"Rewolucja jest kobietą". Siódmy dzień protestów na warszawskich ulicach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Protestujący tańczą poloneza na rondzie Zawiszy
Protestujący tańczą poloneza na rondzie ZawiszyTVN24
wideo 2/10
Protestujący tańczą poloneza na rondzie ZawiszyTVN24

W środę na ulicach stolicy odbył się Strajk Kobiet. Protestujący najpierw zebrali się przed siedzibą Ordo Iuris przy Zielnej, a później ruszyli ulicami centrum. Ok. 14.30 dotarli przed Sejm. Dwie godziny później przy wejściu od strony Górnośląskiej doszło do przepychanki z policją. Wieczorem uczestnicy manifestacji przeszli przed siedzibę partii rządzącej na Nowogrodzkiej i Sejm. Przebieg protestów relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Środowy strajk to była kolejna akcja organizowana w ramach protestów po ubiegłotygodniowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 23:06

  Ulica Wiejska to ostatnie miejsce, w którym są jeszcze protestujący. - Jest tu około kilkuset osób. Są przed Sejmem i wzdłuż ulicy Wiejskiej. W tym momencie jest tu chyba więcej funkcjonariuszy policji niż protestujących. W tej chwili widzimy oddział policji maszerujący w stronę pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego i głównego wejścia do Sejmu. Protestujący odpalili jeszcze race - opisuje Jan Piotrowski z TVN24.

 • 22:58

  Warszawski Strajk Kobiet zaprosił na czwartek na manifestację organizowaną wspólnie z partią Razem i środowiskami LGBT. Wydarzenie "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa" ma rozpocząć się o godzinie 18 na Nowym Świecie.

  "Partia rządząca kolejny raz potwierdziła swój skrajny brak empatii i szacunku wobec ludzi. Władza nagminnie łamie prawa człowieka. Teraz już otwarcie nawołuje do przemocy! W tej sytuacji nie możemy ustąpić. Wiemy, że naszą największą bronią jest solidarność, więc chodźmy razem! Dość deptania godności kobiet i osób LGBTQ+. Dość deptania naszych podstawowych praw i ograniczania wolności w samostanowieniu. Chcemy legalnej, bezpiecznej aborcji na żądanie. Chcemy równości małżeńskiej. Chcemy, żeby każdy i każda w Polsce czuli się bezpiecznie!" - piszą organizatorzy.

 • 22:48

  Nieumundurowani policjanci zatrzymali na placu Trzech Krzyży trzy osoby - podaje Onet.pl. Z relacji portalu wynika, że protestujący zostali zaatakowani przez narodowców stojących w czasie przemarszu przed kościołem św. Aleksandra.

 • 22:37

  Uczestnicy manifestacji rozeszli się już z Nowogrodzkiej. Jak przekazuje Jan Piotrowski z TVN24 grupa protestujących jest teraz przed Sejmem.

 • 21:33

  - Części tego kilkutysięcznego tłumu, który protestował przed Sejmem przyszła właśnie teraz na Nowogrodzką. Najpierw śpiewali "The Wall" Pink Floydu, później padło hasło "tańczymy poloneza!". Muszę powiedzieć, że kreatywność uczestników tych protestów jest niewyczerpana. To jest zupełnie niezwykły widok na ulicach Warszawy. Ten tłum skandował też przed chwilą "dziękujemy" w stronę policjantów, którzy szczelnie otoczyli siedzibę Prawa i Sprawiedliwości - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24.

  Polonez przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości

 • 21:19

  Protestujący tańczą poloneza na Nowogrodzkiej. W tle słychać dźwięki utworu z "Pana Tadeusza" skomponowanego przez Wojciecha Kilara.

 • 21:05

  Z ruchu zostało wyłączone skrzyżowanie Koszykowej i Chałubińskiego. Wstrzymany został ruch tramwajowy. Wcześniej dla samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej został też zamknięty plac Konstytucji.

  Protestujący na placu Konstytucji

 • 20:55

  Na Krakowskim Przedmieściu odbywa się kontrmanifestacja. Jej uczestnicy zebrali się przed Kościołem św. Krzyża.

