Sztafetę Maratońską, Pekao S.A. Warszawską Dychę oraz Mini Maraton dla dzieci i młodzieży.

Na czas trwania maratonu zamkniętych zostało kilkadziesiąt warszawskich ulic. Na części z nich pojawiły się też zakazy parkowania. Oznacza to utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej.

Mimo zmian w organizacji ruchu sytuacja na mieście jest spokojna. Jak opisuje nasz reporter Artur Węgrzynowicz, w rejonie trasy biegu ruch jest znikomy, nie ma też większych korków w innych częściach miasta.

Autorka/Autor:kk/b

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości

Odpady komunalne zalegają w Otwocku. Firma, która zajmowała się ich wywozem, nagle przestała świadczyć usługi miastu. Urzędnicy podstawiają kontenery i obiecują szybko rozwiązać problem.

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Śmieciowy problem w Otwocku. Nikt nie odbiera odpadów, na ulicach postawiono kontenery

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Dzielnicowy brał udział w lekcji w szkole podstawowej w Lutocinie pod Żurominem na Mazowszu. W pewnym momencie nauczycielka zaczęła dziwnie się zachowywać. Kobieta straciła zdolność mowy, a następnie zemdlała. Policjant początkowo przypuszczał, że dostała udaru. Symptomy i urządzenie do monitorowania parametrów wskazywały jednak na cukrzycę. Życie kobiety było zagrożone.

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Policjant prowadził lekcję, nauczycielka nagle zemdlała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o rozpoczęciu prac naprawczych tunelu w Sulejówku w ciągu drogi 638. - W miejsce uszkodzonego elementu zostaną wstawione dwie nowe belki stalowe. Ruch zostanie przywrócony na początku przyszłego tygodnia - obiecali urzędnicy.

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Rozpoczęli naprawę tunelu w Sulejówku. Uszkodził go kierowca tira

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Królik błąkał się na jednym z osiedli na warszawskich Bielanach. Znalazł go jeden z mieszkańców, ale nie mógł zatrzymać. Zwierzaka przejął Ekopatrol stołecznej straży miejskiej. Do domu zabrała go jedna ze strażniczek miejskich. Zostanie tam na stałe, chyba że zgłosi się po niego prawowity właściciel.

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Zagubiony Bugs "miał w oczach coś takiego", że zauroczył strażniczkę i zamieszkał w jej domu

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek, 19 kwietnia, przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Tego dnia wolontariusze będą wręczać mieszkańcom Warszawy symboliczne papierowe żonkile, by uczcić pamięć bohaterów tamtych wydarzeń. O 12 zostaną włączone syreny wojewódzkiego systemu ostrzegania i alarmowania.

81 lat temu chwycili za broń, by walczyć o godność

81 lat temu chwycili za broń, by walczyć o godność

Źródło:
tvnwarszawa.pl/PAP

Zabezpieczono monitoring, przesłuchano pierwszych świadków. Prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie zatrucia w jednej z podwarszawskich szkół. Ucierpiało tam 41 osób.

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Zatrucie w podwarszawskiej szkole, kilkadziesiąt osób ucierpiało. Prokuratura o pierwszych ustaleniach śledztwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Kroczewie koło Płońska na terenie parku znaleziono ciało mężczyzny. Policja ustaliła, że to 47-letni mieszkaniec powiatu płońskiego. Śledczy wyjaśniają okoliczności jego śmierci.

Ciało mężczyzny w parkowym stawie

Ciało mężczyzny w parkowym stawie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Nieporęcie koło Legionowa doszło do obywatelskiego zatrzymania kierowcy, który spowodował dwa niebezpieczne zdarzenia drogowe. 44-latek był pod wpływem alkoholu.

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w dwóch różnych miastach. Zatrzymali go świadkowie

Pijany kierowca spowodował dwie kolizje w dwóch różnych miastach. Zatrzymali go świadkowie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek w 14 stołecznych kinach rozpocznie się Tydzień Warszawskich Kin Studyjnych. W programie są seanse filmowych klasyków, kronik, warsztaty i spotkania z artystami, a także spacer z reżyserem Dariuszem Gajewskim śladami lokacji do filmu "Warszawa".

Na otwarcie "Wilczyca", potem spacer śladami "Warszawy" Gajewskiego

Na otwarcie "Wilczyca", potem spacer śladami "Warszawy" Gajewskiego

Źródło:
PAP

W czwartek w godzinach porannego szczytu aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie zablokowali ulicę Modlińską. Interweniowali policjanci.

Aktywiści znów blokowali ważną arterię

Aktywiści znów blokowali ważną arterię

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W piątek przypada 81. rocznica powstania w getcie warszawskim. - Aby uczcić pamięć bohaterów, decyzją Wojewody Mazowieckiego Mariusza Frankowskiego, w piątek o godzinie 12:00 zostaną włączone syreny - poinformowały służby wojewody.

W piątek zawyją syreny. Rocznica powstania w getcie

W piątek zawyją syreny. Rocznica powstania w getcie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego o nadanie do Stanów Zjednoczonych przesyłki zawierającej środki psychotropowe. W jego mieszkaniu znaleziono marihuanę oraz haszysz.

W paczce był litrowy słoik z żywicą, a w niej środki psychotropowe

W paczce był litrowy słoik z żywicą, a w niej środki psychotropowe

Źródło:
PAP

W jednym z dużych sklepów w Piasecznie mężczyzna wziął z półki różne rodzaje cukierków. Przy kasie samoobsługowej słodkości zważył jako... marchewkę. I choć kwota, na którą 32-latek oszukał sklep, jest niewielka, kara za przestępstwo może być znacznie dotkliwsza. Mężczyźnie grozi nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Cukierki zważył jako marchewkę. Grozi mu nawet osiem lat więzienia

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W tym tygodniu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski przyjechał z wizytą do Pałacu Prezydenckiego. Parze prezydenckiej wręczył dość niecodzienny prezent: relikwie świętego Floriana i świętej Jadwigi.

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Kontrowersyjny duchowny z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Przekazał niezwykły prezent

Źródło:
tvnwarszawa.pl