"Rewolucja jest kobietą". Siódmy dzień protestów na warszawskich ulicach

Aktualizacja:
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Protestujący tańczą poloneza na rondzie Zawiszy
Protestujący tańczą poloneza na rondzie ZawiszyTVN24
wideo 2/10
Protestujący tańczą poloneza na rondzie ZawiszyTVN24

W środę na ulicach stolicy odbył się Strajk Kobiet. Protestujący najpierw zebrali się przed siedzibą Ordo Iuris przy Zielnej, a później ruszyli ulicami centrum. Ok. 14.30 dotarli przed Sejm. Dwie godziny później przy wejściu od strony Górnośląskiej doszło do przepychanki z policją. Wieczorem uczestnicy manifestacji przeszli przed siedzibę partii rządzącej na Nowogrodzkiej i Sejm. Przebieg protestów relacjonowaliśmy na tvnwarszawa.pl.

Środowy strajk to była kolejna akcja organizowana w ramach protestów po ubiegłotygodniowym orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego kierowanego przez Julię Przyłębską, który orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.

i

Relacja odświeża się automatycznie

 • 23:06

  Ulica Wiejska to ostatnie miejsce, w którym są jeszcze protestujący. - Jest tu około kilkuset osób. Są przed Sejmem i wzdłuż ulicy Wiejskiej. W tym momencie jest tu chyba więcej funkcjonariuszy policji niż protestujących. W tej chwili widzimy oddział policji maszerujący w stronę pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego i głównego wejścia do Sejmu. Protestujący odpalili jeszcze race - opisuje Jan Piotrowski z TVN24.

 • 22:58

  Warszawski Strajk Kobiet zaprosił na czwartek na manifestację organizowaną wspólnie z partią Razem i środowiskami LGBT. Wydarzenie "Kobiety i LGBT-y razem po równe prawa" ma rozpocząć się o godzinie 18 na Nowym Świecie.

  "Partia rządząca kolejny raz potwierdziła swój skrajny brak empatii i szacunku wobec ludzi. Władza nagminnie łamie prawa człowieka. Teraz już otwarcie nawołuje do przemocy! W tej sytuacji nie możemy ustąpić. Wiemy, że naszą największą bronią jest solidarność, więc chodźmy razem! Dość deptania godności kobiet i osób LGBTQ+. Dość deptania naszych podstawowych praw i ograniczania wolności w samostanowieniu. Chcemy legalnej, bezpiecznej aborcji na żądanie. Chcemy równości małżeńskiej. Chcemy, żeby każdy i każda w Polsce czuli się bezpiecznie!" - piszą organizatorzy.

 • 22:48

  Nieumundurowani policjanci zatrzymali na placu Trzech Krzyży trzy osoby - podaje Onet.pl. Z relacji portalu wynika, że protestujący zostali zaatakowani przez narodowców stojących w czasie przemarszu przed kościołem św. Aleksandra.

 • 22:37

  Uczestnicy manifestacji rozeszli się już z Nowogrodzkiej. Jak przekazuje Jan Piotrowski z TVN24 grupa protestujących jest teraz przed Sejmem.

 • 21:33

  - Części tego kilkutysięcznego tłumu, który protestował przed Sejmem przyszła właśnie teraz na Nowogrodzką. Najpierw śpiewali "The Wall" Pink Floydu, później padło hasło "tańczymy poloneza!". Muszę powiedzieć, że kreatywność uczestników tych protestów jest niewyczerpana. To jest zupełnie niezwykły widok na ulicach Warszawy. Ten tłum skandował też przed chwilą "dziękujemy" w stronę policjantów, którzy szczelnie otoczyli siedzibę Prawa i Sprawiedliwości - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24.

  Polonez przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości

 • 21:19

  Protestujący tańczą poloneza na Nowogrodzkiej. W tle słychać dźwięki utworu z "Pana Tadeusza" skomponowanego przez Wojciecha Kilara.

 • 21:05

  Z ruchu zostało wyłączone skrzyżowanie Koszykowej i Chałubińskiego. Wstrzymany został ruch tramwajowy. Wcześniej dla samochodów i pojazdów komunikacji miejskiej został też zamknięty plac Konstytucji.

  Protestujący na placu Konstytucji

 • 20:55

  Na Krakowskim Przedmieściu odbywa się kontrmanifestacja. Jej uczestnicy zebrali się przed Kościołem św. Krzyża.