  Kontrmanifestacja przed Kościołem św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu

 • 20:46

  - Jedna grupa protestujących idzie Alejami Ujazdowskimi do placu Trzech Krzyży. Druga grupa przemieszcza się Piękną w stronę placu Konstytucji. Obie ulice są zamknięte - opisuje Piotr Bakalarski z tvnwarszawa.pl.

 • 20:43

  Jak relacjonował wcześniej reporter TVN24 Jan Piotrowski, przed Sejmem mogło zebrać się nawet kilka tysięcy osób. Widać to między innymi na nagraniu udostępnionym przez posłankę Koalicji Obywatelskiej Joannę Kluzik-Rostkowską.

 • 20:35

  Większość protestujących w okolicy Sejmu ruszyła w stronę siedziby partii rządzącej na Nowogrodzkiej.

 • 20:16

 • 19:45

  Kobiety protestują też w Górze Kalwarii, gdzie zablokowały drogę krajową numer 50. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ostrzega przed utrudnieniami w ruchu.

 • 19:37

  Komenda Stołeczna Policji ocenia, że środowe protesty przebiegają spokojniej niż w poprzednich dniach. "Zdarzają się jednak wśród manifestujących zachowania prowokacyjne" - czytamy we wpisie na Twitterze. Policjanci przywołują tu napis wykonany sprejem na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Potwierdzają też, że protestujący sami go usunęli.

  "Gdy dochodzi do agresywnych zachowań policjanci interweniują. Jedna osoba została zatrzymana po naruszeniu nietykalności policjanta" - podaje stołeczna policja.

 • 19:25

  Protestujący przed Sejmem śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.

 • 19:20

  - Kulminację dzisiejszych protestów zaplanowano przed Sejmem, bo to tam wieczorem są politycy partii rządzącej. Protestujący zamierzali zablokować wyjazdy z Sejmu i prawie im się to udało - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24. Tłum odciął trzy z czterech wyjazdów. Tylko jeden odgrodzony jest przez policję. Jak opisuje reporter, niedawno odbył się koncert Marii Sadowskiej. Później protestujący zaczęli wznosić wulgarne, antyrządowe okrzyki. - Były także skierowane do policji, gdy nad protestującymi pojawił się śmigłowiec. Są też odpalane race, słychać petardy hukowe - opisuje Piotrowski.

 • 19:12

  Uczestnicy manifestacji, którzy wyruszyli po godzinie 18 sprzed Uniwersytetu Warszawskiego w stronę Sejmu, połączyli się już z grupą protestujących tam od wczesnego popołudnia. Na miejscu jest dużo policji, nad centrum krąży też policyjny śmigłowiec Bell. Kordon funkcjonariuszy w kaskach stoi wzdłuż barierek ustawionych przed Sejmem.

 • 18:58

  Umieszczenie napisów na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego potępił premier Mateusz Morawiecki. "To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania" - napisał na Facebooku.

 • 18:47

  Policja zablokowała wjazd z Wisłostrady na most Poniatowskiego. Dodatkowo, jak dowiedział się Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, kierowcy jadący od strony Pragi do centrum mogą przejechać nad Wisłą, ale będą musieli opuścić most korzystając ze zjazdu na Wisłostradę.

  Policja zablokowała dojazd do centrum przez most Poniatowskiego

 • 18:43

  - Od strony Kruczej nie ma możliwości dojazdu do placu Trzech Krzyży, który również nadal wyłączony jest z ruchu. Zablokowane są też bezpośrednio prowadzące do niego ulice. Nieprzejezdne są między innymi Aleje Ujazdowskie. Na wysokości Pięknej policjanci kierują na objazdy - opisuje ArturWęgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

  Jak dodaje, w środę wieczorem na ulicach Warszawy zarówno ruch pieszy, jak i samochodowy są większe niż zwykle. - Odczuć to można choćby na Wisłostradzie, która jest zakorkowana w kierunku Żoliborza - zaznacza.

 • 18:30

  Tłum wraca w stronę placu Trzech Krzyży i parlamentu – przekazuje Agata Zamęcka z TVN24. A Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl dodaje, że policja blokuje wjazd na plac ulicą Kruczą. Cały czas nieprzejezdne są Aleje Jerozolimskie między Nowym Światem a Marszałkowską.

 • 18:12

  Jak donosi Agata Zamęcka z TVN24, dużo osób zgromadziło się wokół ciężarówki Strajku Kobiet, z której płynie muzyka. - Kordon policji otacza kościół Świętego Krzyża. Oddziela protestujących od kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn - relacjonuje. I dodaje, że słychać pojedyncze okrzyki w stronę kościoła. - Na razie bez zaczepek - zastrzega.

 • 18:03

  - Duże grupy protestujących gromadzą się na rondzie de Gaulle'a i rondzie Dmowskiego. Wstrzymano ruch tramwajowy w Alejach Jerozolimskich i na Marszałkowskiej. Składy kierowane są na objazdy - informuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.


  Protest przed UW

 • 17:43

  Przed Sejmem od strony Wiejskiej zabrzmiało "Imagine" Johna Lennona z refrenem wyśpiewanym przez uczestniczki strajku. Jak przekazuje Jan Piotrowski rozluźniło się przy wejściu od Górnośląskiej, gdzie wcześniej doszło do przepychanki.

 • 17:34

  Grupa protestujących udała się przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego przy alei Szucha. Skakali skandując "Kto nie skacze, ten za PiS-em, hop hop hop". Potem ruszyli dalej: w stronę placu Unii Lubelskiej.

 • 17:28

  Rozrzedza się tłum na ulicy Wiejskiej. Część uczestniczek i uczestników strajku przeniosła się przed bramę główną Uniwersytetu Warszawskiego. Na ścianie pobliskiej kamienicy wyświetlany jest znak błyskawicy - symbol trwających protestów.

 • 17:23

  Tymczasem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze, że "miejskie służby są w drodze i niezwłocznie go (pomnik - red.) oczyszczą. I zaapelował, by nie niszczyć "symboli, które łączą".

 • 17:00

  Z kolejnych wpisów, filmów i zdjęć wynika, że napisy usunęli sami uczestnicy manifestacji.

 • 16:58

  Na Twiterze pojawiły się zdjęcia pomazanego Pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Na monumencie pojawił się numer telefonu "Aborcji bez granic".

 • 16:29

  Przepychanka z policją przy wejściu i wjeździe do Kancelarii Sejmu od strony Górnośląskiej. – To podwórko, przez które można przedostać się Sejmu, do garaży sejmowych. Przez garaże około 20-osobowa grupa próbowała dostać się do Sejmu. Została zatrzymana przez straż sejmową i policję - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24.

 • 16:08

  Aleje Ujazdowskie zostały udrożnione.

 • 16:04

  Jak relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24, sporo grupa zgromadziła się na ulicy Górnośląskiej, inni zostali na Wiejskiej, ustawiając się wzdłuż ogrodzenia Sejmu. - Chcieli zablokować wszystkie wejścia, ale jest blokada policji - podaje reporter.

 • 15:41

  Skalę środowej manifestacji pokazują zdjęcia "z lotu ptaka".

  Protest widziany z drona

 • 15:39

  - Manifestacja przybrała formę spaceru. Uczestniczki i uczestniczy przechodzą Alejami Ujazdowskimi i Wiejską w stronę placu Trzech Krzyży. Potem wracają – relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

  - To jest spontaniczny spacer, dlatego kierunki są wybierane w ten a nie inny sposób. Atmosfera jest spokojna – podkreśla Agata Zamęcka z TVN24. Wejścia do kościoła świętego Aleksandra chronią policjanci. - Nie dochodzi do sytuacji zaczepnych - podaje reporterka.

 • 15:27

  "W związku zablokowanym przejazdem w rejonie pl.Trzech Krzyży, Al.Ujazdowskie, Pl. Na Rozdrożu, Piękna/Górnośląska/Wiejska. Trwają utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych oraz tramwajowych. W związku z dynamiczną sytuacją linie kierowane są najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi" - ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego. I zachęca do korzystania z metra i SKM, KM i WKD, których nie dotykają utrudnienia.

  "W pociągach Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej ważne są bilety ZTM z oferty wspólnego biletu (od dobowego wzwyż)" - czytamy w komunikacie.