  Kontrmanifestacja przed Kościołem św. Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu

 • 20:46

  - Jedna grupa protestujących idzie Alejami Ujazdowskimi do placu Trzech Krzyży. Druga grupa przemieszcza się Piękną w stronę placu Konstytucji. Obie ulice są zamknięte - opisuje Piotr Bakalarski z tvnwarszawa.pl.

 • 20:43

  Jak relacjonował wcześniej reporter TVN24 Jan Piotrowski, przed Sejmem mogło zebrać się nawet kilka tysięcy osób. Widać to między innymi na nagraniu udostępnionym przez posłankę Koalicji Obywatelskiej Joannę Kluzik-Rostkowską.

 • 20:35

  Większość protestujących w okolicy Sejmu ruszyła w stronę siedziby partii rządzącej na Nowogrodzkiej.

 • 20:16

 • 19:45

  Kobiety protestują też w Górze Kalwarii, gdzie zablokowały drogę krajową numer 50. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ostrzega przed utrudnieniami w ruchu.

 • 19:37

  Komenda Stołeczna Policji ocenia, że środowe protesty przebiegają spokojniej niż w poprzednich dniach. "Zdarzają się jednak wśród manifestujących zachowania prowokacyjne" - czytamy we wpisie na Twitterze. Policjanci przywołują tu napis wykonany sprejem na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Potwierdzają też, że protestujący sami go usunęli.

  "Gdy dochodzi do agresywnych zachowań policjanci interweniują. Jedna osoba została zatrzymana po naruszeniu nietykalności policjanta" - podaje stołeczna policja.

 • 19:25

  Protestujący przed Sejmem śpiewają Mazurka Dąbrowskiego.

 • 19:20

  - Kulminację dzisiejszych protestów zaplanowano przed Sejmem, bo to tam wieczorem są politycy partii rządzącej. Protestujący zamierzali zablokować wyjazdy z Sejmu i prawie im się to udało - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24. Tłum odciął trzy z czterech wyjazdów. Tylko jeden odgrodzony jest przez policję. Jak opisuje reporter, niedawno odbył się koncert Marii Sadowskiej. Później protestujący zaczęli wznosić wulgarne, antyrządowe okrzyki. - Były także skierowane do policji, gdy nad protestującymi pojawił się śmigłowiec. Są też odpalane race, słychać petardy hukowe - opisuje Piotrowski.

 • 19:12

  Uczestnicy manifestacji, którzy wyruszyli po godzinie 18 sprzed Uniwersytetu Warszawskiego w stronę Sejmu, połączyli się już z grupą protestujących tam od wczesnego popołudnia. Na miejscu jest dużo policji, nad centrum krąży też policyjny śmigłowiec Bell. Kordon funkcjonariuszy w kaskach stoi wzdłuż barierek ustawionych przed Sejmem.

 • 18:58

  Umieszczenie napisów na pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego potępił premier Mateusz Morawiecki. "To barbarzyńskie i bezprawne, ale to przede wszystkim wymagające potępienia przez wszystkich i ukarania przez organy ścigania" - napisał na Facebooku.

 • 18:47

  Policja zablokowała wjazd z Wisłostrady na most Poniatowskiego. Dodatkowo, jak dowiedział się Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl, kierowcy jadący od strony Pragi do centrum mogą przejechać nad Wisłą, ale będą musieli opuścić most korzystając ze zjazdu na Wisłostradę.

  Policja zablokowała dojazd do centrum przez most Poniatowskiego

 • 18:43

  - Od strony Kruczej nie ma możliwości dojazdu do placu Trzech Krzyży, który również nadal wyłączony jest z ruchu. Zablokowane są też bezpośrednio prowadzące do niego ulice. Nieprzejezdne są między innymi Aleje Ujazdowskie. Na wysokości Pięknej policjanci kierują na objazdy - opisuje ArturWęgrzynowicz z tvnwarszawa.pl.

  Jak dodaje, w środę wieczorem na ulicach Warszawy zarówno ruch pieszy, jak i samochodowy są większe niż zwykle. - Odczuć to można choćby na Wisłostradzie, która jest zakorkowana w kierunku Żoliborza - zaznacza.

 • 18:30

  Tłum wraca w stronę placu Trzech Krzyży i parlamentu – przekazuje Agata Zamęcka z TVN24. A Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl dodaje, że policja blokuje wjazd na plac ulicą Kruczą. Cały czas nieprzejezdne są Aleje Jerozolimskie między Nowym Światem a Marszałkowską.

 • 18:12

  Jak donosi Agata Zamęcka z TVN24, dużo osób zgromadziło się wokół ciężarówki Strajku Kobiet, z której płynie muzyka. - Kordon policji otacza kościół Świętego Krzyża. Oddziela protestujących od kilkudziesięciu zamaskowanych mężczyzn - relacjonuje. I dodaje, że słychać pojedyncze okrzyki w stronę kościoła. - Na razie bez zaczepek - zastrzega.

 • 18:03

  - Duże grupy protestujących gromadzą się na rondzie de Gaulle'a i rondzie Dmowskiego. Wstrzymano ruch tramwajowy w Alejach Jerozolimskich i na Marszałkowskiej. Składy kierowane są na objazdy - informuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.


  Protest przed UW

 • 17:43

  Przed Sejmem od strony Wiejskiej zabrzmiało "Imagine" Johna Lennona z refrenem wyśpiewanym przez uczestniczki strajku. Jak przekazuje Jan Piotrowski rozluźniło się przy wejściu od Górnośląskiej, gdzie wcześniej doszło do przepychanki.

 • 17:34

  Grupa protestujących udała się przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego przy alei Szucha. Skakali skandując "Kto nie skacze, ten za PiS-em, hop hop hop". Potem ruszyli dalej: w stronę placu Unii Lubelskiej.

 • 17:28

  Rozrzedza się tłum na ulicy Wiejskiej. Część uczestniczek i uczestników strajku przeniosła się przed bramę główną Uniwersytetu Warszawskiego. Na ścianie pobliskiej kamienicy wyświetlany jest znak błyskawicy - symbol trwających protestów.

 • 17:23

  Tymczasem prezydent stolicy Rafał Trzaskowski napisał na Twitterze, że "miejskie służby są w drodze i niezwłocznie go (pomnik - red.) oczyszczą. I zaapelował, by nie niszczyć "symboli, które łączą".

 • 17:00

  Z kolejnych wpisów, filmów i zdjęć wynika, że napisy usunęli sami uczestnicy manifestacji.

 • 16:58

  Na Twiterze pojawiły się zdjęcia pomazanego Pomnika Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Na monumencie pojawił się numer telefonu "Aborcji bez granic".

 • 16:29

  Przepychanka z policją przy wejściu i wjeździe do Kancelarii Sejmu od strony Górnośląskiej. – To podwórko, przez które można przedostać się Sejmu, do garaży sejmowych. Przez garaże około 20-osobowa grupa próbowała dostać się do Sejmu. Została zatrzymana przez straż sejmową i policję - relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24.

 • 16:08

  Aleje Ujazdowskie zostały udrożnione.

 • 16:04

  Jak relacjonuje Jan Piotrowski z TVN24, sporo grupa zgromadziła się na ulicy Górnośląskiej, inni zostali na Wiejskiej, ustawiając się wzdłuż ogrodzenia Sejmu. - Chcieli zablokować wszystkie wejścia, ale jest blokada policji - podaje reporter.

 • 15:41

  Skalę środowej manifestacji pokazują zdjęcia "z lotu ptaka".

  Protest widziany z drona

 • 15:39

  - Manifestacja przybrała formę spaceru. Uczestniczki i uczestniczy przechodzą Alejami Ujazdowskimi i Wiejską w stronę placu Trzech Krzyży. Potem wracają – relacjonuje Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl.

  - To jest spontaniczny spacer, dlatego kierunki są wybierane w ten a nie inny sposób. Atmosfera jest spokojna – podkreśla Agata Zamęcka z TVN24. Wejścia do kościoła świętego Aleksandra chronią policjanci. - Nie dochodzi do sytuacji zaczepnych - podaje reporterka.

 • 15:27

  "W związku zablokowanym przejazdem w rejonie pl.Trzech Krzyży, Al.Ujazdowskie, Pl. Na Rozdrożu, Piękna/Górnośląska/Wiejska. Trwają utrudnienia w kursowaniu linii autobusowych oraz tramwajowych. W związku z dynamiczną sytuacją linie kierowane są najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi" - ostrzega Zarząd Transportu Miejskiego. I zachęca do korzystania z metra i SKM, KM i WKD, których nie dotykają utrudnienia.