 • 15:23

  "Taksówkarze z kobietami". Blokada Alej Ujazdowskich.

  Taksówkarze solidarni z protestującymi kobietami

 • 15:18

  "Utrudnienia w ruchu pojazdów dotyczą ciągu: ul. Nowy Świat (od ronda gen. Charles'a de Gaulle'a) przez Plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie do ul. Belwederskiej oraz ulic Matejki i Wiejska" – podała na Twitterze komenda stołeczna. Odblokowano ruch obrębie placu Zawiszy.

 • 15:15

  Aleje Ujazdowskie zablokowali taksówkarze, którzy solidaryzują się z protestującymi kobietami. – To nawet 100-150 aut. Kierowcy trąbią, na niektórych autach pojawiły się hasła "Taksówkarze z kobietami" i inne – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

 • 15:05

  Tablice z komunikatami drogowymi na Wisłostradzie wyświetlają komunikaty "JESTEŚMY Z WAMI", o czym poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski:

 • 14:58

  Rada Kobiet przy Prezydencie Warszawy wyraziła stanowczy sprzeciw w związku z ogłoszonym przez Trybunał Konstytucyjny wyrokiem, który oznacza, że kobietom w Polsce odbiera się podstawowe prawa, bezpieczeństwo i godność – poinformował urząd miasta.

  "Jesteśmy zbulwersowane faktem, że decyzja o zasadniczym znaczeniu dla milionów kobiet i ich rodzin podejmowana jest przez organ, którego legitymizacja budzi wiele wątpliwości, bez debaty społecznej i w trakcie pandemii" – czytamy w stanowisku Rady Kobiet.

 • 14:40

  Cały czas nieprzejezdne są Aleje Ujazdowskie, a to dlatego, że wciąż przybywa ludzi idących w stronę Sejmu. – Obserwuję to od 13-14 minut, tłum cały czas idzie. Mają hasła na transparentach, nie wszystkie cenzuralne. Te które można zacytować, to na przykład "Urodzę wam lewaka" i "Rewolucja jest kobietą" – opisuje reporterka TVN24, która stoi na rogu Matejki i Ujazdowskich.

 • 14:29

  Tysiące uczestników środowej manifestacji jest już na ulicy Wiejskiej.

  Marsz dotarł przed Sejm

 • 14:22

  Marsz dociera przed gmach Sejmu od strony ulicy Matejki. - Na czele idą policjanci, ale generalnie funkcjonariuszy jest niewielu, nie są zbyt widoczni – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 • 14:11

  Tłum zatrzymał się na skrzyżowaniu Kruczej i Wilczej. Obie ulice są zablokowane.

 • 14:05

  Ulica Krucza jest nieprzejezdna. Uczestniczki i uczestnicy strajku kierują się w stronę Sejmu przy Wiejskiej.

  Ulica Krucza

 • 13:55

  - Przed gmachem telewizji skandowano hasła "TVP bujaj się". Potem marsz ruszył ulicą Szpitalną w stronę Sejmu. Czoło jest na wysokości tak zwanego placu Pięciu Rogów – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

  Protest w Warszawie


 • 13:49

  Część manifestujących osób przeniosła się przez siedzibę TVP przy placu Powstańców Warszawy.

 • 13:22

  Komenda Stołeczna Policji ostrzega o utrudnieniach. Zablokowany jest plac Zawiszy, wyłączone z ruchu Towarowa (od Srebrnej), Grójecka (od Niemcewicza), Koszykowa (od al. Niepodległości)

 • 13:19

  Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni pojawili się około godziny 13 przed siedzibą konserwatywnej, katolickiej fundacji Ordo Iuris, która popiera zaostrzenie prawa aborcyjnego. - Młodzi ludzie gromadzą się licznie, tum gęstnieje z minuty na minutę - relacjonuje reporterka TVN24.

  W opisie wydarzenia organizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, czytamy, że później "spacer" przeniesie się przed Sejm

  .

  Protest przed siedzibą Ordo Iuris

"Pasaż Hańby", oflagowana komunikacja

Około godziny 11 na ulicę wyszły ursynowianki. Kobiety spotkały się przed urzędem dzielnicy. Początkowo szły chodnikiem wzdłuż alei KEN. Doszły do stacji metra Ursynów, skąd skierowały się na ulicę Ciszewskiego, która na kilkadziesiąt minut została zablokowana.