  "W pociągach Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej ważne są bilety ZTM z oferty wspólnego biletu (od dobowego wzwyż)" - czytamy w komunikacie.


 • 15:23

  "Taksówkarze z kobietami". Blokada Alej Ujazdowskich.

  Taksówkarze solidarni z protestującymi kobietami

 • 15:18

  "Utrudnienia w ruchu pojazdów dotyczą ciągu: ul. Nowy Świat (od ronda gen. Charles'a de Gaulle'a) przez Plac Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie do ul. Belwederskiej oraz ulic Matejki i Wiejska" – podała na Twitterze komenda stołeczna. Odblokowano ruch obrębie placu Zawiszy.

 • 15:15

  Aleje Ujazdowskie zablokowali taksówkarze, którzy solidaryzują się z protestującymi kobietami. – To nawet 100-150 aut. Kierowcy trąbią, na niektórych autach pojawiły się hasła "Taksówkarze z kobietami" i inne – relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

 • 15:05

  Tablice z komunikatami drogowymi na Wisłostradzie wyświetlają komunikaty "JESTEŚMY Z WAMI", o czym poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski:

 • 14:58

  Rada Kobiet przy Prezydencie Warszawy wyraziła stanowczy sprzeciw w związku z ogłoszonym przez Trybunał Konstytucyjny wyrokiem, który oznacza, że kobietom w Polsce odbiera się podstawowe prawa, bezpieczeństwo i godność – poinformował urząd miasta.

  "Jesteśmy zbulwersowane faktem, że decyzja o zasadniczym znaczeniu dla milionów kobiet i ich rodzin podejmowana jest przez organ, którego legitymizacja budzi wiele wątpliwości, bez debaty społecznej i w trakcie pandemii" – czytamy w stanowisku Rady Kobiet.

 • 14:40

  Cały czas nieprzejezdne są Aleje Ujazdowskie, a to dlatego, że wciąż przybywa ludzi idących w stronę Sejmu. – Obserwuję to od 13-14 minut, tłum cały czas idzie. Mają hasła na transparentach, nie wszystkie cenzuralne. Te które można zacytować, to na przykład "Urodzę wam lewaka" i "Rewolucja jest kobietą" – opisuje reporterka TVN24, która stoi na rogu Matejki i Ujazdowskich.

 • 14:29

  Tysiące uczestników środowej manifestacji jest już na ulicy Wiejskiej.

  Marsz dotarł przed Sejm

 • 14:22

  Marsz dociera przed gmach Sejmu od strony ulicy Matejki. - Na czele idą policjanci, ale generalnie funkcjonariuszy jest niewielu, nie są zbyt widoczni – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 • 14:11

  Tłum zatrzymał się na skrzyżowaniu Kruczej i Wilczej. Obie ulice są zablokowane.

 • 14:05

  Ulica Krucza jest nieprzejezdna. Uczestniczki i uczestnicy strajku kierują się w stronę Sejmu przy Wiejskiej.

  Ulica Krucza

 • 13:55

  - Przed gmachem telewizji skandowano hasła "TVP bujaj się". Potem marsz ruszył ulicą Szpitalną w stronę Sejmu. Czoło jest na wysokości tak zwanego placu Pięciu Rogów – relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

  Protest w Warszawie


 • 13:49

  Część manifestujących osób przeniosła się przez siedzibę TVP przy placu Powstańców Warszawy.

 • 13:22

  Komenda Stołeczna Policji ostrzega o utrudnieniach. Zablokowany jest plac Zawiszy, wyłączone z ruchu Towarowa (od Srebrnej), Grójecka (od Niemcewicza), Koszykowa (od al. Niepodległości)

 • 13:19

  Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni pojawili się około godziny 13 przed siedzibą konserwatywnej, katolickiej fundacji Ordo Iuris, która popiera zaostrzenie prawa aborcyjnego. - Młodzi ludzie gromadzą się licznie, tum gęstnieje z minuty na minutę - relacjonuje reporterka TVN24.

  W opisie wydarzenia organizowanego przez Ogólnopolski Strajk Kobiet, czytamy, że później "spacer" przeniesie się przed Sejm

  .

  Protest przed siedzibą Ordo Iuris

"Pasaż Hańby", oflagowana komunikacja

Około godziny 11 na ulicę wyszły ursynowianki. Kobiety spotkały się przed urzędem dzielnicy. Początkowo szły chodnikiem wzdłuż alei KEN. Doszły do stacji metra Ursynów, skąd skierowały się na ulicę Ciszewskiego, która na kilkadziesiąt minut została zablokowana.

Strajk na Ursynowie Robert Kempa, burmistrz Ursynowa

Wcześniej w śródmiejskim Pasażu Wiecha został odsłonięty "Pasaż Hańby". Na chodniku ułożono kartony z wizerunkami 120 "sadystów odpowiedzialnych za pseudoorzeczenie tzw. Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ograniczenia dostępu do aborcji". Uliczna galeria będzie dostępna do godziny 18. Do tego czasu można wyrazić swoje zdanie na temat aborcji, wpisując się na specjalnie przygotowanym kilkudziesięciometrowym kartonie.

"Pasaż Hańby" Akcja Demokracja, Jakub Szafrański

- Za pseudoorzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, a właściwie za nieważnym prawnie oświadczeniem pani Julii Przyłębskiej, stoją konkretne osoby, politycy oraz pseudosędziowie. To oni zmusili tysiące kobiet i ich sojuszników do wyjścia na ulicę w środku pandemii, w obronie godności i podstawowych praw człowieka – powiedziała Karolina Skowron z "Akcji Demokracja".

Organizatorzy zaznaczyli, że chcą "pokazać twarze tych, którzy stoją za próbą całkowitego ubezwłasnowolnienia kobiet".

Na znak solidarności ze strajkującymi kobietami pojazdy stołecznego transportu publicznego wyjechały w środę na ulice oflagowane barwami Polski i Warszawy

Policja ostrzega przed utrudnieniami

Jak przekazała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji, w związku z akcjami protestacyjnymi w Warszawie oraz okolicznych powiatach mogą pojawić się utrudnienia w ruchu. "O bezpieczeństwo w tych miejscach będą dbać policjanci ruchu drogowego i prewencji" - napisała KSP.

Poniedziałkowe protesty w Warszawie po orzeczeniu TK

Protestujący na placu Trzech Krzyży
Protestujący na placu Trzech KrzyżyTVN24
wideo 2/8

Autorka/Autor:kz/kk/b/ran

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości

Wietnamczycy zorganizowali wsparcie dla swoich rodaków, którzy ucierpieli w pożarze hali handlowej Marywilska 44. Kupcy otrzymali w sobotę pierwszą pomoc.

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Wsparcie po pożarze Marywilskiej 44. "Każdy otrzyma od nas pomoc, jesteśmy solidarni"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura postawiła zarzuty mężczyźnie, który jest podejrzany o brutalne zabójstwo swojej matki. W czwartek, w jednym z mieszkań na Mokotowie, odnaleziono ciało starszej kobiety. 50-latek został aresztowany.

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Brutalne zabójstwo starszej kobiety. Jej syn usłyszał zarzuty i został aresztowany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

312 placówek czeka na zwiedzających w 20. Noc Muzeów. Jakie miejsca można odwiedzić? Przewidziano dużo wystaw i koncertów, również miłośnicy historii znajdą coś dla siebie. Dla pragnących nietypowych wrażeń jest wizyta w pszczelarium, spotkanie z robotem obdarzonym sztuczną inteligencją i zwiedzanie komory przelewu burzowego.

Jedyna taka noc. Otworzy się 312 placówek, nie tylko muzea

Jedyna taka noc. Otworzy się 312 placówek, nie tylko muzea

Źródło:
PAP

Dziesięć par jednopłciowych zostało pobłogosławionych w parafii ewangelicko-reformowanej w Warszawie. - Nasze błogosławieństwo jest sposobem na powiedzeniem tym parom, że ich miłość nie jest gorsza od miłości osób heteroseksualnych, że również ich miłość podoba się Bogu - mówi proboszcz parafii ewangelicko-reformowanej ks. Michał Jabłoński.

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Duchowni pobłogosławili pary jednopłciowe. "Pierwszy taki gest w Polsce"

Źródło:
PAP

Policjanci z radomskiej drogówki na sygnałach eskortowali do szpitala samochód z mężczyzną poparzonym po wybuchu butli gazowej. Dotarli na czas.

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

"Będziemy pilotować pojazd, mamy poparzoną osobę". Nagranie

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Podczas wykonywania prac polowych zginął 75-latek. Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł. Policja bada przyczyny tego tragicznego wypadku.

Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł

Wypadł z ciągnika, a ten go przygniótł

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który miał szantażować znanego influencera. Według ustaleń śledczych podejrzany zmuszał pokrzywdzonego do zapłaty pieniędzy pod groźbą "rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić".

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Groził znanemu influencerowi, że udostępni film, który go zniesławi. Ten zgłosił sprawę policji

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W poniedziałek drogowcy rozpoczną remont torowiska na ulicy Filtrowej -tramwajarze wymienią szyny i wybudują odwodnienie. Tego samego dnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na kolejnym fragmencie prawego pasa ulicy Grochowskiej. Szykują się utrudnienia dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Prace na Filtrowej i Grochowskiej. Objazdy i zmiany

Prace na Filtrowej i Grochowskiej. Objazdy i zmiany

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Po trzech latach od zamknięcia plac zabaw w Parku Ujazdowskim został oddany do użytku. To wyjątkowo pechowa inwestycja. Została zamknięta ze względu na stan techniczny zabawek. Wykonawca odmówił naprawy w ramach gwarancji. Ogłaszano kolejne przetargi na remont, udało się dopiero za trzecim razem.

Pechowy plac zabaw wreszcie otwarty. Naprawa zajęła prawie trzy lata

Pechowy plac zabaw wreszcie otwarty. Naprawa zajęła prawie trzy lata

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wszedł na pomnik smoleński i zagroził detonacją ładunku wybuchowego. Postawił wówczas na nogi setki policjantów. Śledztwo w tej sprawie już się zakończyło. O skierowaniu do sądu aktu oskarżenia poinformował Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wszedł na pomnik smoleński, groził detonacją bomby. Koniec śledztwa

Wszedł na pomnik smoleński, groził detonacją bomby. Koniec śledztwa

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wypadek w Jaktorowie w powiecie grodziskim (Mazowieckie). Kierująca autem osobowym uderzyła w samochodzik elektryczny, którym jechały dwie dziewczynki. Nikt nie ucierpiał.

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Dziewczynki jechały dziecięcym samochodzikiem elektrycznym. Zostały potrącone

Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Zignorował znak stop na przejeździe kolejowym i ciągnikiem lamborghini wjechał wprost przed pociąg. Został zabrany do szpitala, ale nie odniósł poważniejszych obrażeń. Wśród pasażerów pociągu nie było rannych.

W ciągnik lamborghini uderzył pociąg

W ciągnik lamborghini uderzył pociąg

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Wsiadła za kierownicę po zażyciu kokainy i wypiciu alkoholu. Po zatrzymaniu była agresywna, co skutkowało kolejnymi zarzutami. 38-latce grozi nawet pięć lat więzienia.

"Może trochę piłam", o kokainie nie wspomniała

"Może trochę piłam", o kokainie nie wspomniała

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Na Wolę wraca Hip Hop Festiwal. Na scenie wystąpią między innymi DonGURALesko, HEMP Gru, Dudek 56, Pokahontaz oraz Igorilla. Wstęp na imprezę będzie bezpłatny.  

Hip Hop Festiwal wraca na Wolę. "Będzie czego posłuchać i do czego się pobujać"

Hip Hop Festiwal wraca na Wolę. "Będzie czego posłuchać i do czego się pobujać"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Pszczelarze z warszawskiego metra na Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach zebrali już pierwszy tegoroczny miód wielokwiatowy. Teraz te pracowite owady korzystają z kwitnienia akacji, a za chwilę też z lipy.

Zebrali pierwszy w tym roku miód z pasieki warszawskiego metra

Zebrali pierwszy w tym roku miód z pasieki warszawskiego metra

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W jednym z boksów na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej pod Warszawą doszło do zwarcia instalacji elektrycznej. Z uwagi na duże zadymienie ewakuowano osoby przebywające w hali.

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Pożar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej

Źródło:
tvnwarszawa.pl

- Mamy deklarację wstępną ze strony kupców, że większość z nich byłaby gotowa do podjęcia znowu działalności i miejmy nadzieję, że właśnie w takiej hali tymczasowej taka działalność będzie mogła być prowadzona - mówił o rozwiązaniach dla poszkodowanych przedsiębiorców po pożarze hali przy Marywilskiej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Trzaskowski: kupcy z Marywilskiej będą mogli handlować w hali tymczasowej

Trzaskowski: kupcy z Marywilskiej będą mogli handlować w hali tymczasowej

Źródło:
tvnwarszawa.pl