Strajk na Ursynowie Robert Kempa, burmistrz Ursynowa

Wcześniej w śródmiejskim Pasażu Wiecha został odsłonięty "Pasaż Hańby". Na chodniku ułożono kartony z wizerunkami 120 "sadystów odpowiedzialnych za pseudoorzeczenie tzw. Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia dostępu do aborcji". Uliczna galeria będzie dostępna do godziny 18. Do tego czasu można wyrazić swoje zdanie na temat aborcji, wpisując się na specjalnie przygotowanym kilkudziesięciometrowym kartonie.

"Pasaż Hańby" Akcja Demokracja, Jakub Szafrański

- Za pseudoorzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, a właściwie za nieważnym prawnie oświadczeniem pani Julii Przyłębskiej, stoją konkretne osoby, politycy oraz pseudosędziowie. To oni zmusili tysiące kobiet i ich sojuszników do wyjścia na ulicę w środku pandemii, w obronie godności i podstawowych praw człowieka – powiedziała Karolina Skowron z "Akcji Demokracja".

Organizatorzy zaznaczyli, że chcą "pokazać twarze tych, którzy stoją za próbą całkowitego ubezwłasnowolnienia kobiet".

Na znak solidarności ze strajkującymi kobietami pojazdy stołecznego transportu publicznego wyjechały w środę na ulice oflagowane barwami Polski i Warszawy

Policja ostrzega przed utrudnieniami

Jak przekazała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w związku z akcjami protestacyjnymi w Warszawie oraz okolicznych powiatach mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. "O bezpieczeństwo w tych miejscach będą dbać policjanci ruchu drogowego i prewencji" - napisała KSP.

Poniedziałkowe protesty w Warszawie po orzeczeniu TK

Protestujący na placu Trzech Krzyży
Protestujący na placu Trzech KrzyżyTVN24
wideo 2/8

Autorka/Autor:kz/kk/b/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

- Dla mnie kara nigdy nie będzie adekwatna, bo nie ma mojego dziecka – mówi matka 33-latka, który ponad cztery lata temu zginął w wypadku na ulicy Sokratesa w Warszawie. Rodzice pana Adama po raz pierwszy zdecydowali się opowiedzieć o tym, co przeżyli. Reportaż "Uwagi!" TVN.

Kierowcy, który zabił Adama, sąd obniżył wyrok. Rodzice ofiary: prosimy o sprawiedliwość

Kierowcy, który zabił Adama, sąd obniżył wyrok. Rodzice ofiary: prosimy o sprawiedliwość

Źródło:
"Uwaga!" TVN

Pod Sierpcem w magazynie ze zbożem wybuchł pożar. Nad okolicą zawisła chmura czarnego dymu. Na miejscu pracuje straż pożarna, trwa dogaszanie pogorzeliska.

Pożar magazynu ze zbożem

Pożar magazynu ze zbożem

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Opaczy zderzyły się dwa samochody osobowe. Jeden z nich zakończył jazdę na słupie. Jak ustalił nasz reporter, kierowca forda był pijany.

Po zderzeniu jedno z aut wbiło się w słup

Po zderzeniu jedno z aut wbiło się w słup

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego wyłowili z Narwi ciało mężczyzny. Na miejscu pracowały służby.

Strażacy wyłowili ciało z Narwi

Strażacy wyłowili ciało z Narwi

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W okolicy Świątyni Opatrzności Bożej spod ziemi wystrzelił słup wody. Przyczyną okazał się przeciek z rury na budowie tramwaju do Wilanowa. Woda została zakręcona, a uszkodzoną rurę czeka naprawa.

Słup wody na budowie tramwaju do Wilanowa

Słup wody na budowie tramwaju do Wilanowa

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

W jednym z domów w powiecie sochaczewskim kot wybrał się na niebezpieczny spacer. Przez dach dostał się do kanału wentylacyjnego. Właściciel nie mógł go wydostać. Kiedy strażacy ruszyli z pomocą, zwierzak poszedł na dalsze zwiedzanie.

Z okna na dach i do kanału wentylacyjnego. Tam utknął kot

Z okna na dach i do kanału wentylacyjnego. Tam utknął kot

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Łoś spacerujący po torach i rozpędzony pociąg, jadący prosto na zwierzę. Do mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło na kolejowym moście średnicowym w Warszawie. W ostatniej chwili maszynista zdążył wyhamować, a zwierzę, które od kilku dni wymykało się leśnikom, w wróciło w końcu tam, gdzie jego miejsce - do lasu. Nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Łoś na torach i pędzący pociąg. Chwile grozy na moście kolejowym w Warszawie

Łoś na torach i pędzący pociąg. Chwile grozy na moście kolejowym w Warszawie

Źródło:
TVN24

Do poważnego wypadku doszło na ulicy Przyczółkowej w Wilanowie. Ciężarówka najechała na trzy samochody osobowe. Jedna osoba została zabrana do szpitala. Jezdnia w kierunku Mokotowa była zablokowana.

Ciężarówka najechała na auta osobowe. Jeden z kierowców był uwięziony w pojeździe

Ciężarówka najechała na auta osobowe. Jeden z kierowców był uwięziony w pojeździe

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Grabinie koło Radomia kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Został zabrany do szpitala. Był pijany.

Wypadł z drogi, roztrzaskał auto na ogrodzeniu, był pijany

Wypadł z drogi, roztrzaskał auto na ogrodzeniu, był pijany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zdewastowany autobus został odholowany z parkingu na błoniach Stadionu Narodowego - poinformowała warszawska straż miejska. Właściciel może go odebrać z parkingu depozytowego. Nie wiadomo, czy skorzysta z tej opcji.

Grał w reklamach, stał się wrakiem. Autobus widmo odholowany sprzed Stadionu Narodowego

Grał w reklamach, stał się wrakiem. Autobus widmo odholowany sprzed Stadionu Narodowego

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Tragedia w podwarszawskim Lesznie. W zbiorniku retencyjnym utonął 14-letni chłopiec. Policjanci pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratora. Zlecono sekcję zwłok nastolatka.

14-latek utonął w zbiorniku retencyjnym. "Zarządzono sekcję zwłok chłopca"

14-latek utonął w zbiorniku retencyjnym. "Zarządzono sekcję zwłok chłopca"

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszawa.pl

O włos od tragedii na trasie szybkiego ruchu. Gdy w porannym szczycie kierowcy przemierzali aleję Prymasa Tysiąclecia, od jednego z aut odpadło koło i przetoczyło się przez ruchliwą jezdnię. Sytuacja mogła skończyć się kolizją, co widać na nagraniu z kamery samochodowej kierowcy, który napisał na Kontakt 24.

"Jechałem do pracy, gdy nagle spostrzegłem mijające mnie koło"

"Jechałem do pracy, gdy nagle spostrzegłem mijające mnie koło"

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

W podwarszawskich Łomiankach dwóch chłopców w wieku 13 i 14 lat weszło na wysoki słup podtrzymujący linię wysokiego napięcia. Na miejscu interweniowały straż miejska, policja oraz pogotowie energetyczne.

Nastolatkowie wspięli się na ogromny słup. "Energetycy musieli wyłączyć zasilanie"

Nastolatkowie wspięli się na ogromny słup. "Energetycy musieli wyłączyć zasilanie"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na trasie S7 policjanci dostrzegli mężczyznę, który spacerował poboczem. Miał zadrapania, szedł bez butów. "Tłumaczył, że idąc przez las, zgubił buty, a teraz próbuje wrócić do domu" - relacjonuje policja z podwarszawskiego Piaseczna.

Podrapany i bez butów szedł trasą ekspresową. "Oświadczył, że wraca z imprezy"

Podrapany i bez butów szedł trasą ekspresową. "Oświadczył, że wraca z imprezy"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wybitny basista jazzowy Avishai Cohen nie zagra na Jazz Around Festivalu w Warszawie. Jego koncert został odwołany, ponieważ kilka dni temu muzyk wystąpił ze swoim trio w Moskwie.

Odwołano koncert wirtuoza kontrabasu, bo kilka dni temu zagrał w Moskwie

Odwołano koncert wirtuoza kontrabasu, bo kilka dni temu zagrał w Moskwie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura składa apelację w sprawie tragicznego wypadku w miejscowości Gucin pod Ostrołęką. Andrzej P. spowodował po pijanemu wypadek, w którym zginął czteroletni Miłosz, jego syn. Śledczy twierdzą: kara 10 lat więzienia jest zbyt niska, nie odzwierciedla społecznego poczucia sprawiedliwości.

10 lat to za mało. Prokuratura chce wyższej kary dla ojca Miłosza za spowodowanie śmiertelnego wypadku

10 lat to za mało. Prokuratura chce wyższej kary dla ojca Miłosza za spowodowanie śmiertelnego wypadku

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policja i prokuratura wciąż wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku na Ursynowie. Na osiedlowej uliczce cztery miesiące temu zginęła starsza kobieta. Kierowcy, który ją potrącił, do dziś nie złapano.

Martwa kobieta leżała na osiedlowej uliczce. Wiadomo, jak zginęła, ale nie wiadomo, kto ją zabił

Martwa kobieta leżała na osiedlowej uliczce. Wiadomo, jak zginęła, ale nie wiadomo, kto ją zabił

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Jeden sąd umorzył postępowanie, drugi orzekł, że sprawę trzeba zbadać bardziej szczegółowo. Ciągnie się sprawa doktora Marka Michalewicza, naukowca, który zarzucał nieprawidłowości podkomisji smoleńskiej. Prokuratura oskarżyła go o przestępstwo. Co jeszcze sprawdzają śledczy?

Naukowiec krytykował podkomisję smoleńską. Jeden sąd umorzył sprawę, drugi "polecił powołać biegłego"

Naukowiec krytykował podkomisję smoleńską. Jeden sąd umorzył sprawę, drugi "polecił powołać biegłego"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zakończeniu remontów tramwajowych na Bródnie i ulicy Filtrowej. Na Obozowej gotowe są już wszystkie przebudowywane przystanki. - Od początku wakacji tramwaje pojadą po kilku kilometrach wyremontowanych torów, a pasażerowie będą mogli korzystać z bezpiecznych i wygodnych przystanków - zapowiedzieli. Zmiany zaczynają się w poniedziałek.

Dobra informacja dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiany na Bródnie

Dobra informacja dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Zmiany na Bródnie

Źródło:
PAP

Samolot lecący do Grecji musiał wrócić do Warszawy. Powodem była usterka techniczna. Lądowanie, jak zapewnia nas rzecznik LOT, odbyło się "w normalnym trybie".

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Lecieli do Grecji, byli już nad Rumunią, gdy samolot musiał zawrócić do Warszawy

Źródło:
Kontakt 24

Strażacy gasili pożar poddasza w domu rodzinnym pod Piasecznem. Jak dowiedział się nasz reporter, przyczyną było uderzenie pioruna. Nikt nie ucierpiał.

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Burza przeszła obrzeżami Warszawy. Pożar dachu domu po uderzeniu pioruna

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Józefowie (powiat legionowski) działa od 27 lat. Teraz może przestać istnieć. Już siedem lat powiatowy lekarz weterynarii stwierdził bowiem, że placówka nie spełnia wymogów. Teraz władze gminy zaczęły to egzekwować. Dyrekcja placówki chce prosić wójta o możliwość działania jeszcze przez dwa lata.

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Opiekują się bezdomnymi zwierzętami od 27 lat. To może być koniec ich działalności

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Kolonia Śliwice powstała w latach 30. XX wieku. Miała być zalążkiem dużej dzielnicy mieszkaniowej, sięgającej Pelcowizny i nasypu kolejowego na Golędzinowie. Powstałe budynki są modernistyczne, oszczędne w formie, tym większe zdziwienie wzbudziły odkryte wymalowania na jednej z klatek schodowych - opisuje stołeczny konserwator zabytków.

W tym miejscu domy były "skromne, bez drogich okładzin elewacji". Praga znów zaskoczyła

W tym miejscu domy były "skromne, bez drogich okładzin elewacji". Praga znów zaskoczyła

Źródło:
tvnwarszawa.pl